Jump to content

Ce Norma De Poluare Are ?


Sandu V.
 Share

Postare recomandată

Salutare pentru cei interesati 1.4 16v cod AXP mi-au scos la RAR 158g CO2 EURO 4. Asa ca cei ce va cumparati masina cu acest motor sa stati linistiti ca e taxa mica. O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    75

  • big_marian

    15

  • drazzy

    14

  • marius1982.11

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, tocamai ce am cumparat un golf 4 variant 1.9 tdi 101 cp AXR,  an 08/2004,    In carte (Zulassungsbescheinigung Teil I )scrie clar EURO 4  

Este posibil ca la rar sa o scoata euro 3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar scria si la mine Euro 4 si asa a iesit.(1.4 16v AXP). Acum asa ar trebui sa iasa si la tine

Modificat de mrsdrn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare pentru cei interesati 1.4 16v cod AXP mi-au scos la RAR 158g CO2 EURO 4. Asa ca cei ce va cumparati masina cu acest motor sa stati linistiti ca e taxa mica. O zi buna!

Cat ar fi taxa pt motorul asta?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce an ; 220-600 euro / 2001-2007

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare pentru cei interesati 1.4 16v cod AXP mi-au scos la RAR 158g CO2 EURO 4. Asa ca cei ce va cumparati masina cu acest motor sa stati linistiti ca e taxa mica. O zi buna!

Cat ar fi taxa pt motorul asta?
122 euro

La tipu asta de motor mai pot iesi si 161 g CO2 si e taxa 130-150 euro cam pe aici

Modificat de mrsdrn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, as putea afla detalii despre masina cu seria sasiu WVWZZZ1JZ1B042408? cod motor, noma de poluare?

Merci mult,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod motor ALH

Emission standard EU3

Esti un zeu! Multumesc frumos! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu infrmatiile oficiale de la rar  golf  4 2005 1.9 tdi  motor AXR  Euro 4 .   Taxa  530 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara la toata lumea,rog pe cei care au posibilitatea sa imi spuna si mie cateva informatii despre urmatoarea masina: VW New Beetle cod WVWZZZ9CZXM903884,am mari emotii ca va fi euro 2 si sincer ar fi un dezastru.Masina e din 98 din cate stiu iar codul motorului este ALH. Va multumesc frumos si va felicit pe cei ce acordati din timpul vostru ajutor unora mai putin informati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data fabricatie 22.10.1998

Cod motor ALH

 

Nu iti pot spune negru pe alb ce euro este...dar e posibil sa fie euro 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal este sa iasa E3 dar masina e cam veche si in desfasurator nu arata negru pe alb norma ei de poluare (astea sunt cazuri foarte dubioase si iti pot scoate masina E2 fara probleme...ca asa vrea muschii lor).

Am vazut cateva chestii cu normale de poluare...destul de ciudate....tocmai in cazul de fata nu vreau sa dau un verdict.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru promptitudine. Nu sunt cel mai bucuros in acest moment insa sper ca voi gasi mijloacele necesare sa rezulte E3 masinuta.Daca stie cineva de pe aici unele argumente cu care as putea sa le schimb parerea celor de la RAR,sunt numai ochi si urechi...adica numai ochi. Multumesc domnului Gabi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as dori si eu niste informatii despre masina mea legate de norma de poluare  VW Golf 4 1.9 TDI din 31.10.2000. cu seria :WVWZZZ1JZ1P145892, raman profund recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna .... Sunt nou pe forum si am o intrebare .Recent am achizitionat un Golf IV 1,9 TDI fabricat in 2002 . Masina e inmatriculata in Romania ,are numar de identificare : WVWZZZ1JZ2P048092 , cod motor AXR si numar de omologare . abvk112d2ei25E4. Azi am  depus cerere de consultanta privind stabilirea gradului de poluare , dar pana cand vine raspunsul vreau sa-i intreb pe cei care au mai multa experienta , in ce clasa de poluare va fi incadrata?

 

Am vazut n discutii cu motoare AXR din 2002 care aveau ba euro 3 , ba euro 4 .Conteaza acel E4 de la final? Inseamna ca e euro 4? Si as avea nevoie sa stiu si cate grame /km are emisii... Daca am debitat ineptii, imi cer scuze.

Modificat de maryus11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data fabricaţiei  02.10.2001/Emission standard 0GR Abgaskonzept, EU3+D4.

Daca ti-a scos cartea cu numarul de omologare abvk112d2ei25E4...iese E4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data fabricaţiei  02.10.2001/Emission standard 0GR Abgaskonzept, EU3+D4.

Daca ti-a scos cartea cu numarul de omologare abvk112d2ei25E4...iese E4.

Merci foarte mult.... Asa banuiam si eu, dar nu imi venea sa cred in conditiile in care am vazut multe VW Golf  din 2003 chiar si 2004 cu Euro 3.  Ma asteptam sa  platesc taxa vreo 600 euro, asa la euro 4 am vreo 150.... Foarte incurcate sunt caile RAR ului.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Am si eu un Golf 4 serie sasiu WVWZZZ1JZXW157502 imi poti spune si mie ce euro e? motor AKQ

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihy22  , va iesi EURO 2 100 %.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce norma euro are un Golf 4, 1.9 TDI, ALH, an 1999, serie WVWZZZ1JZYD136457 si inca un Golf 4, 1.9 TDI, ALH, tot din anul 1999 cu seria WVWZZZ1JZXW705185 ?

90 cp

Modificat de Roobyy92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!