Jump to content

Mp3 Player?


varul maftei
 Share

Postare recomandată

Exact aceeasi intrebare aveam si eu: unde gasesc cablu de legatura intre mp3-ul mei si gaurica de la Octavia. Multumesc, baieti.

Auditie placuta.

Modificat de Daniel 57
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e mufa jack classica de 3.5(daca nu ma insel) cumperi de la un magazin de electronice un cablu cu 2mufe jack(tata-tata).In ianuarie cand vine masina o sa vad exact daca e mufa standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa respectiva ar trebui sa fie si la Ambiente?

Cu un FM/mp3 transmiter pe unde radio, nu merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa-mi explice si mie cineva unde este acea mufa auxiliara din cotiera, eventual si o poza. Daca am Elegance am automat acea mufa, indiferent de optiunile de pe ea?

Modificat de GC5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa este standard incepand cu dotarea Trend. se afla in cotiera (ridici cotiera) si este un capacel de plastic pe care il deschizi si acolo e mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

spuneti-mi va rog, atunci cand este conectat un dispozitiv auxiliar (ipod sau orice alt mp3 player), sunt functionale comenzile de pe volan si/sau cele de pe mp3-playerul Stream? Pot alege melodiile prin aceste comenzi sau pur si simplu melodiile curg in ordinea setata din ipod? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comenzile de pe volan sau comenzile stream-ului nu te pot ajuta sa schimbi melodiile de pe ipod intrucat prin acea mufa din cotiera nu trece decat semnalul audio de la ipod la stream.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Deci ramane doar cu avantajul capacitatii mai mari de stocare a melodiilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

deci am luat un mp3-player si l-am conectat la mufa aux...dar nimic, nu se auzea nimic

este vb de octavia din semnatura! ..ce ar trebui sa mai testez?

este cam urgent..pt ca maine plec la drum

-------------------------------------------------

citind am aflat ca trebuia sa apas de 2 ori pe CD; apoi din meniu am plus pe level1 si am dat mp3-player-ul la maxim;

acum functioneaza si se aude perfect!

Modificat de ingerul_danutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am reusit sa imi conectez telefonul, un Sony Ericccson W810i, la stream, dar din pacate este nevoie de un preamplificator, datorita volumului slab (puterea pe care o are un mp3, fie el si Ipod, este foarte mica) se aude destul de prost. Pana acum nu am reusit sa fac rost de unul, dar mai caut. Revin cu pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca se poate seta, are 3 nivele nivele Aux-ul . Prima data si mie mi s-a parut ca merge incet cu mp3-ul dar era setat pe nivelul 1 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca il amplifici din Stream, sunetul tot prost se va auzi, pur si simplu doar cresti volumul acelui semnal slab. E ca si cum ai incerca sa maresti calitatea unei poze facute cu telefonul la calitatea unei poze facute cu un aparat foto digital. Semnalul pentru un sunet bun trebuie sa fie de aproximativ 1W, un mp3 sau un telefon scoate maxim 300mW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc un mp4 destul de modest (Vortex). Sunetul este mai mult decat OK.

Vezi ca nu cumva sa fi setat gresit stream-ul. Asa am patit si eu la inceput pana sa ma prind cum e cu setarile, se auzea slab, dar in 5 minute am rezolvat-o. Conteaza si nivelul volumului mp4-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde acum, poate Vortex+ul tau are un semnal pe iesire mai mare, cine stie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!