Jump to content

Pareri despre Fabia 1.9TDI (101 CP & 130 CP)


cosminp
 Share

Postare recomandată

Am devenit de o luna posesorul unei Fabia Combi,cumparata din Germania.Ptr. inceput ma declar super multumit,e un 1,9TDi 130CP din 2003,are un consum mic,usor de condus,echipata cu tot ce trebuie unei masini si e intr-o stare exceptionala.Nu stiu care sunt viciile acestui model(daca are),si sper sa fie o alegere buna.Nu m-am gandit ca voi achizitiona vreodata acest model,a fost o oferta tentanta si asa a fost sa fie. Salut toti posesorii de Skoda.(P.S. nu am manualul masinii decat in germana,si mi-ar fi de folos cel in lb. romana)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este 1,9 tdi nu are cum sa aiba 130 cp si are 101 cp +chip,skoda nu are masini cu motorul de 1,9 tdi de 130 cp decat pe superb si pe modelul octavia combi 4x4

Modificat de Spankyro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda Fabia RS a avut 1.9 TDI de 130 cai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda Fabia RS a avut 1.9 TDI de 130 cai.

Din pacate nu exista Fabia RS combi ... :icon_thumright:

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de completare bebeko. eu am spus pe ce masina skoda se mai gaseste motorul de 1.9 TDI. Eu am zis ca este si pe FABIA RS. nu pe fabia combi RS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm... Ce motor au fabiile cu TDI?

Eu am crezut ca asta e cel de 130CP...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm... Ce motor au fabiile cu TDI?

Eu am crezut ca asta e cel de 130CP...

101 CP au astea cu D si I rosu dar stai linistit ca sunt suficienti masina se misca exemplar usor de condus dar cu atentie cand bate vantul tare pentru ca este usurica si o cam haraie vantul daca sufla tare. La accidente se comporta exemplar (testat pe pielea me a:D). Parerea mea este ca sunt masini bune si oricum indiferent ce zice lumea a mea Fabie Combi 1.9 TDI de culoare Sahara Bej ma face fericit la fiecare drum mai lung stie sa consume si putin dar stie si sa traga ca prosata si sa ajunga lejer la viteza maxima constructiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este 1,9 tdi nu are cum sa aiba 130 cp si are 101 cp +chip,skoda nu are masini cu motorul de 1,9 tdi de 130 cp decat pe superb si pe modelul octavia combi 4x4

ai dreptate,are MTM Chip inklus,iar pe diagnoza,la95,5Kw are 129,8CP,viteza maxima fiind de 205 km/h la 4140 t/min.Pe vitezometru are aplicat un abtibild TUV cu 210Km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Si eu am achizitionat o fabia cu motorul asta, si sunt extrem de multumit pana acum...motorul face pereche perfect cu masinuta asta, mai mare deja e nebunie...cam ce probleme ati avut pana acum? Eu am schimbat debitmetrul pana acum, ca dadea valori aiurea si abia tragea motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!