Jump to content

Nu se inchid usile de la telecomanda


dancu adrian
 Share

Postare recomandată

buna, sunt nou pe acest forum.

am cumparat de curand o fabia 1.4 mpi 2000 din targ iar propietarul a spus ca e gata bateria la telecomanda,am schimbato cu una noua si nu mergea deloc,culmea e ca intro zi ma jucam la butoane si a inceput sa functioneze telecomanda iar in acea zi a functionat fara probleme...a2 zi dimineata m-am dus la masina sa vad daca mai merge telecomanda,s-a deschis usa dar cand sa o inchid...gata nu a mai functionat si de atunci nu a mai dat nici un semn de viata.

stie cineva ce putea fi defect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa cureti contactele.Nu cred sa fie vreo problema de codare/decodare din moment ce a mers la un moment dat.Dar cheia de rezerva???nu e tot briceag?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba din nou bateria. Mi s-a intamplat sa schimb bateria cu ceva de 2 bani luat de la o librarie si sa ma tina 1 luna :lol: Am schimbat-o dup-aia cu ceva mai bun (cred ca duracell sau panasonic) si a mers ceva mai mult, dupa care am pus alarma si nu am mai folosit cheia, iar bateria e inca viabila

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am schimbat bateria la telecomanda si nu merge (am masurat cu aparatul sa vad daca are curent bateria si ii buna)

am incercat sa curat contactele dar nu pot face mare lucru ca mi frica sa nu o stric:)

nu am 2 chei ca sa pot face o comparatie:(

cand deschid masina cu cheia se deschid toate usile.

va multumesc pt raspunsurile anterioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te-ai jucat mult cu telecomanda cand nu erai pe langa masina ?

vezi ca s-ar putea sa fie o problema de codare asa cum zice vlad24

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat problema:)..se pare ca erau bateriile de vina desi erau noi si le masuram cu aparatul si indicau 3V,erau de firme pirat:) si nu aveau putere sa lucreze in sarcina...cu greu am gasit bateri de calitate.

va multumesc pt ajutor datorita voua am rezolvat problema:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!