Jump to content

Audi A4 S-line 2004


BogdanS

Postare recomandată

Bogdan, daca te consideri perfectionist si nu accepti niciun compromis pe masina ta, lasa stopurile originale si nu da banii degeaba. Cand le vei pune te vei gandi la dunga rosie/neagra, la leduri si la alte aspecte.

Arata foarte bine masina si cu stopurile originale. In plus, tu ai pe masina numai piese OEM, de la bari la jante, nu crezi ca stopurile cu led se potrivesc unui altfel de tuning? Ma refer la masinile care au bari aftermarket, jante aftermarket, etc.

Oricare ar fi decizia ta, spor la treaba.

Link către comentariu

hai ca imi place ce vad... ;) sunt curios de rezultat. l-ai lasat pe ghetosu' sa sparga gheata :icon_redface:

Link către comentariu

andrei JSE, nu e diferenta mare fata de OEM, tocmai d-aia cred ca ii fac cu ochiul lui bogdanS ... presupun ca daca existau OEM cu leduri nu mai aveam acum probleme :rolleyes:

nu, bogdanS?

;)

Link către comentariu
... am vazut modelul de stopuri cu leduri de la FK cred (cel mai comun) la care aveau leduri arse. Deci e bine sa te interesezi daca le are cineva pe masina si daca a avut probleme cu ele.

La astea am inteles ca se schimba f usor ledurile. Nu prea vad pe cine sa intreb de cat de bune sunt, din moment ce am gasit un sigur anunt care nu le expediaza nici macar in Europa..

... presupun ca daca existau OEM cu leduri nu mai aveam acum probleme :D nu, bogdanS?

Ehehe... ce simplu ar fi fost! Daca existau OEM cu leduri era rezolvata de mult timp :blink:

... lasa stopurile originale si nu da banii degeaba.

Arata foarte bine masina si cu stopurile originale. In plus, tu ai pe masina numai piese OEM, de la bari la jante, nu crezi ca stopurile cu led se potrivesc unui altfel de tuning?

Ai si tu dreptate... :) M-am gandit si la asta.. si daca nu gasesc ceva sa ma multumeasca, asta o sa fac.

Pana una-alta, ma duc sa fac proba cu stopurile lui Ice :D Sa vad ce iese.. poze diseara.

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Eh.. o facui si p'asta.. poze:

th_Imag031.jpg th_Imag010.jpg

th_Imag032.jpg th_Imag025.jpg

th_Imag027.jpg

Scuzati calitatea, sunt facute cu tlf si apunea soarele..

Stanga LED, dreapta OEM. Nu o sa spun deocamdata nimic, va las pe voi sa spuneti, merge sau nu? :screwy:

Iti recomand eu o banda foarte buna. Gasesti in BricoStore banda dublu adeziva pentru exterior. Producatorul este ceva de genul Lester dar nu mai tin minte exact, iar pe ambalaj este o poza cu o cutie postala pe un zid de caramida. Este scris alb intr-un dreptunghi rosu.

Am gasit-o.. Exact cum ai descris-o, Tesa ii spune. A fost 20,99 RON, 1.5mx19mm. Thanks for the tip! :biggrin:

In schimb nu am gasit vopsea rezistenta la caldura pt etrieri.

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Ba chiar doua posturi au disparut. Le-am sters intrucat se discuta despre altceva decat subiectul acestui topic, respectv masina ta.

Apropo, foarte frumoasa si ingrijita, in plus ai modificat-o si cu gust. Felicitari!

Link către comentariu

Hmm...arata destul de bine. Dpdv strict al stopului, arata mult mai bine cel original dar dpdv al luminii arata mai bine cel cu LED. Decizia iti apartine.

In legatura cu vospsitul etrierilor, ia kit-ul special de la Foliatec. Se aplica cu pensula, nu e nevoie sa izolezi foarte mult. Vopseaua rezista foarte bine in timp si are un strat "cauciucat", asta ducand la o curatare relativ usoara si eficienta.

Costa vreo 25 de euro in magazinele de specialitate.

Spor la treaba!

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

Eu zic ca nu arata rau cu rama neagra la varinata asta ...rosu-argintiu. Daca erau smoked cred ca iesea mai mult in evidenta. Ai folia pe masina, deci nu e alba si fara folii sa nu se asorteze chiar cu nimc :rolleyes:. Eu zic ca merita. Ice ce ti-a zis, ca la ce masina are ... ai putea sa-l crezi pe cuvant :)

Link către comentariu
In legatura cu vospsitul etrierilor, ia kit-ul special de la Foliatec. Se aplica cu pensula, nu e nevoie sa izolezi foarte mult.

Stiu, ca am folosit la Golf. Dar parca nu mai am rabdarea sa ii dau la pensula, ma gandeam ca e mai comod cu vopsea spray, desi e mai mult de izolat.. si am auzit f multi care i-au vopsit asa si a rezistat f bine vopseaua.

Eu zic ca nu arata rau cu rama neagra la varinata asta ...rosu-argintiu. Daca erau smoked cred ca iesea mai mult in evidenta. Ai folia pe masina, deci nu e alba si fara folii sa nu se asorteze chiar cu nimc :). Eu zic ca merita. Ice ce ti-a zis, ca la ce masina are ... ai putea sa-l crezi pe cuvant :)

Daca erau smoked cred ca sarea mai putin in ochi marginea aia..

Stiu, teoretic ar merge cu folia, dar... i don't know ;)

Ice ce sa zica? "La ce masina are"? Pai nu stiati ca stopurile astea sunt facute special pt masina lui? :( Asa bine vin pe ea si se incadreaza cu toata imaginea masinii :) Ceea ce, din pacate, cat vede ochiul meu, nu se poate spune deloc in ceea ce priveste combinatia cu masina mea.. El a zis ca arata bine si ca el le-ar pune.. si nu il banuiesc deloc de rea vointa, dar de data asta nu o vad la fel de bine ca el.. :) Ma mai gandesc...

Pana una-alta am vb cu tipul de la care le-a luat Ice, spunea ca nu exista cu rosu, s-a convins dupa ce i le-am aratat.. si a zis ca nu poate aduce asa ceva.

Link către comentariu

S-a discutat mai sus de modelul acesta, si nu sunt pe gustul lui Bogdan :offtopic: (nu sunt clare)

Link către comentariu

Mai este si modelul cel de la Hofele, care nu am vazut ca s-a discutat despre el, sau daca am omis eu, imi cer scuze.

post-21052-1244449300_thumb.jpg

Link către comentariu

Ar fi o treaba, daca le-as si gasi pe site la Hofele. Sa imi dau si eu seama despre ce e vorba. Dar nu le gasesc. Poza aia e pt spatele Hofele, nu am gasit tail-lights.. si nici nu imi dau seama cum vin ledurile. Plus ca, din cate vad, merg numai impreauna cu eleronul Hofelele, care vine peste triple...

Cleaner look... fara suporti:

th_Imag014.jpg

Link către comentariu

Vrem sa-i vedem si fundul :). Cum e banda? Ai incercat sa misti de el? :frigbaitata: Legat de triple si eleronul de la Hofele, asa este eleronul din 3 piese. L-am vazut montat pe o masina si se lipesc pe stopuri...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

se dau si separat stopurile bogdane. Insa nu cred ca au leduri :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Stopurile sunt de la Dectane si au led-uri in partea de sus.

Uite link-ul de la Dectane: http://www.dectane.de/artikeldet.php?suchs...03aaf47894e0fdd

Le-am gasit si la noi pe mai multe sit-uri dar momentan il am doar pe asta: http://www.angeleye.ro/index.php?stopuri-t...ing%20Audi%20A4

Mai cauta si tu ca se gasesc si la noi.

Iar parerea mea este ca arata mai bine decat cele a lui Ice, sunt ceva mai deosebit.

LE: uite ca am mai gasit un link sa-ti faci o parere mai buna: http://depoautolights.com/audi-0105-redcle...e4127aa10d263c8

Modificat de Cristi_KWJ
Link către comentariu

ii vine foarte bine culoare multi km fara prob

Link către comentariu

Frumoasa masina, super dotari, modificari de bun gust. Ca si parere personala, ma enerveaza la culme faptul ca pentru Audi A4 nu a inventat nimeni niciun stop full led; eu asta as fi vrut. Pe BMW gasesti enorm de mult variante, ce e drept, unele full altele nu.

In alta ordine de idei ma bucur ca ai reinviat topicul si iti urez spor in alegerea tuturor elementelor viitoare.

P.S. Cum e cu eroarea de lichid de parbriz? Ai rezolvat-o? :blink:

Modificat de KLAU
Link către comentariu

@robi_zet: Multumesc la fel! :) Culoarea... depinde f mult de lumina de afara. Apare de la gri la aproape albastru.

Nu prea imi plac triplele de la Hofele... parca se uita 2 ochi la tine din fiecare tripla :rolleyes: Plus ca marginile sunt tot negre, deci nu am facut nici o branza. Pana la urma cred ca raman la ale mele, daca nu apare ceva nou.

Vrem sa-i vedem si fundul :). Cum e banda? Ai incercat sa misti de el?

Banda e... nu mai e cred :Driver: E beton, nu se misca nimic.

th_Imag013__.jpg

Frumoasa masina, super dotari, modificari de bun gust. ...

P.S. Cum e cu eroarea de lichid de parbriz? Ai rezolvat-o? :P

Multumesc :) Cu eroare de lichid de parbriz.. parca nu ai sti :D Daca nu trageai tu cu nadejde de IC-ul ala, cred ca o aveam si acum :blink:

Si o poza cu un kilometraj frumos:

th_Imag015.jpg

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Pt cine vrea sa vada cum arata fara spoiler:

th_Imag012__.jpg

Din pacate nu a fost bine vopsit si s-a umflat vopseaua pe el la a 2a spalare, asa ca acum e la revopsit... si sper sa nu imi iau vreo piatra in radiator pana il montez la loc... sau sa dispara ceva de pe acolo :icon_thumright:

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!