Jump to content

Help! Cum Schimb Electroventilatorul?


Death81
 Share

Postare recomandată

Buna ziua, sunt din Buc si am nevoie sa schimb ventilatorul e la radiator, poate ma puteti ajuta cu ceva scheme, mana de lucru sau un sevice OK, calitate pret. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

trebuie sa dai toata fata jos: bara, masca, traversa, radiator,

daca nu te descurci te pot ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si sa nu uitam condensatoul de la aerul conditionat ... minunat daca te gandesti ca te costa doar 1,2 mil sa reumplii instalatia ;)

In rest nu e mare lucru, a trebuit sa il schimb si io pe al meu. Iti trebuie doar niste chei potrivite si multa rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce condensator mai trebuie schimbat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curios, maine ma uit si eu la electroventilator, pare cam mult de dat jos si nu cred ca e asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca este vorba despre nici un condensator ci mai degraba de un COMPRESOR de aer conditionat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca este vorba despre nici un condensator ci mai degraba de un COMPRESOR de aer conditionat .

nu, compresorul sta bien merci pe cureaua de accesorii si nu prea are treaba cu radiatorul.... prin condensator de la AC se intelege chestia aia ca un radiator in care freonul este comprimat si are loc lichefierea acestuia (aka condensare)... care degaja caldura si de aia e pus impreuna cu radiatorul.

si nu trebuie schimbat, trebuie demontat, problema e ca dupa ce il pui la loc trebuie vidata si reumpluta instalatia de ac.

Modificat de Dog
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am schimbat. am dat jos urmatoarele: bara, masca, far, radiator si radiatorul de AC, unde s-a pierdut freonul si a trebuit reumplut. Multumesc pt ajutor. numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei e un racord flexibil acolo la AC, ma mir ca a trebuit sa desfaci racordurile si ai pierdut freonul :offtopic: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!