Jump to content

Cutie Viteze


alexandru16
 Share

Postare recomandată

Care tampon era slabit?

Am avut mai demult un Ford Fiesta 1.8D la care am spart cutia (5 trepte). Am schimbat-o cu una in 4 trepte si intradevar motorul era destul de turat la peste 100.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mihi

    5

  • paul_ral

    4

  • mihai_urotiorc

    4

  • grey

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

In toate dezmembrarile din Galati am gasit 1 cutie pt 1.6 ABU la 1200RON :D ............si una in 4 trepte la 200 RON.

Vezi ca fiecare masina are un cod anume de cutie . Il gasesti pe sticker-ul din portbagaj sau folosind ETKA introducand Vin-ul. Incearca sa gasesti cutia cu codul respectiv. Nu pune cutie de 4 trepte . O sa fie mult mai turat motorul si o sa ai un consum mult mai mare . Cutia cu 4 rapoarte a fost proiectata pentru motorul de 1,4 cu 55 cai . Mai cauta in alt oras sau prin apropiere pe forum undeva . Sigur o sa gasesti o cutie la un pret bun. Pretul de 1200 ron mi se pare imens pentru o cutie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutiile se vor continua in celalalt topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!