Jump to content

Ce Norma De Poluare Are ?


Sandu V.
 Share

Postare recomandată

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    75

  • big_marian

    15

  • drazzy

    14

  • marius1982.11

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da,asa este iese euro 3 fara probleme,am constatat dupe ce am am facut cateva verificari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand, salutare la toata lumea

 

va rog sa ma ajutati (cine poate) cu un catalog de emisii CO2 sau niste date concrete de emisii pentru un vw bora 1.9 TDI , cod motor ATD 101 CP,

vreau sa aflu valoarea de emisii CO2.

 

multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru urmatorul vin o norma euro daca se poate : wvwzzz1jz3b130609

multumesc mult (fac specificatia ca nu este cel din semnatura, acesta fiind inlocuitorul proaspat adus)

Modificat de dev2108
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inmatriculat saptamana trecuta un golf 1.9 tdi motor alh din 98 si a iesit euro 3 fără probleme ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oarecum offtopic dar am nevoie de ceva informatii. Vreau sa cumpar un Beetle, an 2000, benzina, 1990 cm  (Putere 105 CP / 77 kW)

Ce norma de poluare are si mai ales cam la cati bani se invarte taxa de inmatriculare pentru ea ?

multam anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am intrat in posesia cartii de identitate de la RAR si asa cum a spus si GABIVVX masina a iesit Euro3 Audi A4 1.9TDI fabricatie luna 12 an 1998 data prima inmatriculare luna 4 an 1999, motor AHH, cei de la RAR ziceau ca ar fi unele si Euro2, dar tot d ela un coleg de al lor de la RAR stiu ca tot ce e AHH pe Audi iese euro 3, pentru cei care intentioneaza sa achizitioneze masini cu asemenea cod motor este bine sa ceara o cpie brief daca o cupara din Germania si sa faca o cerere la RAR privind stabilire norma d epoluare s anu aiba emotii. stiu ca si pem Passat s-a montat acest motor insa nu este euro 3 ci euro 2 pe Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal am luat un VW Golf IV motor alh Serie:WVWZZZ1JZXW495705 ce norma de poluare are? V-as fi recunoscator!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu imi apar date exacte pentru masina ta.

Cauta in lista rar dupa codul de motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vw golf 1.9 Alh 90 cai din 1999 luna 7,ii euro 2 sau 3? Daca ii euro 2,oare cat ii taxa oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru o bora cu seria WVWZZZ1JZ4W057364 imi poate spune cineva ce norma de poluare are?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ma poate ajuta si pe mine cineva. Ce euro va iesi un Golf 4 1.6 16v 105CP (77 kw), cod motor AUS, serie WVWZZZ1JZ1D230896

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ma poate ajuta cineva cu o norma de poluare la un GOLF4 1,6 16v 105CP(77kw) cod AZD serie wvwzzz1jz1w401576?. Mutumesc mult.


Revin cu o precizare masina a fost inmatriculata prima data in luna 11 2000 . Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sunt nou pe forum si sper ca am postat unde trebuie....
Am cumparat de curand un VW Bora din 2001 1.6 16v 77KW benzina, cod motor AZD, masina este adusa din Olanda iar in actele olandeze nu scrie ce norma euro este, din cate am inteles la RAR norma euro se stabileste in functie de codul motorului......... stie careva daca AZD este E4 sau E3 ?

vin WVWZZZ1JZ1W482426
Ms. Anticipat.

p.s.
Unii spun ca VW benzina nu este decat E2 sau E4, E3 in nici un caz.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca Golful 4 1.9tdi s-a fabricat pana in 2006 luna 5-a. Varianta de 101cp de prin 2005 este euro 4. Dar motorul de 131cp din 2005 tot euro 4 este ? Ce-i drept pe Golf Variant de dupa 2004, versiunea de 131cp este cam rara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sunt nou pe forum si sper ca am postat unde trebuie....

Am cumparat de curand un VW Bora din 2001 1.6 16v 77KW benzina, cod motor AZD, masina este adusa din Olanda iar in actele olandeze nu scrie ce norma euro este, din cate am inteles la RAR norma euro se stabileste in functie de codul motorului......... stie careva daca AZD este E4 sau E3 ?

vin WVWZZZ1JZ1W482426

Ms. Anticipat.

p.s.

Unii spun ca VW benzina nu este decat E2 sau E4, E3 in nici un caz.....

?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!