Jump to content

Poze Golf, Jetta Mk1/2 Modificate


88BLR
 Share

Postare recomandată

Doamne ,cum arata !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

din oras la mine.masina e si prin iasi mai nou.

picture020ntn.jpg

picture018dr.jpg

picture017zh.jpg

picture014hi.jpg

picture013wn.jpg

fotografie0031.jpg

fotografie0032.jpg

fotografie0033.jpg

masina are foarte multe modificari,atat la look cat si la motor,a avut motorul schimbat de mai multe ori,motoare luate de pe golf 3 gti,nu stiu mai multe detalii.

ultimul motor pe care stiu ca l-a avut masina,a fost unul cu 65000km reali,motorul era in stare perfecta,aproape nou :)..avea in jur de 200 si ceva de cai.

Modificat de redline1619
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Exista mai multe variante de caroserie pentru golf 2 in 3 usi?? adica mai lunga si mai scurta? Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@j0cher90

:offtopic: exista mai multe tipuri de caroserie in functie de echipare(C;CL;GL;GTI etc)...ti-am atasat si un tabel cu valorile exacte

55801865.jpg

OT: Rallye :rr:

32012233998024942821316.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

marfa marfa

ce-i cu ea? e adusa proaspat din afara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine o inmatriculeaza ? :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Initial masina a fost de UK, a fost cumparata de la Pitesti(cred) dupa care a urmat tinichigerie, vopsitorie, recarosare si acuma asteapta numerele de BH XX WOB. Suntem f.multi aici cu nr de WOB :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golfu negru cu numere rosii tocmai l-am vazut vineri dupa masa parcat undeva in zona The Bridge in parcarea de pe malul Crisului.Masina arata foarte fain.bafta cu recarosarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golfu negru cu numere rosii tocmai l-am vazut vineri dupa masa parcat undeva in zona The Bridge in parcarea de pe malul Crisului.Masina arata foarte fain.bafta cu recarosarea.

multa bafta ! :icon_thumleft:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"suntem" ?

ontopic

Golf_MK1_by_fer200015.jpg

hmmm... interesant tamburele de pe spate cu janta cu 5 X 205. jantele sunt 65-67.

nu ai mai multe info despre masina? un link, ceva... e interesant cu atat mai mult cu cat original tamburele ala e caneluri fiind montat la origini pe o planetara. ar fi interesant de vazut ce s-a facut pe acolo. deja parca ma bantuie oarece ganduri... :). cu atat mai mult cu cat piese ar cam fi si ar fi si unde sa se faca si prelucrarile. ca idee de viitor, asa mai indepartat un pic, chiar ar fi intersant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate dom sergiu e cam photoshop, uitate la gaurile din fusta spate unde ar trebui sa vina suportii de bara, e interesanta ideea, ma batea gandu si pe mine sa fac asa ceva, oricum trecerea de la 4*100 la 5*205 se face extrem de simplu, fara adaptari de tambure sau alte "inventii" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap. zici tu ceva. nu m-am uitat atent la restul pozei ca sa fiu sincer. am vazut roata si am ramas fixat pe ea :D.

interesant ce zici acolo cu trecerea. nu prea vad cum e chiar asa simplu. mai ales ca as vrea si pe fata (evident). discutam candva cand ne vedem live. ma bate un gand dar nu e nici prioritate si nici graba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ce mare lucru sa pui motoru cu tot cu cutie pe golf

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ce mare lucru sa pui motoru cu tot cu cutie pe golf

:)

vezi ca-s prost. nu-mi da idei :lol:. si asa la golf motorul e pus gresit caci e in fata :lol: .

PS: aveam vreo cateva poze cu un golf 2 parca, care avea procbagaj in fata si in spate un boxer aircooled. de atunci deja imi veneau ideile. nu mai pune si tu paie pe foc...

LE: LE: puteti sa ma injurati dar eu zic ca e bun si RAR-ul asta uneori ca ma mai infraneaza. altfel la cat de putina minte am in cap si cate idei imi vin cine stie ce as fi in stare sa mai fac... :screwy:

Modificat de sergiup
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu esti tat Sergiule :biggrin: ,las ca dezbatem ideea cand ne intalnim!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Do it! :D

Mk2uri 2 aircooled nu prea stiu. Mk3 erau, realizate chiar ok.

Cazanul asta parca e aircooled :sly: :

try_lower.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu impreisa ninule ca tu nu te-ai da nici tu in laturi. cutie este. 2. motor este. roate sunt... :rolleyes:. ce face caroseria de 'briolet? :icon_redface: ca zoli sudeaza si dulapul din dormitor daca ii dam electrod de lemn.

deja batem campii aici. mai bine facem un topic nou... si nu la tehnic ca asta (inca) e de fun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva o poza, sau poate sa-mi indice una, cu un mk2 cu suspensii sport -40 dar cu rotile standard 175/xx/13?

asta ar fi?

26857110150333354213689.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala e un GTI din 84 daca mi-l amintesc bine :P, cu Montreal-uri - sunt pe 14. Si ori pare mai joasa din cauza unghiului pozei, dar cred ca-i lasata mai jos de -40.

Modificat de ment
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!