Jump to content

Manuale Reparatii


cristivw
 Share

Postare recomandată

salutare. ma poate ajuta cineva cu niste manuale utilizare/reparatii/service (orice fel de documentatie) pt urmatoarele treburi? se pare ca nu gasesc deloc pe net... si le aveam mai demult in calculator... voodoo, au disparut :icon_thumright:

- vw golf 1

- motor KR (1.8 16v)

multumesc mult anticipat

cristi_vw@yahoo.com

ps> am folosit functia "search" de mi-a venit rau, dar inutil... n-am gasit nimic.

Modificat de cristivw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sa-nteleg ca un Hynes pentru Golf 2 nu te ajuta , nu ? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, si eu te pot ajuta cu Haynes de Golf 2 benzine daca vrei...da un PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza cam orice legat de mk1 si de KR. Pls mail la "office {at} bancnote {.} ro"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bentley - si am inteles ca e lume prin bucuresti care vand manuale bentley si alea s mai complete....- undeva la 80ron ....

cu haynes te pot ajuta si eu ....

51HK1Q86NJL._SS500_.jpg

Modificat de armando
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt tot ce inseamna mk1..iti dau eu manuale...adauga userul meu de mess...gabizuz...pt kr iti tre manual de reparatie de mk2..nu a fost pus de fabrica pe mk1....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sa lamurim treaba. "gabizuz", eu te am deja in lista. sau cel putin asa cred :blink:

manuale de golf 2 am si eu, acolo gasesc putin din KR. acum as dori un manual complet pt golf1, ceva asemanator cu cel de golf2. ma intereseaza si restul "reparatiilor" ce se pot face, nu doar legate de motor.

la "manual pt KR" m-as fi gandit la un ghid de reparatii. ca sa va povestesc.. atunci cand am avut golful 2 cu motor PB, am fost la cardinal motors si mi-am ales dintr-o incapere mare un dosar portocaliu cu bleu, cu toate chestiile tehnice ale motorului respectiv. cote de reparatii, si foarte multe chestii, expuse amanuntit. sper sa intelegeti ce zic, daca nu, voi scana ce am tras la xerox. partea nasoala la treaba cu cardinalul este ca toate treburile astea erau in franceza, si nu inteleg o boaba. daca ar fi in engleza ar fi perfect.

in continuare, as ramane interesat de:

- haynes sau bentley pentru mk1

- manualul de service/reparatii doar pt KR (ce am explicat mai sus)

LE: nu ma uitasem in mail. multumiri pt manualele trimise pe e-mail. ar mai ramane deci de gasit doar respectivele pt KR. incerc sa fac niste scan-uri si sa va arat despre ce-i vorba. poate gasim in engleza.

Modificat de cristivw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mah omule, manual de kR nu gasesti - ala e ceti trebuie - VW GTI manual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba da ba da ba da :P stiu sigur, le-am avut in mana, la reprezentanta vw constanta, dar nu am ce face cu ele pt ca sunt in franceza :P lasa ca incerc sa fac un scan. il mai am acasa tras la xerox pe cel cu motorul PB. sa va faceti o idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine are un bentley in format pdf ??

eu am haynes si pdf si tras la imprimanta :P just in case :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine are un bentley in format pdf ??

eu am haynes si pdf si tras la imprimanta :Driver: just in case :)

haynes pdf pentru golf1 sau golf2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pdf ul cu golf mk1 motor KR are 450 mega ..daca-l vrei intra pe mess la mine si ti-l dau este in el absolut fiecare surub din masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt orice VW intrati pe volkswagen.msk.ru..... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!