Jump to content

Emblema "airbag" Pe Ambele Parti Ale Scaunului Pasager


Extreme
 Share

Postare recomandată

La passatul meu din 2001 Confortline am pe scaunul din dreapta inscriptia Airbag si pe partea stanga si pe partea dreapta. Mai are cineva asa ceva sau baietii de la fabrica s-au incurcat si au mai pus o sigla, sau este airbag si intre pasageri?

Va rog sa folositi titluri sugestive cand deschideti un topic nou !

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca au fost schimbate scaunele intre ele - sau macar tapiseria.

Cred ca nu am inteles. Adica scaunul are embleme pe ambele parti???

Modificat de valioglu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Masina o ai de noua ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista airbag-uri pe partea din interior a scaunului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o am de noua! Dar exista pe ambele parti ale scaunului!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cred ca cea mai plauzibila explicatie este ca fostul proprietar a retapitat scaunul sau doar partea de exterior a scaunului din dreapta pentru ca s-a tocit materialul .

Probabil tapiterul a luat de la alt scaun bucata de exterior si a cusut-o la tine pe interior fara sa se gandeasca prea mult .

Asta este o metoda folosita de samsari atunci cand au parti tocite ale tapiteriei scaunelor , pentru a ascunde uzura masinii . :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sau, de ce nu, poate fi o imperfectiune de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca mai degraba este o greseala din fabrica, deoarece scaunul are aceeasi tapiterie nu se vede vr-o diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Imperfectiune de fabrica ? Asa o fi , daca ziceti voi ... :cheers:

Stiu tapiteri aici care tapiteaza cu acelasi material ca cel de fabrica ...

Si retineti : nu tapiteaza intregul scaun ci doar partile uzate .

Niciun fel de diferenta intre materialul nou si cel vechi .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Marian,

Nu te contrazic, dar sa fi avut material cu sigla airbag inclusa ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

De pe un alt scaun dat jos de pe o masina facuta praf , sau dezmembrata , sau ... :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ..ai fost la vre-un tester ? macar ai airbaguri in lateralele scaunelor ? sau sunt de forma toate emblemele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai arunca banii pe tester :)) daca vrei sa stii sigur ca ai airbag desfa scaunul ...... cu testerul nu poti fii sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa palpezi scunul intai pe partea exterioara si ar trebui sa simt prezenta aibag-ului acolo. dupa aia incerci si pe interior si vezi cum e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am airbagul pe exterior ca se simte.

Si daca ar fi faza cu uzatul nu ar trebui sa fie pe scaunul soferului, eu excul aceasta varianta, sper sa nu fie adevarata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am si eu insemnele pe scaun.cand am facut incadrarea la casco mi s-a spus ca sant in stilp.nu cortina ci normale,balon.tipu de la asigurari m-a asigurat ca acolo sant nu in scaune.dar nu stia sa-mi spuna de unde ies?de linga centura?nu sant convins inca.o sa urmaresc topic-ul poate ne lamureste cineva.bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Cred ca mai degraba este o greseala din fabrica, deoarece scaunul are aceeasi tapiterie nu se vede vr-o diferenta.

Nu este o problema de fabrica, nu exista asa ceva, lucrez in bucuresti intr-o fabrica de tapiterii din piele si va asigur ca nu exista nici 0.01% sanse sa se intample asa ceva, foarte plauzibila faza cu retapitarea scaunului cu o bucata exterioara de la scaunul soferului.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma mult ca sigur airbagul din scaun a declansat

reparatia la dealer consta in inlocuirea airbagului si a tapiserei de pe spatarul scaunului

dar cind vine de noua de fabrica,vine cu amandoua emblemele montate,ca sa poata fii montat pe stanga sau dreapta in functie de necesitati

mai e ceva,cind se inlocuieste vine de fabrica fara gauri pentru reglajele vertical/lombar

poti scoate aceste reglaje sa vezi cum sunt perforate gaurile reglajelor.Ai doua embleme pentru ca cel care a montat a uitat sa desfaca emblema din interior

sper ca am explicat bine

Modificat de diagnozaauto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!