Jump to content

Montare 1.8 Gti 16v Pe Mk1


cristyy_sv
 Share

Postare recomandată

salutare. incep prin a`i multumi lui god pt motorul trimis. e super. acum am o problemuta. nu prea stiu cum sa il montez pe masina, si as avea nevoie de ajutorul vostru, al proprietarilor de mk1 cu 1.8 gti 16v montate. spuneti`mi si mie cum ati facut modificarile sa il puneti sus. ma refer la suporti. ca eu nu prea stiu cum sa fac sa pun suportulde la distributie. la mk2 se prinde pe jug, da eu nu am jug pe mk1, si suportul meu original de motor nu prea am unde sa il prind. asa ca astept sfaturile voastre, eventual si numere de telefon ca sa va stresez cu intrebari. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fix in acelash loc. daca motorul care a fost pe mashina ta a fost mai mare de 1.5 nu tre sa ai nici o problema la nici o prindere. prinderea pe cutie tre sa fie pt curie in 5 trepte. in concluzie ai nevoie doar de prinderi de mk1 puse pe motorul nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un id de mess sa vb mai bine. cristyy_sv. te rog ca ma chinui de nbun. ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa pui suportul de la motorul pe care l-ai avut inainte(1,6 1,8), il montezi la distributie acolo...si la cutie la fel..daca nu se potriveste asta care e acum, il pui pe ala de pe cutia veche, se monteaza in 3 suruburi. email4cris@yahoo.com. E foarte simplu....o sa iti dea de furca esapamentul si timoneria ca trebuie sa le inghesui acolo si distribuitorul injectiei pt ca la golf 2 e in partea stanga cum te uiti din fata masinii si la tine e in dreapta....poti sa duci un tub dintr-o parte in cealalta ca sa faci racordul admisiei sau traversezi conductele de benzina in stanga, si pui acolo distribuitorul.

Succes!

Modificat de MK16V
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te ajut eu cu suport pt cutie in 5 trepte daca ai nevoie .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa pui suportul de la motorul pe care l-ai avut inainte(1,6 1,8), il montezi la distributie acolo...si la cutie la fel..daca nu se potriveste asta care e acum, il pui pe ala de pe cutia veche, se monteaza in 3 suruburi. email4cris@yahoo.com. E foarte simplu....o sa iti dea de furca esapamentul si timoneria ca trebuie sa le inghesui acolo si distribuitorul injectiei pt ca la golf 2 e in partea stanga cum te uiti din fata masinii si la tine e in dreapta....poti sa duci un tub dintr-o parte in cealalta ca sa faci racordul admisiei sau traversezi conductele de benzina in stanga, si pui acolo distribuitorul.Succes!
frate nu mere asa. ca nu pot pune suportul meu ala vechi la distributie ca nu vine. da un id de mess sa vb. al meu e cristyy_sv sau nr 0744987713.
te ajut eu cu suport pt cutie in 5 trepte daca ai nevoie .....
sa vad daca am nevoie. inca nu stiiu.la ce bani?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat add la mess , vb acolo, tre sa se poata :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat si eu add pe mess, daca am pus pe al meu...se poate si pe altul:P.ce motor ai avut inainte???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la un GG la un KR cat de greu este? Sunt necesare modificati majore?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

destul de greu....trebuie sa muti un suport motor....si muulte alte modificari....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pana la urma l`am pus sus. cei care ati facut transformarea asta spuneti`mi si mie unde ati montat pompa de benzina aia mare de inalta presiune. ca nu am nici o idee iafara de portbagaj. si nu as pune avolo daca se poate altfel. mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!