Jump to content

Audi A4 S-line 2004


BogdanS

Postare recomandată

Apropo BogdanS culoarea care o ai tu pe masina Akoya silver o am si eu pe A3 :rolleyes:, este o culoarea superba

Link către comentariu

@ANdi B. Multumesc :D

deci cand ....facem cateva pozNe :P

Cum imi montez spoilerul la loc :blah: Ca am o bafta de mor, e a 3a oara la revopsit :icon_thumright:

Apropo BogdanS culoarea care o ai tu pe masina Akoya silver o am si eu pe A3 :D, este o culoarea superba

Da, f faina culoarea. Ciudat e ca eu nu am gasit-o in lista de culori pt masina asta nici in 2003, nici in 2004. Am mai vazut-o pe un singur A4 B6.

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
(...) Ciudat e ca eu nu am gasit-o in lista de culori pt masina asta nici in 2003, nici in 2004. Am mai vazut-o pe un singur A4 B6.

Pai si atunci de ce te mai miri ca trebuie sa o revopsesti asa des ?! :cheers:

Culoare rara, greu de facut vopseaua pt ea :rolleyes:

P.S.: Glumesc desigur :D

Modificat de Riddler
Link către comentariu

cred ca ar trebui sa schimbi vopsitoria. In ziua de azi, nu prea mai au voie sa greseasca...

Link către comentariu

In afara de faptul ca am vopsit DE 4 ORI (!) spoillerul fata, pana a iesit bine...

...si de faptul ca FATA Asig (Grupul Generali) nu a vrut sa imi faca suplimentar pt pachetul S-line pe motivul ca nu am factura pt toate piesele componente (mai exact: "conform conditiilor Fata asigurari, orice echipament suplimentar pus pe masina trebuie sa aiba o factura de unde reiese pretul real"), adica nu au vrut sa asigure pe valoare declarata (pe care o puteau verifica f simplu de altfel), de parca eu sunt obligat sa nu cumpar de la o pers fizica! WTF?!? :rolleyes: (ca sa stiti la ce sa va asteptati daca va duceti la FATA! eu deja imi caut alt asigurator! ;) )

...altceva nimic "noutati" :) Stopurile mele imi plac tot mai mult! :lol: Nu ma mai streseaza... daca apare ceva, bine! Daca nu, vin F bine si astea! Eleron Zender sh nu am gasit. Deci... motorina si km! :lol:

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Chiar nu cred ca dau rau. Eu zic sa revii la gandurile anterioare :icon_thumright: Si ai si o idee pentru eleron :P

post-16307-1245932068_thumb.jpg

post-16307-1245932079_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Nu ma lasi deloc in pace cu stopurile alea, nu? :beerchug: Abia ma mai linistisem si mai uitasem de ele! Glumesc, desigur! :) Trebuie sa recunosc ca imi place cum vin in poza aia... Cred ca pana la urma o sa le iau si daca nu imi plac, le vand altcuiva :biggrin:

Eleronul ala nu imi place... nu vreau sa iasa "in afara" liniei masinii.. ori Zender, ori nimic. Sa dau 100 eur pe o copie din fibra de sticla, goala pe dinauntru, fara kit de prindere, fara "santul" acela pe partea care vine pe masina in care sa intre solutia de lipit, solutie care sa iasa pe afara cand il lipesc... NO WAY!

In alta ordine de idei, azi masina a trecut cu bine prin ITP :) Aseara am aflat intamplator ca era expirat de 1 sapt! :lol:

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

New pics (by phone):

dsc00050mmj.jpg w1600.png

dsc00053n.jpg w1600.png

dsc00052b.jpg w1600.png

dsc00054v.jpg w1600.png

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

cere de la sine un eleron finut :blah_:

Modificat de Georgik
Link către comentariu

Vad ca portofelul meu are f multi "prieteni" :)

Ice, o poza mai mare si mai centrata nu ai avut, nu? :( :P

Multumesc.. stiu ca asta urmeaza :)

Link către comentariu
  • 2 months later...

Face... KM! MULTI! :D

Si astepta de vreo 2 luni sa am timp de ea si sa ma indur sa o las in service pt revopsit bara fata, ca am avut "norocul" ca, stand la semafor, sa dea un tolomac cu un Passat cu spatele in mine, ca o imprumutase si "asa e la el la Ford" :lol: ;) Imi venea sa il joc in picioare! :angry:

Altfel... nu prea imi mai vine sa ii fac nimic... doar eleronul ala ma mai bantuie :rolleyes:

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
  • 6 months later...

Schimbator de S3 Sportback: (scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu tlf)

th_DSC00316.jpg th_DSC00318.jpg th_DSC00319.jpg th_DSC00322.jpg

Multumesc, Ice, pt ajutorul la montat! Again! :Driver:

DSC00315.jpg

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
  • 8 years later...

De apreciat ca dupa atata timp nu ai renuntat la ea, si ca i-ai mai facut cateva upgrade-uri intre timp! Arata foarte bine ! :) Alte modificari pe viitor mai ai in plan? :D 

Link către comentariu

Multumesc! :) 

Am masina asta de... 11 ani si jumatate, si da, inca imi place! E drept, imi plac toate A4 de la B8 incoace... nu mai vorbesc de A5/S4/5... vise! :rolleyes: Dar, dupa atatia ani, inca imi place B6-le meu!

Din 2010 pana acum, nu i-am mai facut nimic, decat niste huse din piele pt scaunele fata, prin sept. 2017, ca se tocise marginea stanga a scaunului soferului.

62b90a0b-f373-43a9-a56f-85c191630e6e.jpg

e40e3b28-de73-4b28-9b5b-aed18041ea5a.jpg

f8e45b9d-d30e-4aa5-900f-cf218b27591f.jpg

 

Asa ca am zis ca la 15 ani vechime, pe care ii implineste in decembrie, ar merita o revopsire integrala si cateva add-on-uri :)

IMG_20181111_154209.jpg

 

"Alte modificari pe viitor" ...  nu vad ce i-as mai putea face :)  Imi place aspectul OEM cap-coada. 

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

In vremurile in care lumea face upgrade relativ fara prea multe remuscari, ma bucur sa citesc topicul masinii tale. Felicitari Bogdan!

Link către comentariu

Husele sunt facute pe comanda, aici: https://husa-auto.ro 

Nu sunt cele mai ieftine, dar la momentul ala (acum 2 ani, cand le-am comandat), mi-au placut cel mai mult, din cate am vazut, cum imbraca scaunul.

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Nu, se monteaza peste cele originale. Cu greu, ce-i drept, dar se monteaza :)) Au pe spate o jum de cm de burete.

Link către comentariu

Se mentine frumos masina, felicitari pentru intretinere. Devin mereu nostalgic cand vad cate un B6 frumos, dupa 5 ani de mesterit la unul. Poate un volan mai nou i-ar mai lipsi.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!