Jump to content

Ce Norma De Poluare Are ?


Sandu V.
 Share

Postare recomandată

eu sunt din iasi. dar pot face si la vaslui....si la vaslui e mai  '' bine ''....o cinste....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    75

  • big_marian

    15

  • drazzy

    14

  • marius1982.11

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constantinescu Eduard Cătălin

Ce norma de poluare sau Euro, un VW Golf IV din 2001, 1.4 16V benzina, serie sasiu WVWZZZ1JZ1D453419, numar omologare fiind ABVK210019T13X4?

Am cumparat-o de noua din reprezentanta VW din Bacau si mi-a fost spus atunci ca este Euro 4. La ITP, mi-a fost aruncata o vorba ca este EURO 2, care este adevarul, cum pot afla?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Constantinescu Eduard Cătălin,din pacate e motorizarea AHW (Emissions standard 0GDAbgaskonzept, EU2 - MVEG2 )....masina a stat mult pe stoc sau au echipat-o cu motorul asta care nu prea se mai fabrica in perioada respectiva.

Daca ai noroc sa se uite doar la an si sa ti-o considere E4 ...e bine,dar daca se uita exclusiv pe seria si codul  de motor o sa iasa E2.

Foarte rare astfel de cazuri.

@TibiRK,Emissions standard 0GZEmission standard EU3, diesel with EOBD - Cod motor BJB (cauta pe net si vezi cum au scos astia BJB-ul pe Skoda din 2006.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constantinescu Eduard Cătălin

 GABIVVX, multumesc mult pentru raspuns. Vreau sa o vand si sa inteleg ce are de platit cumparatorul.

Nu am inteles de ce la reprezentanta VW din Bacau, adica Cybernet Auto Center, managerul, dl Mircea PLacinta, imi spunea la acea data ca este echipata cu motor Euro 4. Credeam ca este motorul BCA.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,m a poate ajuta cineva ,ce norma de poluare ar iesi? :golf 4 tdi an 1999 seria WVWZZZ1JZWB012067 multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut..puteti sa-mi spuneti si mie ce euro este golf 4 alh 90 cp wvwzzz1jzyw758897 fabricatie 02.2000....mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult...ai verificat undeva sau sau sti din discutii pe forum? intreb ca am cumparat masina asta acum si nu as vrea sa cred ca imi iau teapa...mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dintre motoarele de 90Cp, ALH e euro 3, AGR euro 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo 1,4 tdi, 75cp, 2002 are norma e3. Ieri am facut rar si am amchitat taxa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diesel-ul la Golf,Polo,etc pana in 2003 din cate stiu toate sunt E3,doar benzina are E4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut golf4 din 2004 si cu norma de poluare euro 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut.Ati mai vazut asa ceva colegi pana acu: un Seat Alhambra cu motor 1.9 ARL din 2006 cu norma de poluare E0???

Va multumesc anticipat si astept parerile voastre aici.Multumesc.156944702_850119368877654_7113728063703326227_n.thumb.jpg.71acdcd8d22a592832a934896789d312.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic ce scrie acolo inseamna masina non-Euro. Ar trebuie lamurit cu cei de la RAR de ce au incadrat-o asa, motorul la baza fiind E3 sau E4. Are motorul schimbat ? din referintele de pe internet ARL-ul s-a pus doar pe Leon/Toledo, pe masina asta echivalentul fiind BTB tot de 110 Kw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

46 minutes ago, adrian001 said:

Practic ce scrie acolo inseamna masina non-Euro. Ar trebuie lamurit cu cei de la RAR de ce au incadrat-o asa, motorul la baza fiind E3 sau E4. Are motorul schimbat ? din referintele de pe internet ARL-ul s-a pus doar pe Leon/Toledo, pe masina asta echivalentul fiind BTB tot de 110 Kw.

 O ciudatenie.Maine primesc poza si de pe spatele cartii,poate e acolo o corectie,ceva.Eu masina asta as cam vrea sa o cumpar.Ciudat e ca nu am vazut/auzit pana acum motor ARL pe Alhambra sau Sharan.Masina a fost anul trecut inmatriculata in tara,adusa din Spania.E posibil ca cei de la RAR sa greseasca atat de mult???LOL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!