Jump to content

Cotiera centrala Passat B6 - montare, demontare, discutii


AXIS
 Share

Postare recomandată

salutare...imi poate zice cineva cum scot acel maner ....s-a exfoliat si vreau sa il revopsesc....

cotiera-piele-cu-tunel-vw-passat-b6-2005-2010-caaa8201b71c89e445-0-0-0-0-0.jpg

Modificat de REXxar_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
Iulian Popescu

Buna ziua,

Am gasit pe ebay la un pret bun cotiera si tubulatura aferenta, iar intrebarea mea ar fi daca varianta Trendline permite prinderea tubulaturii de consola centrala (adica sunt prezente locatiile pentru suruburile de fixare) sau este necesara si achizitionarea unei console centrale de pe o varianta superioara de echipare.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate monta - ai tot ce trebuie - ai niste dopuri, unde intra tubulatura - le scoti si bagi tubulatura cumparata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@REXxar_84 este prins in niste surubele pe partea din spate. Dupa ce le scoti iti va iesi tot ornamentul cu totul afara. De acolo vezi cum este sistemul acela de pliere. Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salutare!

Întâmpin si eu o problema legat de cotiera! Fiind nevoit sa cobor de la volan pe usa pasagerului, m-am așezat cu fundul pe cotiera care era ridicata la prima treapta( sau am atins-o, nu mai retin exact), moment in care s-a auzit o trosnitura si a scapat in pozitia zero (inchisa total). Dupa acest episod, daca o ridic in orice treapta, nu mai ramane acolo, ci revine in pozitia zero. S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?  Exista vreo rezolvare sau trebuie înlocuită?

Multumesc!

Passat b6 variant!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie demontata sa vezi ce s-a stricat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate demonta doar capacul cu sistemul de închidere sau trebuie demontata toata cotiera pana la schimbatorul de viteze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti scoate capacul si suportul acestuia, daca imi aduc bine aminte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Stie cineva cum pot demonta/schimba tot ornamentul (inclusiv capac)  de la priza de bricheta din spatele cotierei?  Am cumparat tot capacul de plastic dar nu stiu procedura de demontare/montare. (Am rupt capacul prizei de bricheta si piesa de schimb include tot ornamentul de plastic de sub grilele de ventilate din spatele cotierei)

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa trebuiasca dat jos partea aia din spate unde ai grilele

Video cu demontare sper sa te ajute 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@IonutVal17   merci,

din inceputul filmului inteleg ca ornamentul de jos se scoate, apoi cele doua suruburi si ar trebui sa pot sa schimb capacul la priza 12V

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Neata

eu nu reușesc sa dau doar cotiera jos!

in schemele postare de un coleg arată ca sunt 2 Cleme(Nr:4)care trebuie eliberate pe care eu nu le gasesc.Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

 Salut ,

 As dori ceva informatii despre inlocuirea capacului de la cup holder. - s-a reusit ruperea lui !!!  codul este  3c2863241. Dezmebrari sau l-a reconditionat cineva.?

Cu stima 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut colegi.

Cum pot demonta suportul de pahare?

S a rupt partea care culiseaza si as vrea sa vad daca pot sa i fac ceva sau sa o inlocuiesc.

A mai inlocuit cineva doar capacul,vreun cod sau loc de unde se poate comanda?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!