Jump to content

Poze Golf, Jetta Mk1/2 Modificate


88BLR
 Share

Postare recomandată

sincer asta alb cu negru arata mult mai bine cu niste jante late.

posibil sa arate mai bine...oricum nu prea imi place kitul ala..mi se pare nasol... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asta alb arata exceptional cu niste jante late + 1 L de benzina si un bat de chibrit aprins !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asta alb arata exceptional cu niste jante late + 1 L de benzina si un bat de chibrit aprins !

mai bine doar 1 L de benzina si chibrit...jantele late mi le puteti da mie ca nu ma supar :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de asta vinzi masina? :)

Nu vand nimic stai linistit...:vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da frumoase golfurile :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cateva poze care imi plac

009p.th.jpg

mk205.th.jpg

vwgolfgti1602.th.jpg

006uyf.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-38167-1245775282_thumb.jpg post-38167-1245775319_thumb.jpg post-38167-1245775334_thumb.jpg post-38167-1245775347_thumb.jpg post-38167-1245775382_thumb.jpg post-38167-1245775395_thumb.jpg Modificat de the forgotten
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:unsure: post-38167-1245777783_thumb.jpg

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde, cine? O fi fost un Oettinger asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cherry_Bomber

Now thats the BEST mk1 in RO period...yes its a original oettinger 16s... :D too beautiful for words!!!! :D :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pacat ca nu mai are si motoru, ca practic ala e miezu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cherry_Bomber

It doesnt need to have the motor to make it the best :D ...the way the car has turned out is something truly special....and the history it has is fantastic :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu contesta nimeni istoria mainii in cauza, dar raman la parerea ca nu o mai poti numi oettinger 16s cu atat mai mult ca nici look-ul exterior nu mai e de oettinger. Nu vreu sa il supar sau ceva pe proprietar dar sincer ca sa fiu mai elocvent nu poti numi un gti, GTI cand sub capota nu ai decat un motor de 1.5 sa zicem. (comparatia e aleatorie nu e facuta cu masina in cauza)

Cherry_Bomber sa nu ma intelgi gresit dar nu vad cu acelasi entuziasm masina de mai sus. Dar poate daca explici imi dau seama de ce. (nu e ironie nu e nimic decat pura curiozitate)

A fost oettinger asta da din punctul asta de vedere e mai diferita, dar fara ce e mai important pe ea nu devine decat o masina normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cherry_Bomber

I understand where your coming from cypor but its not a 1.5 its got a 16v motor in it still...i have been around the vw scene for a while not only here but back home and have had the pleasure of being part of some awesome builds and for me to see such a quality build here where i thought alot of things werent possible surprised me..the car really does stand apart from the croud and is a real beauty...the owner has really gone all out and i respect his attention to detail as i couldnt find 1 flaw on the car...there are alot of beautiful mk1s here just like yours..but this is just one car that really is setting the standard for me.... :D and as for being a normal car theres no way it could be put into that category honestly ;)

Modificat de Cherry_Bomber
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am pus in discutie niciodata faptul ca masina e sau nu e bine lucrata, si te cred pe cuvant ca e atent lucrata si arata bine (pozele sunt oricum irelevante, pacat de masina daca zici ca e asa de frumoasa, ar merita poze mai bune), dar dupa cum am scris si sus singurul aspect de care m-am legat si nu sunt de acord e ca nu o MAI poti numi oettinger (din pacate pentru Romania nu avem una intraga) si raman la parerea asta cu toate ca mi-as dori sa vad una de aprope macar. Cat despre 16v pe mk1 nu este nici pentru Romania deja ceva deosebit.

in schimb la asa ceva ai putea spune cu voce tare: " yes its a original oettinger 16s... :blah_: too beautiful for words!!!! :D :Driver: "

post-17896-1246024808_thumb.jpg post-17896-1246024818_thumb.jpg post-17896-1246024823_thumb.jpg post-17896-1246024828_thumb.jpg post-17896-1246024848_thumb.jpg post-17896-1246024859_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cherry_Bomber

:Driver: we can sit and discuss this all day long but at the end of the day it is and original oettinger mk1.... the original motor in its most part still with the owner and is just missing a few parts....you along with many other will know how rare the motors are so gettin the needed parts takes time...as for better pics theres a time and place for those.... everything except for the motor is there tho thats what i really like the clocks,complete kit etc...its really something special...for a vw fanatic its like a piece of history and doesnt leave you dissapointed one bit :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa e putem umple pagini cu argumente, dar eu tot ramana la parerea ca un Picasso nu e Picasso daca are doar rama...

Cine tine la original sau macar replica dupa original nu poate decat sa fie de acord cu mine, ca prima data tre sa semene......ca sa rasara. Iar masina e departe si de aspectul de oettinger, sigurul care tradeaza e kit-ul BBS.

Singurul lucru care poate e importanat (daca nu cumva a facut greseala sa treaca 16valvele in acte) e ca ramane in acte un 16s, daca e trecut asa, cu toate ca ma indoiesc ca va gasi de cumparat un motor oettinger.

Dar pana atunci e o masina frumoasa cu 16 valve de rocco'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cherry_Bomber

awesome pic eugen...... as for the mk1 there will always be haters :( ...and thats the end off the subject....

heres a kewl pic

post-40083-1246034520_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as for the mk1 there will always be haters :) ...and thats the end off the subject....

Daca mi-o spui mie asta numai ca sa ai ultimul cuvant ai gresit persona...iar daca te arunci in supozitii iesi cu demnitate si argumente demne de un dialog normal dar daca nu abtine-te sa formulezi asemenea concluzii mai ales dupa un subiect unde nu te-am luat nici la misto si ti-am oferit argumente cu intentia de a amenda (si ajuta cu info, in caz ca nu stiai deja) un reply mai euforic, zic eu. Si pana la urma de aia e forum ca sa ne spunem parerile si sa le argumentam, nu sa aruncam "momeala la pesti" ca sa vedem daca sare sau nu sare careva, iar pe urma sa incerci sa si pui punct.

Ti-am admirat si iti admir in continuare proiectul tau si de aia ma mir si mai mult de ce continui sa vezi lucrurile in felul asta, mai ales cand stii foarte bine care e diferenta dintre custom tuning si building/rebuilding an original or replica. Iar masina din poza e inca departe de a fi un Oettinger, chiar si daca detine acele acte, cu atat mai mult ca nici din punct de vedere vizual nu reiese ca ar fi unul.

cat despre mk1 haters...te las pe tine sa te gandesti mai bine ce ai vrut sa spui cu asta...

Sper sa intelegi ce am vrut sa iti evidentiez prin aceste reply-uri cu argumente si vreau sa cred ca nu te caracteizeaza ultimul reply al tau din ce am vazut eu in activitatea ta de pe forum. :)

Bafta cu masinutza.

Acest reply nu este un :) , multumesc pentru intelegere si rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa va potoliti...i-mi pare nespus de rau ca am pus poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" Iar masina e departe si de aspectul de oettinger, sigurul care tradeaza e kit-ul BBS.

eu nu inteleg fraza de mai sus....

adica kit-ul de pe masina din cauza nu este cel de pe oetinger? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!