Jump to content

Un Golf Iv Special


DragosR

Postare recomandată

Sa ma laud si eu Dragos cu muzichia mea :lol: Tu cu originalele si eu cu firmele :lol: a meu e si in culoarea becurilor de pe bord

Link către comentariu
  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DragosR

    149

  • JonDoe2

    19

  • Aerofan

    13

  • Muale

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lauda-te la masina ta, nu la a mea :icon_thumright:

Parca nu asta era divaisu' cind am vazut masina...

Nu inteleg ce tot ii dai cu firmele...vrei sa zici ca Becker nu e firma ?? Huoo, numa aradeni invidiosi scriu aici :blink: :icon_thumright:

Link către comentariu

Da buey, am stiut io ca nu iti place ca posteaza dilaru' pe aici (asta vis-a-vis de aradeni invidiosi) :icon_thumright: :icon_thumright:

Dilare, i'm jokin' :P

p.s: bai, se aude calumea cu noul; sistem :blink:

Modificat de RedFighter
Link către comentariu

frumos golful tau.arata ingrijit(cel putin din poze)

i-ar prinde bine niste stopuri si jante mai mari ,in 5 spite ar arata traznet.

cat mai multi km si fara evenimente

Link către comentariu

vreau sa tin masina cit mai aproape de original asa ca de alte stopuri nu sint tentat, iar de jante mari nici atit (doar 15" si 16" am voie)

ms la fel de urari :scratch:

Link către comentariu

Tweeterele spate si-au dat obstescul sfirsit prematur as zice eu ... RIP!

Noile tweetere cumparate FFW sint WEST (sau alta firma functie de taraba de unde sint procurate :icon_thumright: ) WS4100:

frequency response : 5-20 kHz,

sensitivity: 97dB/W/m,

sound dispersion: 90 grd

4 ohms/200W

Tu cu originalele si eu cu firmele ;) a meu e si in culoarea becurilor de pe bord

si al meu cum crezi ca este? cu culorile de la Mercedes?? :Driver: colorile halea nu si vedi din cauza de blitz!

las' ca incearca mandea sa faca o poza artistica in nocturna de o sa cadeti pe spate....

Link către comentariu
  • 2 months later...

Puntea fata va primi un set de discuri frina Brembo + placute Galfer

Pentru ca totusi e o masina veche ce isi doreste mici interventii i-am achizitionat si un set de biti cu 12 raze, la un pret mai mult decit convenabil (10 leuti); sa speram ca se apropie cit de cit la calitatea unor scule de firma ;) :

post-1792-1218749001_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

de azi masina are iar parbriz nou si un strat de vopsea pe capota si plafon, lucrarea fiind reusita in proportie de 99.98%

Link către comentariu

unde ai vopsit-o? Ce fain e sa ai casco fara francisa :D Dar cred ca la anu sau de ce nu, in toamna asta, ma bag si eu la revopsit toate cele (capota, arip, grila , etc)

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Gata cu Golfu, are inlocuitor!!

post-1792-1226186864_thumb.jpg

Nu va impacientati, ca inlocuitorul e doar o masina de servici, iar Golful va dormi in cea mai mare parte a timpului, sper, sub o prelata, visind la autostrazi, ieftinirea motorinei si la ce cadouri ii voi mai face.

(Probabil ca visez eu cu ochii deschisi avind in vedere ora la care scriu :D )

Modificat de DragosR
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pentru un sunet mai bun am inlocuit inca o data tweeterele spate si am dat inaltele putin mai jos.

Invirtindu-ma azi pe la portbagaj am constatat ca am o mufa in plus, deci trebuie sa imi montez priza in portbagaj, priza ce va fi necesara ridicatorului de tensiune, pentru ca nu stii niciodata cind ai nevoie de un 220v: mai un flex, mai un aparat de sudura ...

Studiez problema unui upgrade inteligent la sistemul de luminare in portbagaj, montarea unei usi la departamentul "First Aid Kit" (m-ar interesa codul 1J6....) si montarea unor cirlige suplimentare de care sa pot agata diverse ce se plimba ocazional prin portbagaj (similare celor de la seriile noi de masini).

De asemenea trebuie sa trag fir la ceata dreapta pentru ca unul nu face fata prietenilor ce folosesc proiectoare pe timp senin.

Modificat de DragosR
Link către comentariu
... am constatat ca am o mufa in plus, deci trebuie sa imi montez priza in portbagaj...

montat azi, marfa in perfecta stare, ca noua, la pret de schrott (10 lei)

... montarea unei usi la departamentul "First Aid Kit" (m-ar interesa codul 1J6....)...

1J6867427, sper sa o gasesc la pret decent

Link către comentariu

Bashtanul de la schrott a cerut 30, eu m-am cam chinuit sa o desfac de pe mocheta si am facut pe prostul punindu-i in mina 20 si acu astept sa prind vreme buna sa o montez :icon_thumright:

post-1792-1228824838_thumb.jpg

Link către comentariu

Din pacate nu, ca le-as fi luat pe toate ;) poate obtineam un discount :)

Norocul meu a fost ca mai era un sfert de golf, asta fiind cam singura componenta intreaga.

Link către comentariu
  • 1 month later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!