Jump to content

Inlocuire 1.1 Mk1...cu 1.3 Mk2....


sharky
 Share

Postare recomandată

pot sa pun in locul unui motor de 1.1 mk1 unul de 1.3 de pe un mk2 folosind doar suportii de mk1?(motorul de mk2 este cu tot cu cutie)...???astept pareri...

Modificat de sharky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa pun in locul unui motor de 1.1 mk1 unul de 1.3 de pe un mk2 folosind doar suportii de mk1?(motorul de mk2 este cu tot cu cutie)...???astept pareri...

motoarele sunt aproape identice doar suporti difera de la mk1 la mk2 :Driver:am si io unu de 1.3 de vanzare cu cutie si suportii de mk1 daca vrei!ieftin!!!! :)

Modificat de sabinescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Nu cred ca ai avea o problema in schimbarea motorului de 1.1 cu cel de 1.3,poti folosi suportul de motor si cei de c.v de la 1.1,doar daca montezi si c.v 5tr trebuie sa modifici tamponul de la 4tr la 5tr...eu am folosit tamponul vechi de 4tr de la motorul de 1.1 si l-am sudat pe cel de 5tr de la 1.3(vezi in poze).radiatorul de 1.3 nu se potriveste la fix,trebuie sa-i faci un sistem de prindere,eu em avut suport ptr vas de expansiune nu a fost problema,la timonarie trebuie sa pilesti 4-5 mm din blocaj tija sa poti regla timonaria sa intre si R si a5-a....daca ai nelamuriri,poti sa ma intrebi.In rest e ca si turnat!!iti doresc spor la treaba!!!

post-12614-1186266321_thumb.jpg

post-12614-1186266357_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super...deci fara mari probleme pot sa il pun...:icon_thumright:...as vrea sa imi spui mai exact cum sa sudez suportul de la cutie...ca sa pot sa il fac....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tot te apuci de sudat puteai sa modifici si suportul motor pt 1.6,1.8....bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...modific un suport....cel mobil...de pe cutie...nu cel de pe caroserie.....am spus ca nu ma apuc sa tai pe caroserie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce rost are sa te complici atat pt montare unui 1.3

cand u ai 1.1 mai bine combinate la ceva mai bun.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca nu vorbesc romaneste....ca sa pun ceva mai mare ...trebuie sa tai un suport de pe un lonjeron si sa il mut in alt loc.....ca sa pun 1.3.....trebuie doar sa modific suportul care vine pe cutie....nu cel de pe lonjeron...acum s-a inteles?.........aaaaaaaaa....si nici nu vreau ceva mai mare....1.3 imi este de ajuns....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!