Jump to content

Audi A4 S-line 2004


BogdanS

Postare recomandată

Deci ...masina ta care este... este TARE rau :D Un eleron "finut" si la exterior nu-ti mai trebuie nimic. In faza asta este perfecta. Sa o condusi mult si bine si sa ai grija in continuare ca si pana acum. :)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! Arata exceptiona de bine masca fata si fusta spate!

Link către comentariu

Multumesc tuturor pentru aprecieri :D

Ca o NECESITATE, eu zic sa renunti macar la sigla de TDI daca nu chiar ar merge un debadge complet pt un cleen look :D

Will do :P Asta se aproba :P

Masina are nevoie de un eleron :)

Da.. problema e ca Zender nu mai face :offtopic: Si altele nu prea stiu sa imi placa..

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Foarte frumos arata masina si felicitari ca ai folosit numai piese OEM. Bara fata este superba, nu este foarte agresiva si mentine aspectul elegant al masinii.

Spor la modificari si tine-o tot asa ca faci treaba buna!

Link către comentariu

Multumesc! :offtopic: De aia am si optat pt varianta S-line, pt ca nu e nici f agresiva si pastreaza o anumita eleganta, desi ii da un aer usor mai sportiv. De aia am si renuntat sa ii pun aripioare de S4 pe usi, pt ca mi se pare prea agresiv pt ce vreau eu. Bine, asta pe langa pretul aberant pe care il au, aprox 400 RON buc... x4 e aberant de mult!

Link către comentariu

ce frumos a "reinviat" topicul..bravo.

eu as alege si alte roti...;) mai altfel...

Link către comentariu
lucian_90tud

Foarte frumoasa masina. Modificari frumoase si de bun gust. Bafta in continuare la modificat!

Link către comentariu

Eu personal nu as schimba jantele mai ales ca sunt de pe S-line si ele (gresesc?). Daca ai in plan schimbatul jantelor clar ar trebui ceva tot OEM, dar nu vad alt model OEM care sa mearga mai bine pe masina ta ;)

Link către comentariu
lucian_90tud

Si eu sunt de aceiasi parere. Atata timp cat a mers pe un OEM-Look....ar trebui sa ramana asa. Jantele pe care le are sunt foarte frumoase si nu cred ca merita schimbate!

Link către comentariu
ce frumos a "reinviat" topicul..bravo.

Eh.. mai lipseste omu'.. da' mai face una-alta :P Ca piticii fac galagie :lol:

eu as alege si alte roti...:) mai altfel...

Si flori de mar acum! :lol: Eu le-as schimba doar cu altele identice (sau de RS4) dar NOI. Atat! Si asta numai pt ca sunt zgariate pe ici-colo. Dar cum nu ma dau banii afara din casa, cred ca piticul asta o sa incerc sa il omor..

Eu personal nu as schimba jantele mai ales ca sunt de pe S-line si ele (gresesc?). Daca ai in plan schimbatul jantelor clar ar trebui ceva tot OEM, dar nu vad alt model OEM care sa mearga mai bine pe masina ta :)

Nu, nu gresesti, sunt de S-line.

De-badged! :king:

Imag0100.jpg

Am frecat la banda aia ramasa pe masina de am facut basici la degete :huh: F greu s-a luat. Am dat intai cu un "dizolvant" (Deca Flash de la Ma*Fra) si apoi cu polish (Sonax).

Pt eleron, altceva decat Zender (pe care nu il mai pot gasi decat sh), ce alte idei/sugestii aveti?

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Mai este cel original de S4, dar din cate stiu are si ala un pret destul de marisor.Si eu sunt in cautarea unuia.Felicitari pentru modificari.Bafta multa in continuare.

Link către comentariu

Si eu le-am dat jos la masina mea si daca n-am frecat si eu... Oricum rezultatul este foarte bun, dar parca ar merge sa renunti si la suportul de numar :icon_cool:. Crede-ma ca odata lipit de tabla masinii, nu cade 10 ani de acum incolo.

Link către comentariu
(...)

De-badged! :blink:

[the_picture_was_here]

Am frecat la banda aia ramasa pe masina de am facut basici la degete :huh: F greu s-a luat. Am dat intai cu un "dizolvant" (Deca Flash de la Ma*Fra) si apoi cu polish (Sonax).

(...)

Foarte frumos arata :icon_thumright:

Si la faza cu frecatu', macar la tine s-a luat, la mine literele erau lipite cu superglue :blah_: (le-am rezolvat pana la urma la un polish profesional cu masina speciala :cool:)

Iar ca idee, infara de Jantele de RS4 nu prea ai ce jante sa alegi, pt ca fiind S-Line "e mai grele" :rolleyes:

Oricum si acestea sunt super :blah_:

(...) ar parca ar merge sa renunti si la suportul de numar :blah:. Crede-ma ca odata lipit de tabla masinii, nu cade 10 ani de acum incolo.

N-ar fi fost mai frumos daca ar renunta de tot la numar ?! :lol:

:) safe

Modificat de Riddler
Link către comentariu
... dar parca ar merge sa renunti si la suportul de numar :blah:

Si la mai ce? Hai, daca tot am inceput cu renuntatul :lol:

La prima spalare o sa le dau si pe alea jos :) Si o sa merg pe varianta cu banda dublu adeziva, nu cu nituri. Sper sa gasesc una mai subtire, ca ce am eu e cam groasa si cred ca ramane spatiu intre numar si bara.

Iar ca idee, infara de Jantele de RS4 nu prea ai ce jante sa alegi, pt ca fiind S-Line "e mai grele" :vaidecapulmeu:

Nu am inteles... fiind S-line care sunt mai grele? Astea sau alea de rs4 fata de altele AM? Si de ce nu as putea pune mai usoare? Nu am inteles ideea...

Link către comentariu

neaparat sa renunti la suportii de numar ...

in rest masina e de pus "desktop"! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Cred ca Riddler se referea ca e mai greu in alegerea unui nou model de jante inafara celor de pe RS (care oricum daca le iei or sa fie replici si nu faci nici o afacere) asa ca ramai la astea :blah:. Iti recomand eu o banda foarte buna. Gasesti in BricoStore banda dublu adeziva pentru exterior. Producatorul este ceva de genul Lester dar nu mai tin minte exact, iar pe ambalaj este o poza cu o cutie postala pe un zid de caramida. Este scris alb intr-un dreptunghi rosu. Este din material siliconic si n-o sa ai probleme cu numarul. Aceeasi banda am folosit-o si eu inclusiv la eleron si este "piatra". E mai scumpa decat Bison (aprox. 20 si ceva de RONi) dar n-ai emotii cu ea. :vaidecapulmeu:

Edit: am uitat sa iti spun ca fiind siliconica, se face foarte subtire si practic se intinde prin presare. Mai ai si avantajul, ca atunci cand o sa vrei sa o dai jos, nu vor ramane urme ca la cea de burete si sa fie nevoie sa freci cum ai facut si la caracterele Audi si Tdi.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
(...)

Nu am inteles... fiind S-line care sunt mai grele? Astea sau alea de rs4 fata de altele AM? Si de ce nu as putea pune mai usoare? Nu am inteles ideea...

Vroiam sa zic ca, deoarce ai jantele specifice echiparii S-Line "e mai grele" sa te decizi sa le schimbi pe unele de RS4 :mellow:

Scuze ca nu m-am exprimat mai citez, cred ca devina era ora la care am postat :vaidecapulmeu:

Oricum decizia de schimbare iti aparatine... :(

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Cred ca Riddler se referea ca e mai greu in alegerea unui nou model de jante inafara celor de pe RS (care oricum daca le iei or sa fie replici si nu faci nici o afacere) asa ca ramai la astea :cool:
Vroiam sa zic ca, deoarce ai jantele specifice echiparii S-Line "e mai grele" sa te decizi sa le schimbi pe unele de RS4 :mellow:

Am inteles acum... :) Eu ma gandeam strict la problema greutatii jantelor (demaraj, articulatii.. vesnicile discutii).. Da, mai greu sa schimbi asa jante :) Nu vad ceva ce ar merge mai bine, cu atat mai mult cu cat am mers pe S-line OEM.

Circoloco, thanks for the tip :( Exact asa ceva vreau, fara acel burete.

in rest masina e de pus "desktop"! :vaidecapulmeu:

THANK YOU! :D (iti dau voie sa o pui pe desktop :P)

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

1. Sunt 5x100, eu am 5x112. 2. parca imi plac mai mult ale mele :blah: 3. poate ii spune si lui cineva ca "150 sute lei" inseamna 15.000 RON :rolleyes: si vad ca insista :)

Link către comentariu

Ma abonez la topicul asta, dar masina chiar imi place si merita toate laudele. Si eu sunt pt stopuri LED dar OEM look.... uite poza :) Putin fumurii, vor merge cu folia, si rosu...ca trebuie sa fie rosu :). 160E sunt pe un site de licitatii "autohton", dar poate reusesti sa gasesti si mai ieftin. Crede-ma merita. Eu am pe Bora si se vad super, mai ales cand sunt curate si noaptea:). Acum ai la ce sa te gandesti: ba eliminat caracterele de pe spate, ba suport nr, acum stopurile. Te indemnam la cheltuit bani :P

post-16307-1244037195_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!