Jump to content

Vreau Sa-mi Cumpar Un Golf3 Si Nu Stiu De Care


Wizard84
 Share

Postare recomandată

Spunet-mi va rog care sunt diferentele constructive intre tipurile de motor : AEK,AKS si AFT apartinand GOLF 3,1.6-101CP?Eu am AFT si vreau sa stiu daca unele piese ar merge de la unul la altul.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GTI_85

    30

  • Wizard84

    14

  • hangyouridols

    13

  • D@ny

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

La cat le am eu la mecanica ..si din cate am mai citit d p forum si am mai ajuzit de la prieteni ...motorul care il am eu .. este ABU si am inteles ca este singurul tip de motor care are pe post de rola de intindere pompa de apa. Mai stie careva un alt tip de motor care sa aiba ca si rola de intindere (pt cureaua de distributie) pompa de apa ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incet incet...observ ca topicul asta nu isi are rostul.....din pacate...totul e aiurea....daca vrea cineva sa isi cumpere o masina,sigur nu o va face la recomandarea noastra...hai sa fim seriosi..cineva a vrut sa deschida un topic,si neavand nici o idee..a ales asta...stim cu totii ca golfurile sunt foarte bune,dar inerent au si probleme..asa ca ..daca vrea cineva sa faca ceva pe forumu asta,..sa il faca cu rost..la chestii de cuplu...2 usi...4 usi..diesel ...benzina...antena...fara antena.. :offtopic: .care-i mai buna...care-i mai rea...propun inchiderea topicului...

merci

respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!