Jump to content

Audi A4 S-line 2004


BogdanS

Postare recomandată

si cu alex si driver sa faceti poze ca ei au fost trandsetteri cu moda A4 :coolpics:

oricum, mi-a placut masina. ma bucur pt tine, ca stiu ce ti-o doreai de ceva timp. bv

Link către comentariu

Ii luam si pe ei... :icon_thumright:

Si mie mi-a placut a ta, mai ales cand nu apucai sa dai a 3a ca deja decolam... :) Super-demaraj si super-sound! :)

Link către comentariu

Pana la un photoshooting cu alex si driver, eu si Ice am facut o repetitie in seara asta... Se putea si mai bine, am uitat sa setez rezolutia mai mare...

picture002nr4.th.jpg picture006uk5.th.jpg

picture010ll8.th.jpg picture017rs7.th.jpg

picture022rz6.th.jpg picture023vx9.th.jpg

picture028wy9.th.jpg

Link către comentariu

adica A4 Junior meeting :D

las ca vedem si cu seniorii ce iese. f frumoase. le sta bine impreuna. dupa ce ambii ati avut Golf IV ALH cu CIP si in 4 usi, acum iar v-ati "intalnit" :D

Link către comentariu

Trebuia sa imi spuneti si mie... :D Intre una neagra si una argintie...poate mergea si una gri inchis...de tranzitie, asa :D

Link către comentariu

Da, ai dreptate, Rapier... my mistake :D sorry, efectiv nu m-am gandit... :D Data viitoare nu se mai intampla, promit :D

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

LOL Aseara au fost facute pozele nu? Eram eu si Dragos pe acolo si tocmai va admiram Audi-urile cu jantele alea frumoase :D

post-8852-1185864539_thumb.jpg

Modificat de Executron
Link către comentariu

Da, aseara au fost facute... ;) Tu si Dragos aka Voinea? Sau alt Dragos? Si daca erati de pe forum, care alti nebuni puteau sta la ora aia sa faca poze decat tot unii de pe forum? :lol: De ce nu ati spus nimic? :beer:

Link către comentariu

haha, era cumva un Passat cu niste jante mai neobisnuite? L-am observat cand am plecat da' nu m-am gandit ca sunteti de pe forum :blink:

@Rapier miercuri seara, photo-shooting cu evl*skillz, te bagi? :D

Link către comentariu

Dupa ce ieri am bagat smotru la interior cu PULIMAX (scuzati expresia :P) de la MA*FRA (care a facut treaba f buna), azi masinuta mea a trecut 6 h prin service-ul Augsburg Militari ;)

Schimb distributie (role Ina, curea Contitech, pompa apa Hepu) + manopera + schimbat ulei servodirectie (1 l) + 1 l antigel G12 = 1.296 RON. Garantie 18 luni sau 60.000 km.

imag012bc8.th.jpg imag013gt0.th.jpg imag014zy3.th.jpg

Urmeaza schimbul de ulei si filtre (sunt deja cumparate)... iar apoi modificari ;)

LE: la demontarea distributiei, am constatat ca TOATE piesele erau noi, abia fusese schimbata. La verificarea in DE nu aparea in baza de date ca s-ar fi schimbat vreodata distributia, desi in cartea de service aparea ca schimbata. Deci fusese... dar nu am vrut sa ma iau dupa ce scrie in carte si sa risc, mai bine sa stau eu linistit... :)

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

In sfarsit inmatriculata ... :lol: Inca o data mi s-a confirmat ca suntem cei care au perfectionat birocratia :lol:

post-2542-1186514180_thumb.jpg

Link către comentariu

Merci, tizule! :D

Intre timp am schimbat toate filtrele (MANN) si uleiul (Castrol EDGE), masina toarce grozav :D

Ce urmeaza:

  • montare BC - am cumparat deja maneta
  • ambient light - cumparate deja
  • vopsire etrieri - NU m-am hotarat inca ce culoare :blink:
  • senzori parcare
  • xenon
  • eleron Zender

Undeva intre, bineinteles remapare :)

... mai vedem apoi daca va mai fi cazul de ceva, desi nu cred... :D

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos Dl Bogdan! Imi place culoarea si imi plac jantele iar scaunele alea.... ;)

Modificat de blueyed
Link către comentariu

Chiar e frumoasa masina, si e foarte bine intretinuta. Sa ai grija de ea, ca ne certam! :(

Te astept sa facem upgrade-ul ala.

Link către comentariu

Superb ! Intorc capul dupa A4-ul asta daca e sa il observ pe strada :huh:

Spune-mi te rog, la schimbarea distributiei, nu ai avut grija si de celelalte doua curele adiacente ?

Am o nuanta de culoare asemanatoare la masina si m-am gandit ca cel mai bine i-ar sta cu etriere bleo. Arunca o privire la Golfuri R32 sa iti faci o idee despre cum arata.

Numai bine !

Link către comentariu

Aseara masina a primit (in sfarsit! :) ) BC... Multumesc lui alexrosiu si lui Ice pentru ajutorul la montare si lui Voinea pentru activare :) A ramas cu o eroare de lipsa lichid spalare parbriz, pt ca nu am reusit sa scot IC-ul, dar o voi rezolva eu cumva in timp...

Ledurile pt inner light inca asteapta... :(

Superb ! Intorc capul dupa A4-ul asta daca e sa il observ pe strada :P

Spune-mi te rog, la schimbarea distributiei, nu ai avut grija si de celelalte doua curele adiacente ?

Am o nuanta de culoare asemanatoare la masina si m-am gandit ca cel mai bine i-ar sta cu etriere bleo. Arunca o privire la Golfuri R32 sa iti faci o idee despre cum arata.

Numai bine !

Multumesc! :(

Care "doua curele adiacente" ? :) Eu stiu doar de una, cea de accesorii, la care m-am uitat si era si ea schimbata deja, ca si intreaga distributie de altfel... Nu am mai schimbat-o si pe aceea, am fost destul de precaut, zic eu, schimband o distributie abia schimbata de 6k km :)

Referitor la etriere, la Golf r32 vine bine bleo, dar nu imi dau seama cum ar arata pe coloarea asta... mi-e sa nu fie prea strident... Oscilez intre bleo si argintiu...

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina si dotata :) . Daca toate Audi A4 ar fi ca al tau...cred ca mi-as cumpara si eu.

Link către comentariu

Multumesc! :) Nu sunt toate asa dotate... :P In 2 luni de cautari in tara, am gasit doar 3 masini cu dotarile astea... :)

Azi nu am putut sa stau fara sa fac nimic la masina, asa ca am mai bifat o mica modificare: Ambient light.

Plafoniera demontata: img6836hh4.th.jpg

Aceeasi supriza ca si la Golf: img6839bg5.th.jpg ... cum o fi intrat acolo, nu stiu :)

Ledurile montate: img6841yf6.th.jpg img6842dr0.th.jpg

Gaurile date in capacul plafonierei: img6851zz1.th.jpg

Montata: img6854pf1.th.jpg img6856ah3.th.jpg

Noaptea: img6865cf0.th.jpg img6872cg5.th.jpg

Link către comentariu

Nice ambient light, welcome to za club:) Am vazut si pe un A6 din 2001, la fel de misto

Frumoasa masina, frumoasa culoarea..poate ne vedem intr-o zi sa vad "live" cum arata toata vopsita intr-o culoare. Eu am pragurile si fustele de la bari negre si le-as trage in culoarea masinii

Link către comentariu

frumoasa masinutza :)

am A4 1.9 tdi de 2 ani - fara pachet sport (din pacate) :beer:

si recunosc - interiorul sport cu - scaune, volan si schimbator face totzi banii

intrebare

de unde ti-ai luat si cat te-a dus maneta si cablurile de BC??

iar ca sugestie

-incearca un pedalier sport - ceva metalic - ar veni de bine cu restul ambientului

Link către comentariu

Da, interiorul sport e ... :)

Maneta pt BC OEM era 315 RON la PoRo, eu am luat o varianta pe producator la 200 RON de la Volksman. Cablul a fost 10 RON.

La pedalier sport m-am gandit si eu... :icon_thumright: Oi vedea, pana atunci mai sunt altele mai importante... :)

Link către comentariu

Astazi am executat operatiunea XENON 6000 k :D

Before: a017am3.th.jpg

After: img6883de8.th.jpg img6890ak3.th.jpg

Diferenta enorma :) Multumiri Adrian (Baracuda) si Cipos :vaidecapulmeu:

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

xenon :vaidecapulmeu: . Datorita fostului propietar am si eu 6000k

Inca odata, s-o stapanesti sanatos! Daca te plictisesti de scaune sau jante, let me know :)

Modificat de blueyed
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!