Jump to content

Probleme Angel-eyes


LaurentiuD
 Share

Postare recomandată

Salutare am si eu o intrebare imi pot schimba becurile pe faza scurta cu unele mai puternice, stiu doar ca sunt faruri dectane daca nu ma insel, nu stiu ce tip de bec am dar bate f f prost, vreau unele mai puternice, stie cineva la cine pot apela?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...sunt nou pe forum si sper sa nu incalc vreo regula. vreau sa intreb pe cineva care are experienta in asa ceva: ce ar fi mai recomandat...o pereche de faruri cu angels de tip FK sau ceva apropiat sau pastrarea farurilor originale (hella) si montarea unor cerculete CCFL? multumesc anticipat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut! daca vrei sa-ti iei xenonane cel mai indicat ar fi sa-ti iei niste faruri cu lupa cele mai bune in cazul de fata sunt cele originale vw cu lupa sau hella celis. Cele fk nu au cine stie ce lupa si nu bat prea bine plus ca 6 din 10 seturi de fk se aburesc .... dar n-ar fi asta o problema ca se rezolva cu niste silicon. cele originale vw cu oglinda cu xenon sunt cam deranjante pt. ceilalti participanti la trafic, dar tu o sa vezi bine si dau si bine cu angeleyes-urile ccfl puse. Sfatul meu ar fi sa-ti iei ceva cu lupa si sa scimbi angelurile de la faruri cu unele ccfl.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare

Eu cred ca ambele tipuri de faruri despre care s-a vorbit pana acum beneficiaza de un design frumos , deosebit si un pret foarte bun dar nu cred ca ofera aceeasi calitate a luminii ca cele originale . In plus peste ceva timp cand mergi la spalatorie te trezesti ca aburesc apoi se exfoliaza etc . Eu nu recomand decat in cazul unui incident neplacut dupa care trebuie sa schimbi farurile ca si solutie de buget redus .

Concluzie : Nu as schimba farurile originale cu unele aftermarket .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salutare...Am faruri sonar CCFL și cred ca am o problema la angel eyes....abia se văd și ce as putea face sa se vadă mai puternic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!