Jump to content

Probleme Angel-eyes


LaurentiuD
 Share

Postare recomandată

Salut, la unul din faruri s-a ars cerculetul de la angeleyes :(

recomandati-mi va rog unde pot rezolva situatia, in Bucuresti

...un service competent, forumist care se pricepe la asa ceva... ceva,

din cate i-mi aduc aminte parca era cineva pe aici la care se putea apela cu incredere pt. probleme legate de electrica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

forumist care se pricepe la asa ceva... ceva,

Sorin Golf 3 cabrio

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vladpo, farurile sunt marca 'ACEKOGYO' - se gasesc pe ebay

uite o poza

stii tu pe cineva care poate rezolva probleme de acest gen?

D@ny, o sa vorbesc si cu Sorin Golf 3, merci

post-3315-1187518681_thumb.jpg

Modificat de LaurentiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La sorin am pus eu angelurile CCFL. Te-am intrebat pentru ca daca aveai FK iti spuneam sa te lasi pagubas pentru ca sunt niste nenorociri de angeluri (astea de la FK) si sa iti pui angel-uri CCFL la sorin. :Driver: . La tine nu stiu care e principiul. Cumva ai beculete? sau leduri? Uita-te la celalalt far cand il aprinzi si daca obs. ce fel de angel e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat, cerculetul este de culoare albastru deschis, iar beculetele (sau ledurile?) sunt galbene..mai multe nu stiu ce as putea spune

am observat ca beculetele functioneaza, cerculetul este problema

ce este CCFL?!, ai pus tu? cat sunt si cum se monteaza?, se da sticla de la far jos prin procedeul ala ciudat in care se baga in cuptorul cu microunde?

...hai da si tu niste detalii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Laurentiu. Vorbeste cu sorin ca acolo le-am montat si e ok. Si se da jos sticla farului, dar SOrin foloseste un pistol cu aer cald. NU e nici o problema. Se rezolva imediat. Si iti pui CCFL-uri( neoane).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

si eu am patit la fel...un inel de pe partea dreapta nu mai merge. Ale mele sun InnPro farurile si sunt beculete in tuburile alea. Oare se pot desface si a mele cu pistol din ala de incalzit (pt ca am posibilitatea sa fac rost de unu)...oare nu o sa le bulesc. Inca nu au un an farurile, nu ar trebui normal sa acopere garantia treaba asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok...am vb cu un tuner din oras si mi-a spus ca farurile se pot desface fara nici o problema si sa se schimbe beculetul respectiv...dar e o mica problema. mi-au spus ca nu gasesc nicaieri beculete de genu` ala. farurile sunt InnPro, astea http://www.in-pro.de/cms/front_content.php?pid=540 . va rog daca ma poate ajuta careva cu ceva informatii !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Miky_xXx suna la firma de la care le-ai cumparat. au garantie 1 an.

firmele de afara ofera 1 an garantie pentru produsele comercializate. ce scrie pe far, ce marca e farul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat...au garantie dar cica nu acopera becurile arse...doar daca se intampla altceva cu farurile(aburire, etc...). Nu stiu de unde as putea sa fac rost de becuri din alea...nici macar nu stiu cum arata...HELP PLS!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unul am si leduri si becuri in caz ca se arde ceva la ele. am fost la dectane.de si le-am cerut in ideea de a nu mai trimite farul pana in Germania pentru garantie.

atentie la acele leduri ca sunt unele mai tari si unele mai slabe in intensitate si daca nu pui identice o sa ai 2 inele AE de 2 culori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

deci vreau sa spun ca se pare ca nu e ars...alaltaieri cand am spalat masina s-a aprins si de atunci merge fara probleme...care sa fie oare cauza?...sa nu faca ceva contact pe acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cam asta ar parea. Din cauza caldurii din far, se pot dilata papucii si apoi, in urma multor cicluri cald-rece isi pierd elasticitatea si se inrautateste contactul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

deci iarasi mi s-a stins inelul cu pricina...am desfacut capacul din spatele farului si am umblat pe acolo pe la contacte, mufe, si alte alea si nimic. Nu stiu ce sa le fac dar mult nu mai am pana le sparg :blah: ...asa de urat arata numai cu 3 inele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de faruri FK???sunt bune sau am facut o afecere proasta??

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Stii melodia aia "E frumoasa dar e proasta" ?

...cam asa sunt si farurile tale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, @pepe252mih sunt bune farurile FK depinde de care ai cumparat, sunt o marca destul de buna, ba chiar foarte buna fata de toate marcile ce au iesit in ultimele luni, made in china ... Eu am angel eyes de cateva luni si nu am nici o problema , sunt din sticla rezistetn etc.

Deci ai facut o afecere buna, acuma depinde ce ai luat si cu cat.

have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

49.jpg

Farurile acestea de la FK sunt foarte bune! Eu am de mai bine de 1 an si sunt super multumit de ele. Abia acum mi s-a ars primul beculet din Angel.

P.S. Am dat 600 lei pe aceste faruri! Made in Turkey ... dar eu sunt foarte multumit de ele!

Dar am o intrebare: Pe scurta am xenon iar pe lunga halogen alb ... vreau sa schimb beculetele din Angel pentru ca sunt galbene. Se poate pune cumva CCFL ?? ( adica in aceasta poza sunt CCFL-uri, nu ? )

Modificat de AdCrys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut.. mi-am cumparat un set nou de faruri pentru masinuta mea ... iar inelele de la angel eyes, pe langa faptul ca nu lumineaza puternic, nici nu sunt prinse bine in far... farul este de la in-pro, modelul cromat http://www.ecstuning.com/product_library/1...with%20Fogs.jpg

as vrea si eu o solutie... merita sa imi fac eu acasa din nou angel eyes-urile ... merita sa le mesteresc pe cele de pe far ... (nu vreau ccfl) ... as vrea niste sfaturi ... mai exact eu caut sa se vada exact ca la bmw ... adik tot cercul cat mai uniform. tin sa precizez ca nu imi plac farurile cu angel eyes ... dar astea au fost un chilipir de unde le-am si cum le-am luat. revenind. as vrea o parere de la cineva care a desfacut geamul farului ... eventual si o metoda SIGURA de a nu sparge geamul ... si o solutie in acest sens.. va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vrei CCFL-uri dar vrei sa se vada ca la BMW .... adica nu vrei CCFL-uri dar vrei sa se vada ca CCFL-urile.

Crezi ca vei gasi ceva de genul? CCFL-urile sunt cea mai buna solutie si cele mai rezistente in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile acestea de la FK sunt foarte bune! Eu am de mai bine de 1 an si sunt super multumit de ele. Abia acum mi s-a ars primul beculet din Angel.

P.S. Am dat 600 lei pe aceste faruri! Made in Turkey ... dar eu sunt foarte multumit de ele!

salutare .adcrys de unde ai reusit sa le achizitonezi la acest pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

Eu sunt din Buzau ... daca vrei iti pot da numarul de telefon de la magazinul respectiv. Este un magazin normal de piese auto. (nu tuning sau alte chestii)

Modificat de AdCrys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.adcrys da-mi te rog numarul celeor de la magazin si spune-mi cum ti se par farurile? ma intereseaza calitatea luminii....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt super multumit de calitatea luminii fata de farurile OEM. Folosesc foarte rar faza lunga

1. Am pus xenon pe ele

2. Cand am montat farurile, am pus la suruburile de jos (care se prind de caroserie) inca 1 saiba, astfel fiind mai ridicate putin

Ai PM cu datele de contact (ca sa nu se considere reclama)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!