Jump to content

Poze Golf, Jetta Mk1/2 Modificate


88BLR
 Share

Postare recomandată

@CryWolf ... daca vrei RAT style ... uita-te la a mea :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa va placa....in caz ca nu a mai fost pusa

ps...a vazut cineva spalatoare de faruri la noi?...cum are baiatu acesta

L/E sau care-i denumirea lor in germana ;)

post-1474-1227078173_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faina masinuta.. oare spalatoarele alea cum vin legate ? pe stergatoarele fata ? tre motoras mai puternic ma gandesc..

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eugene, daca iti spun udne am vazut spalatoare de faruri la mK2....:) e una de vanzare chiar pe forum care are asa ceva...

RAT vedem doar de nevoie :D si e calr o masina cu care ma intreb daca te primesc cei de la ITP inauntru macar, asa dda ceva sa le vad fata :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rat...

Rat...

post-15430-1227126780_thumb.jpg

Modificat de Cristi_XXZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I like it. E un fel romanesc de a spune LUPUL IN PIELEA OII. Nu e usor sa o faci sa arate ca u ndezastru pe 4rotzi, si de fapt sa fie perfecta .Imagineaza-ti un MK2 rat,,,de care iti e si mila sa te uiti la el si care fuge cu 250km/h impins de un VR.

Nuch, e ceva pe fata tuturor care merita vazut cand se utia la un RAT (nestiind ce e aia) si apoi cnad vad cum merge raman tampitzi si se grabesc sa ii dea prop. cat mai mutle indicatii cu privire la diveris vopsitori :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate am inteles eu gresit RAT style asta dar ma uitam pe forumuri straine si vedeam RAT cu diesel pe ele....Si nu am remarcat multe vr-uri. Iar eu unul nu agreez stilul asta...Il asociez (poate putin deplasat) cu EMO. Si te rog, nu te simti jignit pt ca am facut eu asocierea asta, apreciez ca iti place stilul asta, insa personal am parerea asta si pana la urma al toata libertatea sa mi-o exprim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se face usor confuzie intre RAT si Sleepers. RAT style este atunci cand doresti un aspect exterior neingrijit, ruginit etc dar caracteristicile tehnice sunt bune (cel putin cum au fost in fabrica), iar Sleeper style este acela in care doresti un aspect anost, stock sau spre RAT insa performantele tehnice sunt mult peste cele stock.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rat-Style se pare ca a aparut ca termen la motociclete.. unde ideea unui motociclete rat style era sa se poata folosi pentru o perioada cat mai indelungata de timp cu cheltuieli minime pe toate planurile. Era obisnuita folosirea de piese de pe alte modele sau adaptari improvizate doar pentru a o putea folosi cat mai mult. In domeniul auto termenul s-a distorsionat putin si prin rat style in ziua de azi se intelege o masina care pe exterior pare foarte prost ingrijita, cate-o data chiar cu vopsele foarte scumpe facute "picturi" care dau impresia de rugina. Am citit multe articole si in general este destul de confuz daca ar trebui sau nu sa fie dotata si cu un motor putermic (sleeper).. dar in general ideea rat-style-ului se bazeaza doar pe aspectul neingrijit exterior..

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

controversatul rat style:

desi imi place la nebunie :lol:

post-3007-1227188644_thumb.jpg

post-3007-1227188654_thumb.jpg

post-3007-1227188672_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

izo : ce anume iti place la rat style ? ideea ? E adevarat ca daca e rat+sleeper.. adica o masina care arata jenant de la distanta.. doar ca are jante frumoase, o suspensie beton si un motor de invidiat atunci da.. ar fi interesant.. dar in schimb sa ai o masina coapta doar in ideea unui rat style nu cred ca ti-ar fi foarte greu.. de fapt daca o sa cauti bine pun pariu ca gasesti pe o raza de 10km de tine cel putin 3 golf 1 sau 2 distruse la care le poti zice "rat style" :lol:

post-6001-1227189125_thumb.jpg

post-6001-1227189175_thumb.jpg

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu nu ..copt inseamna stare de functionare proasta...astea sunt in stare de functionare excelenta ... si cam toate rat-urile au motoare sub capota :lol:

ideea ca pe exterior arata urat..iar pe interior e ceva deosebit, nu la toate dar la majoritatea :blink:

un exemplu :

post-3007-1227190019_thumb.jpg

post-3007-1227190041_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si acum cu ce se afla sub caputa unui rat :lol:

si inca ceva frumuseti ruginite :blink:

post-3007-1227190124_thumb.jpg

post-3007-1227190317_thumb.jpg

post-3007-1227190349_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da.. stiu la ce te referi.. in principiu e aceeasi ideea ca si cea a sleeper-ului, poate cu putin mai mult efect avand in vedere aspectul exterior :lol:.

post-6001-1227190425_thumb.jpg

post-6001-1227190431_thumb.jpg

post-6001-1227190436_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aspectul ala de ruginitura se scoate destul de greu.si pe mine ma bate gandul la traba asta, acum astept sa se duca naiba vopseaua la masina :lol:.

fetele baietilor cu masini noi care raman in urma merita toti banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aspectul ala de ruginitura se scoate destul de greu.si pe mine ma bate gandul la traba asta, acum astept sa se duca naiba vopseaua la masina :offtopic:.

fetele baietilor cu masini noi care raman in urma merita toti banii.

Exact...RUST IS NOT A CRIME ..ITS A FASHION ITEM

Modificat de knox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

>:offtopic: exact, uite un om care stie :)

hehehe .... capu de volan ai vazut ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu nu ..copt inseamna stare de functionare proasta...astea sunt in stare de functionare excelenta ... si cam toate rat-urile au motoare sub capota :D

ideea ca pe exterior arata urat..iar pe interior e ceva deosebit, nu la toate dar la majoritatea :D

un exemplu :

asta o dat pe un kil de vopsea... cat am dat io pe toate 4 cutii. :blink:

faty , rat stii ce inseamna?UN look "PRAF" care te face sa crezi ca e varza toata masina... cand colo e doar imaginea.Ai prins ideea?Vezi o blonda machiata la 100 de m... de ti se face telescopu pi gaz foarte rigid... si cand o vezi de la 1 metru ... uiti ca e pe gaz sau pe ulei.

RAT STYLE (VWvortex): CITAT! :1) Usually crummy looking exterior and having some serious power under the hood. Also sometimes the car is usually just primer on the outside.

2) Mainly its a car that can be very sweet looking without any sort of fancy bodywork.

An easy rat-look would be a rusty shell, but slammed on some sweet wheels.

3) at rod is a minimalistic approach. make the best out of nothing. i.e. no fancy paint, or body kits or extravagant chrome or blinging wheels. all money that is spent goes into the motor. interior is minimalistic. scavenge junkyards for parts form other cars and make it work. function before fashion. rock the "full house" motor over the billet add ons.... function before fashion

ENJOY!

Modificat de zib3r NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e o moda, doar daca e la exterior, daca e pe la podea sa ajungi sa dai cu picioarele de asfalt sau lonjeroanele sa nu se mai tina, nu cred ca e bine. Oricum ,cine vrea sa incerce acest stil ii donez o caroserie :

Exact...RUST IS NOT A CRIME ..ITS A FASHION ITEM

post-5370-1227204859_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e o moda, doar daca e la exterior, daca e pe la podea sa ajungi sa dai cu picioarele de asfalt sau lonjeroanele sa nu se mai tina, nu cred ca e bine. Oricum ,cine vrea sa incerce acest stil ii donez o caroserie :

wai ma ..... :D))) mor de ras :)))) ati scris pe ea ZIM =))))) ce oameni :D))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar, un RAT doar ARATA cum arata, partea tehnica fiind ireprosabila. In cele mai mutle cazuri se lasa la ruginit :) anumite aprti de caroserie neimportante ca rezistenta dar importante ca efect vizual, sau se cheltuie bani grei pe vopsele mate si picturi pt a imita rugina.

MK16V, nu ma supar tati, e tzara libera :P

Cat despre combinatii de caroserie si motoare eu vad asa : RAT + motor nesimtit de mare pe masina = perfect SLEEPER/ SLEEPER ul doar merge fara asa arate, pe cand RAT si merge dar si arata intr-ul fel de neuitat.

Nu intelegeti ca se lasa masina la copt su mai stiu eu ce...de mergi cu ea ca FRED si BARNEY :D e doar imagine si sunt de 1001 mai bune dcat masinile din targ cu chit peste rugina.

Chestia asta cu RAT im iaduce aminte de u nbanc de service : cica intra unul cu nush ce jaf in service si se apuca asta, mecanicul, sa dea in punte cu levierul...colegu in schimb ii zice : vezi sa nu dai din greseala in portbagaj ca , sincer, NUSH DE UNDE SA LUAM RUGINA LA CULOARE :P :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate observa ca are 5 prezoane la roata, cine stie ce vr6 turbo zace sub capota ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!