Jump to content

Caraie planetarele


AdiF
 Share

Postare recomandată

Si unde te-ai blocat? A ramas axul planetarei afara din cap?

Trebuie demontate colierele si tras burduful spre mijlocul axului. Apoi verifici daca mai ai siguranta pe capatul axului, dupa nuturi si il bagi la loc in planetara. 

Apoi pui iar 2 coliere si gata. Daca este vaselina in burduf sau planetara, nu mai adaugi pentru ca risti sa iti crape burduful in 2-3000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 703
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    107

  • Executron

    22

  • valioglu

    20

  • FanBarcelona

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Am reusit sa il introduc la loc, atunci, dar nu vreau sa ramana asa. Din cate am sunt ceva sigurante/coliere de plastic care fixeaza planetara. Acestea vin in kitul cu burduful.

Nu cred ca pot sa le montez eu, daca trebuie sa scot capul planetarei nu am locul si sculele necesare. Probabil voi apela la un alt mecanic.

Multumesc oricum pentru raspuns!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Saltutari,de ceva vreme croncane planetara din dreapta la passatul meu si as vrea sa-i schimb numai capul planetarei,de aceea  intreb pe cineva in cunostiinta de cauza daca pot sa-l schimb fara a ridica masina pe elevator,si cum ar fi mai bine planetara intreaga ori numai capul, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!