Jump to content

Alimentare 12v


bruzli
 Share

Postare recomandată

Alimentarea de 12v din fata e moarta, in schimb cea din portbagaj functioneaza.

Sunt pe sigurante separate sau e de la altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am inteles absolut nimic din postul tau. Alimentarea la ce? Din faţa unde? Care faţa?

Modificat de I_am_Stealth
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bricheta :lol:,sigur sunt pe sigurante diferite.

Modificat de R Z F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bruzli: Sunt 2 sigurante separate: siguranta 42 (15 amperi) pentru bricheta/priza si siguranta 51 (15 amperi) pentru priza din portbagaj. Am dat numerotarea din tabloul de sigurante prezentata in manualul de utilizare.

LE: Din pacate, topicul care prezenta planul cutiei de sigurante la Fabia a fost afectat la up-date-urile forumului si nu mai exista poza atasata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@instinkt: 10X, man ! Cu ajutorul tau am refacut topicul afectat si l-am facut sticky pentru a fi de folos si altora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ziceai ca alimentarea din portbagaj functioneaza, si ca aia din habitaclu nu functioneaza.... Iar siguranta 51 e pentru portbagaj :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia uitati ce am gasit eu prin calculator :)

S-o folositi cu placere! :vaidecapulmeu:

Este un pic pe dos (sig 1,2,3..39,40,41.in partea stanga cum privesti) dar e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare! Stie cineva de ce nu se mai aprinde lumina de la priza dintre scaune? Bricheta are (sau mai bine zis avea) in jurul ei un cerc de lumina verde care se aprinde odata cu pozitia si luminile din bord. Toate celelalte becuri din interior se aprind, deci ma gandesc ca nu e o siguranta. Se poate desface sa verific ledul de la bricheta? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un bec acolo. Trebuie desfacuta bricheta si inlocuiesti becul. Dar ai nevoie de multa rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rabdare am, numai sa stiu cum se desface, ca asa pot baga lama cutitului sub marginile brichetei si trag in sus, dar daca o rup? O sa studiez problema intr-un weekend cand am timp. Merci pentru raspuns. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si-a revenit de la sine pana la urma ledul cu pricina, de la bricheta. Inexplicabil, dar imbucurator. Demontarea brichetei ramane, deocamdata, un mister pentru mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se demonteaza cel mai usor prin demonatrea ornamentului de mijloc dintre scaune si atunci ai acces usor la mufa si bec de la iluminat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, asa voi face daca se stinge iar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu are cineva o schema pentru demontat ornamentul din plastic de pe mijlocul habitatului, ca trebuie sa demontez priza de 12V. Multumesc mult.

Modificat de CipriB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CipriB, vezi daca te ajuta cu ceva poza asta.

Ignora piesa incercuita cu rosu, cauta un coleg (MarlboroMan) piesa respectiva, si de aceea a incercuit-o.

post-55694-1264498277_thumb.jpg

Modificat de cosminbej
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-are cum sa nu ajute. In imaginea respectiva gaseste tot ce ii trebuie, chiar si unde si cate suruburi sunt. Spor la demontat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de tot. E chiar tot ce imi trebuie acolo. Abia astept sa ies de la lucru si sa ma apuc de demontat :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut, stiu ca e cam vechi topicul, dar si eu trebuie sa defsfac consola centrala ca sa schimb arculetul ala de la schimbatorul de viteze si nu stiu cum sa scot alimentarea de la bricheta. Firul e destul de scurt si e prins de caroserie, nu-mi permite sa ma uit sub bricheta. Banuiesc ac are pe acolo vreo mufa, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ,

Mufa intra direct in priiza de la bricheta , ca sa desfaci mufa trebuie sa scoti priza din consola .

Din cate stiu , intai trebuie sa scoti partea metalica a prizei di pe urma  plasticul acela rotund si verde (verde este la mine)

te uiti inaintru ca se vad niste "mini-cleme" (doua) pe care apesi si tragi partea metalica

Nu stiu daca asta este porcedura "oficiala" dar eu asa am desfacut priza

O seara placuta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!