Jump to content

Golful Meu Rosu Ca Focul


kalu

Postare recomandată

salut ...am si eu un golfulets v si il arat ptr pareri...:D 2004, 1,9 TDI, 105 hp ,motor tip bkc , transmisie fata :

-geamuri electrice fata/spate;

-oglinzi electrice incalzite;

-RCD 300 cu 4 incinte acustice ;

-Bare de protectie in culoarea caroseriei, bandouri laterale negre ;

-oglinzi in culoarea caroseriei;

-Bancheta spate cu spatar rabatabil asimetric;

-Cheie contact cu imobilizator electronic si telecomanda ptr. centralizata;

-Scaune fata confort cu reglare manuala pe inaltime;

-Torpedou climatizare;

-Full servo;

-ESP;

-ABS;

-ASR;

-EDS

-Dubluclimatronic;

-Parbriz incalzit;

-Elemente crom interior;

-Caroserie in 4 usi;

-10 airbag;

-jantele sunt din otel 6j x 15 -cu cauciucuri contiwhintercontact;

-faruri reglabile electric;

-Pregatire universala telefon;

-Scut intarit;

-Suspensie drumuri grele;

-Culoare "sunset red metallic" .

Urmeaza:

-Jantele pe care probabil le vedeti in avatar:AEZ XYLO 8j x 18" cu cauciucuri 225/40/18; (banii "e" problema)

-modificari la sistemul audio care dupa parerea mea e jalnic...in afara de aspect nu vad nimic interesant la el...

-o bara fata sport

-poate faruri cu angel si triple cu led...(sa vedem cu banii )

-folie geamuri cat de neagra gasesc...

-altceva om mai vedea...noi sa fim sanatosi...

va salut si astept pareri...

Link către comentariu
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    79

  • Auras

    11

  • rex

    5

  • cip12cip12

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa o stapanesti sanatos.

Si eu nu cred ca e rosie ...:evil:

Asteptam poze cand iti pui jantele.

Link către comentariu

au venit si poze...:

danu16001sf3.th.jpg danu16000ya6.th.jpg

Modificat de kalu
Link către comentariu

Frumoasa masina,ii sta bine cu jantele alea.Sa o stapanesti sanatos :icon_thumright:

Link către comentariu

Da, sunt de aceeasi parere ca arata bine :icon_thumright:

Dar...

1. Ar trebui un pic mai jos sa stea masina (dar nu merita sa bagi atatia bani in suspensii :(()

2. Folia cand o pui? Ca parca e cheala masina asa...

3. Stii istoricul masinii, sau ai luat-o de noua? Ca... sunt cam 60% ca a fost lovit spoilerul fata :D

Bafta in continuare!

Link către comentariu

mc mc...:P

suspensii nu modific in nici un caz... ca si asa imi e frica la viteza daca face balans...sa nu rup aripa...:(

folie...in curand...2 sapt maxim...inca sunt in cautare de cea mai neagra autorizata...:D (o parea masina cheala...dar mie imi da impresia sa sunt in fundul gol... :P )

si...da... a fost rupta bara fatza...in ceva borduri mai mari...si a fost schimbata si vopsita...acum putin agatata de mine...(de asta e pocnita vopseaua)...dar o sa rezolv eu ... :Driver:

istoricul il stiu in mare...e luata de la cineva de incredere...cel putin asa sper...

Link către comentariu

noi poze...jantele nu mai sunt...sunt in cautare de altele...:angry: :

danu160033ke4.th.jpg luncacetatuii006gs4.th.jpg luncacetatuii012au3.th.jpg

in a doua foto se poate observa si un colt din fostul golf al lui ....:somnmare: dati-va seama...:somnmare:

Modificat de kalu
Link către comentariu
  • 6 months later...

update : folie omologata...:D

klu057yj0.th.jpg klu056is4.th.jpg klu054vm8.th.jpg

si pentru cei care inca nu cred ca la golf V se scoate fata exterioara pentru a da geamul jos...:

klu053pc9.th.jpg

cu respect, Un Kal si....Sa ma vedeti in geam la loto!!! :D

Link către comentariu

super arata cu folie. ai si niste jante belea rau de tot. grozava masina.

le: e autorizata si pe fata?

Modificat de wts
Link către comentariu

super frumoasa masina.. pune.i jante neaparat!! zi.mi si mie ce e cu stopurile alea? sunt de gti, r32 sau sunt home made? daca puneai poze niste poze mai mari poate imi dadeam seama, arata super folia pe masina rosie... cati mai multi km fara probleme!

Link către comentariu

Arata super masina cu folie si eu abia astept sa termin sa fac RaR-ul la masina si s-o foliez, acum ce ma intereseaza ce procent are folia ca imi place si parca da senzatia ca ai si ceva vizibilitate, a si cat te-a costat? Ca sa pui folia a trebuit sa dai panourile interioare jos si geamurile, luneta ti-au dezlipt-o sau au pus folie direct pe masina?

Ca un sfat cauta pe cineva care stie meserie, un vopsitor bun si vopseste bandourile si manerele usilor in culoarea caroseriei, o sa schimbe total aspectul masinii

Apropo cum reusesti sa mergi cu 18, ca mie si cu 16 mi se pare rigid golf-ul la drumurile noastre pline de cratere?

Link către comentariu

o sa fie si jante... :rolleyes: si da,e autorizata si pe fata.(cel putin teoretic :P )

Paul_VW - scuze de poze...nu am verificat si gresisem la o chestie..uite aici triplele..:

dsc00068my5.th.jpg dsc00069xo6.th.jpg klu056rz1.th.jpg

sunt "home made" :icon_cool: ,primele 2 foto sunt mai vechisoare..:),mc ptr urari... :Driver:

Auras - folia e procent de 5% vizibilitate... :icon_thumright: si a costat 400 lei.Folia s-a pus pe luneta fara ca aceasta sa fie data jos,doar geamurile de la portiere au fost demontate si montate la loc,insa nu s-a umblat la panourile interioare cu le zici tu...:) doar la cele exterioare :

klu053nx9.th.jpg klu052sm1.th.jpg

si sper sa o rezolv si cu bandourile...dar la un meserias bun...se duce cam scumpel..mai astept deocamdata ca e greu cu "loveaua"... :D

si...inca ceva...nu stiu unde vezi tu jante de 18''...ca eu vad de tabla pe 15'' :D (alea pe 18" de mai sus au fost doar cateva zile...si scrie ca nu le mai am...:( )

Cu Respect , Un Kal

Modificat de kalu
Link către comentariu

rosu ca focul tare ca piatra iute ca sageata un mic update la titlu :icon_thumright: sa-l stapanesti fara incidente

Link către comentariu

traiasca un Kal :blink:

frumos golfuletu :huh: si imi place contrastul rosu-negru

ce zici de farurile pe fond negru?

dsc047921174473401kr7.th.jpg

Link către comentariu

Foarte frumos vin jantele si pleoapele. Spune-mi pleoapele sunt de fibra sau de plastic si de unde le-ai luat si cat au costat?

Link către comentariu

Brabus eu zic si de farurile pe fond negru...numai ca buzunarul meu nu prea zice... :)

Auras pleoapele sunt plastic ABS sunt de la mattig si au costat 170 lei...

salutari...Un Kal

Link către comentariu

De foarte mare efect folia de pe capta si de pe plafon, arata intr-un mare fel, da si tu mai multe detalii despre costuri, montaj

Ar merge niste jante putin mai mari :icon_thumright:

Link către comentariu

costurile...nu au fost f mari...adica aproape jumate din pretul pe care il cer majoritatea firmelor de foliat taxi din oras... :)) , dar efectul a fost cel scontat...:)

normal ca si eu as merge pe jante mai mari si chiar asta aveam de gand...urmeaza 17'' in max 2 luni...sper...:)

si...apropo de emblema, am incercat asa formal cu o bucata de negru...si parca nu dadea bine...dar o sa o fac neagra cum trebuie sa vad efectul...daca imi place ...bine,daca nu...o dau jos...:D

poza din spate:

autokalu010hq2.th.jpg autogolfkalu014sl0.th.jpg

haionul nu e negru...daca la asta te gandeai cand ai cerut poza din spate :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!