Jump to content

Pot monta becuri de 100W,


AditzuVW
 Share

Postare recomandată

:sbine: Am verificat sigurantele de la bujii si engine...sunt ok. Bateria am luat-o si am pus-o la incarcat pana dimineata si o sa vad atunci ce si cum. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sorin Golf 3 cabrio

    5

  • ovidiu89

    5

  • AditzuVW

    4

  • arabel

    4

sal. daca pun becuri h3 de 100w la proiectoare s poate topi ceva p acolo din cauza caldurii emanate de halogen? ms :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de topit ceva pe acolo din cauza caldurii emanate nu cred dar ai grija sa nu se topeasca instalatia electrica. nu e indicat sa folosesti astfel de becuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil si asta sa s intample. eu ma gandeam ca s pot topi plasticele dinauntru ca si la cei care au montat becuri de 100W la faruri. pana nu aud de 1 care a pus becuri de 100w la proiectoare si nu a patit nimic, nu testez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

.......

post-3230-1264871215_thumb.jpg

post-3230-1264871577_thumb.jpg

Modificat de Sorin Golf 3 cabrio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clara treaba sorine:icon_thumright: raman la astea de 55w.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea e daca pui o instalatie xenon la 6000k,poti chiar sa ai si striatii pe sticla farului nu deranjeaza atat de tare participantii la trafic,ei de la 6000k in sus se vor schimba datele problemei,.............carne in frigider,alte chestii........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conteaza sa ai si farurile reglate bine si curate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
parerea mea e daca pui o instalatie xenon la 6000k,poti chiar sa ai si striatii pe sticla farului nu deranjeaza atat de tare participantii la trafic,ei de la 6000k in sus se vor schimba datele problemei,.............carne in frigider,alte chestii........

6000K nu este puterea ci este caldura culorii (culoarea maie exact) Poate sa puna si 4300K si 12000K atat timp cat instalatia e de 35W si farurile sunt reglate corect e super ok.

Intr-adevar cel mai bun raport calitate/culoare/design o au 6000K...

In cazul in care se merge pe xenon MUSAI sa nu fie mai puternic de 35W (la aprindere suge cam 70W) si va forta blocul de lumini si sigurante!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine cumparati lupe bixenon si le puneti in far, decat bec cu xenon direct in far cu striatii.Nu se poate compara xenonul pe lupa(far striat/clar) cu xenonul fara lupa (far striat/clar).Cel mai bine se vede cu lupa+xenon + sticla clara.Eu asa am procedat, lupa (bi)-xenon+sticla clara.Se vede foarte bine ,iar lumina este delimitata, si nu bate aiurea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
cameleonuGolf3

am becuri de 100W pe g3 de 1 an si nu s-a ars nimic...lumina mai puternica tre sa reglezi farurile..din nou...etc...si am gasit un pic topita sigurantza din blocul de lunmini...dar nu arsa...doar plasticul....am luat sigurantze mai de calitate si am rezolvat...cam atat....becurile de 55w erau slabe rau si lumina cam galbena...mergeam mult noaptea....era cam inconfortabil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai mare grija nu stii niciodata cand o patesti. mai bine pune-ti xenon daca nu esti multumit de lumina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva xenoane omologate?,adica nu e problema daca mergi cu ele neomologate?

cei care au omologat ,de ce e nevoie la omologare si ce ii mai impotrant-cati bani costa omologarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr ce iti trebuie omologate ? sa arunci banii degeaba ? eu am dat 300 ron pe ele le-am pus si nu am treaba de 2 ani de zile cu ele nu s-a ars nimic merg brici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primu rand nu poti sa obtii omologare pentru xenon pe golf 3.

in al doilea rand iti trebuie faruri cu lupa si autoleveling plus spalator de faruri.

in al treilea rand daca ai xenon de maxim 6000k si reglat bine poti sta linistit ca nu e nici o problema.

sper ca te-am lamurit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideile le-am inteles, ma refer daca v-a oprit pana cum politia si a-ti avut de furca cu ei?

in mare daca pun xenoane nu risc sa imi ia certificatul pt ca masina nu corespunde legal la lumini?(stim ca a fi legal inseamna a avea masina echipata din fabrica ,nu cu xenoane si altele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

momentan pe golf nu am xenoane dar cand am avut cielo aveam xenoane de 1an jumate in care am fost oprit de vreo 4 ori dar niciodata nu s-au legat de asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre xenon se poate discuta aici

Acest topic se inchide pentru că becurile de 100w sund ilegale si in plus deranjează ceilalţi participanţi la trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!