Jump to content

Audi S3 8l


adibos3

Postare recomandată

in weeknd am fost la mare, am scos-o la primul drum mai lung (cu mine la volan)Masina s-a comportat impecabil, la dus am mers cu 110-120 pana la cernavoda (avand de asteptat un amic plecat cu 20 de minute in urma din bucuresti), si am scos un consum de 7.9%, dupa care a intervenit aglomeratia infernala pana la intrarea in CTA. a sarit consumul la 8.5%La intoarcere am avut un cosum mediu de 10.1% dar am mers aproape toata autostrada cu viteze intre 140-180 km/h.Pot spune ca sunt super multumit de consum, inainte aveam un astra bertone turbo, care ma cam usuca :)Masina se comporta excelent la drum intins, chiar ma ia somnul la cat de lin merge, vreu suspensii mai tari sa simt vibratiile in scaun :)viteza de top atinsa a fost de 250km/h, acul a stat 30 de secunde lipt de [cenzurat] de 250 si n-a vreut sa mai urce, sa vedem dupa soft ;)e o placere sa-l conduci si sa schimbi la 3500 rpm, cand evacuarea se aude superb (ea fiind stock)E prima masina cu evacuare stock pe care o conduc si care da rateuri in decelaratii, pufaie frumos, mai ales cand e evacuarea foarte incinsa.acum ca la drum intins am vazut cum se misca, urmeaza si un drum pe la munte sa vedem cum sta si pe curbe.sunt super multumit de masina! ma declar invins de placere :coolpics:

PS: singura problema pe care am avut-o a fost cea cu senzorul de inchidere a usii soferului, ramane aprin in bord ca si cum usa ar fi inca deshcisa. e o problema bine stiuta la S3, am citit p forumurile externe. Se poate da cu spay de contacte sau inclocui, trebuie sa-l gasesc mai intai, stie cineva unde e?

Modificat de adibos3
Link către comentariu
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • adibos3

    20

  • Bogdan_wrc

    11

  • bbm

    5

  • nadir@boosted.ro

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. once again scuze pt vineri seara. dar nu a fost numai vina mea. vb pe mess.

2. 250 a luat si a mea max

3. consum identic am si eu :coolpics: mai putin cel de 7.9 ca nu am resetat niciodata BC inainte de a merge asa frumos.

Link către comentariu

Ti-am admirat masina vineri seara la CP, foarte frumoasa si foarte bine intretinuta...

Totul cu o singura exceptie: carligul de remorcare... te rog scoate-l, arata chiar aiurea. Parerea mea.

Link către comentariu

usor cu s3 ul (model vechi) pe curbe, are un comportament foarte ciudat si pleaca destul de repede de spate iar cind pleaca , pleace si nu prea mai sint sanse sa -l pui "pe linia de plutire"

Link către comentariu
usor cu s3 ul (model vechi) pe curbe, are un comportament foarte ciudat si pleaca destul de repede de spate iar cind pleaca , pleace si nu prea mai sint sanse sa -l pui "pe linia de plutire"
Nu am eu atat curaj sa-l alerg pe curbe cat ar duce masina, am patit-o o data si mi-a ajuns, cu o masina supraviratoare :)Merg linistit de obicei. ms de sfat :rolleyes:
Ti-am admirat masina vineri seara la CP, foarte frumoasa si foarte bine intretinuta... Totul cu o singura exceptie: carligul de remorcare... te rog scoate-l, arata chiar aiurea. Parerea mea.
Multumesc frumos , banuiesc ca ai acel S3 alb, era unul singur acolo, din ce am vazut eu.Carligul arata cam nasol, stiu, dar am ramas cu sachele din trecut, de 2 ori la semafor mi-au spart bara spate la bertone niste neatenti. viteza mica, dar paguba e mancatoare de timp si de nervi. Asa am cuiul...sa-si sparga bara daca nu pastreaza distanta :)Nu-ti doresc sa-ti doresti un cui in fundul masinii, chiar daca arata urat :D
Link către comentariu

Am promis un nou set de poze cu interiorul, motorul si alte detalii ;)

Singura modificare care a intervenit pana acum este furtunul de admisie de al filtrul de aer catre turbo, e un Forge motorsport, siliconic.

thnks BBN!

post-14705-1186239809_thumb.jpg

post-14705-1186239817_thumb.jpg

post-14705-1186239832_thumb.jpg

post-14705-1186239909_thumb.jpg

post-14705-1186239918_thumb.jpg

post-14705-1186240026_thumb.jpg

post-14705-1186240039_thumb.jpg

post-14705-1186240136_thumb.jpg

post-14705-1186240231_thumb.jpg

post-14705-1186240295_thumb.jpg

Modificat de adibos3
Link către comentariu

f frumoasa. seamana ca 2 picaturi. mai putin consola centrala :(

Link către comentariu

merci, consola mea centrala, a fost comandata fara black piano, are doar pe fetele de usi. Ciudat mosu ala.

oricum zici ca e schimbat tot interiorul, atat de bine este intretinut.

stii, multi ma intreaba : e in leasing? :Driver: (zic nebunilor, are 6 ani masina :icon_thumright: )

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

frumoasa masina

pot sa adaug ca arata mult mai bine live decat in poze!

btw furtunul nu il ai de la BBM?

Link către comentariu

f tare interiorul, ma incanta faptul ca masina mea are chestii in comun cu un S :icon_thumright: (volanul (fara logo-ul S3, evident) si schimbatorul)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro
ba da

pai daca te uiti mai sus ai incurcat M cu N si a rezultat alta persoana :ceuameni:

bafta

Link către comentariu

Da ai dreptate, incurcai literele.

fa-mi si mie schimbarea pls din BBN in BBM sau Mihai.

Ms (si dupa poti face curat in posturi) ms :*

Link către comentariu

merci de PM.

dupa ce vin din vacanta, vreau sa strangem cat mai multe S3 (noi sau vechi) pt un set de poze.

tie ti-ar sta bine incadrat de mine si BBN. ;)

da nadir, scuze ;) lor.

Link către comentariu

hahahah hai ca ati inebunit numerele de inmatriculare, cred ca imi pun si eu la nr BBN sau BBM sau BBE sau BNN sau BMM ca sa le facem ciorba :)

da mi-ar sta bine intre voi ca sunteti albastrii, doar una e furia rosie turbo :( :lol:

mi-ar placea un set de poze!

Link către comentariu

BBM este cupra R, nu mai aveau BAM cind am fost sa inmatriculez masina (BAM tipul de motor pe care-l are masina si in acelasi timp initialele numelui meu) asa ca am ales vechiul numar de la vechea cupra r (care si astea vin de la numele meu) deci lipsa de inspiratie totala :) noroc cu aceste coincidente

Link către comentariu

exact in ideea ta cu BAM am luat si eu numerele :)

Link către comentariu
  • 5 months later...
  • 4 months later...
Publicat (modificat)

DSC07986.jpg

DSC08008.jpg

IMG_0069.jpg

DSC07329.jpg

DSC07328.jpg

DSC07205.jpg

Modificat de adibos3
Link către comentariu
  • 3 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!