Jump to content

Audi A4 S-line 2004


BogdanS

Postare recomandată

Circoloco: ca sa nu fi singurul care il indeamna la cheltuiala in vremuri de criza, ii propun si eu ceva :D

AUDI S-line LENKRAD LEDER A3 S3 A4 S4 A6 S6 A8 S8

fo9wwybr04ig2bcecttd.jpg

Acesta vine ca o completare pt interior a look-ului de S-Line :cool:

Deci acum ai de ales intre "stopuri OEM pe LED" si "volan piele de Audi S-LINE" :)

;) safe

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu

De-acord cu volanul, dar cu o mentiune... daca te hotarasti sa o faci macar fa-o pan' la capat, cauta-l pe cel din piele perforata :)

Link către comentariu
bun ..dar niste stopuri cu leduri ? ;)
Si eu sunt pt stopuri LED dar OEM look.... uite poza :wub:

:lol:

Cu stopurile LED stau de mult indecis. Circoloco, sincer, nu ma dau deloc pe spate stopurile alea :) Or fi ele OEM look, da' nu ma impresioneaza. Poate montate pe masina or arata altfel, dar asa, in poza aia, nu imi inspira nimic. Ce model/producator sunt? Unde le-ai gasit? Sa stiu cum le caut, poate gasesc o poza macar cu ele pe un A4 sa imi fac o idee.

Singurele care mi-au placut pana acum sunt cele ale lui Ice, dar am si eu un "stress" cu marginea aia neagra.. si fara marginea aia nu se fac :icon_thumright: Nu cred ca ar veni bine marginea aia neagra pe culoarea mea (de aia nici nu am pus (cel putin inca) "bandoul" ala negru pe spoilerul de S-line spate.. ca nu exista decat negru). Dar maine o sa pun un astfel de stop pe masina si o sa vad exact cum vine.. :)

post-2542-1244048988_thumb.jpg

Circoloco: ca sa nu fi singurul care il indeamna la cheltuiala in vremuri de criza, ii propun si eu ceva :D

... "volan piele de Audi S-LINE" :icon_thumright:

Nu e loc! :D Cel putin nu inca..

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
(...)

Nu e loc! :P Cel putin nu inca..

Eh, n-au intrat zilele in sac :D

A si de-acord cu Ice_2k, cel cu pielea perforta e mult mai misto :blah:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Cele ca ale lui Ice am inteles ca sunt Dectane. Am gasit asa:

1. Smoked, margine gri/rosu:

th_smokedmarginegri-rosu-1.gif th_smokedmarginegri-rosu.jpg th_smokedmarginegri-rosu2.jpg

2. Clare, margine gri/rosu:

th_claremarginegri-rosu.gif

3. Clare, margine neagra:

th_claremargineneagra.jpg

Cred ca exista si Smoked cu margine neagra... Deci.. ce sugestii aveti? Avand in vedere culoarea masinii mele..

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Edit: scuze-Varianta 1, dar nu scapi de dunga neagra de care spuneai in nici unul din cazuri :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Varianta 2 (DOI) - clare cu margine gri /rosu

Cred ca vrei sa patrezi look-ul clean! Smoked ... nee!

Link către comentariu

La fel ca Lucianwwl, Varianta Mr. 2 "Stopuri clare cu margine gri/rosu" :icon_thumright:

Daca aveai si farurile smoked, puteai sa alegi si stopurile smoked, asa...

Link către comentariu

faruri smoked ... sunt cele de S daca nu ma insel!

dar stopuri smoked nu am vazut OEM, iar masina asta are mult bun gust si un tuning soft OEM!

zic eu, ar strica-o stopurile alea! parerea mea! :icon_thumright:

PS: scuzati-ma, dar am o obsesie cu "OEM-ul" :icon_thumright:

Modificat de lucianwwl
Link către comentariu
Varianta 2 (DOI) - clare cu margine gri /rosu

Cred ca vrei sa patrezi look-ul clean! Smoked ... nee!

dar stopuri smoked nu am vazut OEM, iar masina asta are mult bun gust si un tuning soft OEM!

...

PS: scuzati-ma, dar am o obsesie cu "OEM-ul" :8:

Nu te scuz! Actually.. it looks like u're reading my mind! :blink: :8:

Mai astept cateva pareri.. si poze reale, cu ele pe masina.. si apoi ma hotarasc.

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
faruri smoked ... sunt cele de S daca nu ma insel!

Faruri "smoked" (adica cu interior negru) nu sunt doar pe S, sunt farurile cu bi-xenon.

@Bogdan Te astept maine sa facem proba :blink:

Link către comentariu

ICE, corect!

chiar imi zicea un prieten ca daca tot vreau far cu xenon sa iau bi-xenon ca au interiorul negru ... :8:

Dar, cu stopurile smoked ... :blink: tot nu cred ca m-as impaca!

BogdanS, sper sa nu ma dezamagesti! :8:

Link către comentariu

Pe culoarea ta cred ca ar merge cel mai bine cele clare cu margine gri, adica Varianta 2.

Spor!

Link către comentariu

si uite asa il urmezi pe ice :) cu planuri pt A4. nu te-am pierdut...hahah

Link către comentariu

Hmm.. situatia nu sta bine deloc cu stopurile mele :wub: Variantele 1 si 2 au picat, sunt tot Dectane (si seamana F MULT cu alea de pe dupa ocazii.ro, Circoloco, si vanzatorul e acelasi, desi eu le-am luat dintr-un anunt de pe 4tuning.. pe okazii.ro e scris ca fiind Depo) si au geamul "in patratele" si alfel ledurile (parca sunt "ingramadite", nu sunt asa bine delimitate). Variantele 3 si 4 (4 la care nu am mai pus poza, erau smoked cu margine neagra) sunt Dectane, dar cu geamul clar. In sfarsit am vazut si eu diferentele ;) (multumesc, Ice, ca mi-ai deschis ochii, eu eram prea obosit sa le vad :P).

Deci... eu vreau (deocamdata caut) cu sticla CLARA, adica asa:

3. Clare, margine neagra:

th_claremargineneagra.jpg

DAR fara marginea aia neagra! Daca nu gasesc asa ceva sau macar ceva pe aproape, cred ca ma las pagubas. Sau.. poate o sa imi placa cum vin alea cu marginea neagra pe masina (nu am mai apucat sa ma intalnesc azi cu Ice).. desi nu prea cred, la cat de tipicar sunt ;)

Any ideas? :) Unde as putea gasi asa ceva?

si uite asa il urmezi pe ice :P cu planuri pt A4. nu te-am pierdut...hahah

Hop, hop, hop... usor cu pianul pe scari ;) Ca dupa stopuri si eleron ma opresc :P

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
:wub: (multumesc, Ice, ca mi-ai deschis ochii, eu eram prea obosit sa le vad ;)).

Anytime :)

Link către comentariu

Intr-adevar sunt in patratele:) Nici eu nu m-am gandit la diferenta asta. Ale mele sunt tot DEPO dar au geamul clar... diferenta de modele. Sper sa gasesti stopurile ca sa fie completa :icon_thumright:

Link către comentariu

:P marginea aia neagra ... nu e de acolo, la Ice merge ca e masina neagra!

overall sunt superok! :)

Link către comentariu

Nu e de acolo DELOC! :P Deci nu sunt numai piticii mei...

Ce e superok overall? Nu e ok deloc. Nu am zis ca pe alea le iau, ci ca le vreau asa, ca alea din poza, dar FARA marginea aia neagra! :icon_cool: Din pacate nu cred sa gasesc.. Si sansele sa imi placa pe masina cu marginea aia, nu le vad prea mari :) O sa fac poze cu ele cand o sa ma intalnesc cu ele, sa isi dea si altii cu parerea..

Link către comentariu

pai da! :huh: dar fara dunga ...

PS: poza aia de la avatarul tau ma baga la cheltuieli! :)

Modificat de lucianwwl
Link către comentariu

Situatia e cam albastra.. prea multe variante nu am gasit nici pe ebay. Si tot alea sunt cele mai frumoase. Am mai gasit doar cu margine rosie, ceea ce e oricum mai ok decat negru, rosu avand totusi tripla. Pareri?

th_redtrim.jpg th_redtrim2.jpg

Pe ebay vad ca sunt Helix :huh:

PS: poza aia de la avatarul tau ma baga la cheltuieli! :blah_:

Pai.. go for it! :) Chiar, tu cand ne prezinti bolidul tau? :D

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

arata frumusel, ledurile sunt dispuse tot ca la celelalte? dunga rosie e un compromis minor ...

cat despre bolidul :) meu ... nu am ce prezenta, deocamdata schimb doar consumabilelele ... :huh:

Link către comentariu

Din cate vad eu sunt identice. Nu e chiar minor compromisul, dar oricum mai mic decat cu negru. Problema e ca am gasit un singur anunt cu ele pe ebay si nu expediaza decat un USA si Canada.

Am zis bolid ca am vazut ca e un 1.8T. Usor, usor.. intai cu consumabilele si apoi incepe distractia ;)

Link către comentariu

Sunt identice cu cele ale lui Ice doar ca au rama rosie (mai inchis) si difera producatorul. Treaba cu producatorul e destul de importanta. La multe Golf4 de exemplu am vazut modelul de stopuri cu leduri de la FK cred (cel mai comun) la care aveau leduri arse. Deci e bine sa te interesezi daca le are cineva pe masina si daca a avut probleme cu ele. Mai bine cu rama neagra si sa fie "calitative" ;).

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!