Jump to content

Trebuie Sa Imi Iau Ramas Bun, Vand Golfu :(((


Radugti
 Share

Postare recomandată

Cu mare parere de rau ieri am gasit cumparator pt Golf. Primu telefon, primu care l-a vazut il vrea. Am batut palma si vineri trebuie sa facem actele si sa ii dau masina ;) . EU nu stiu cum este cu legile noi si nu stiu cum se procedeaza la vanzarea unei masini. Precizez ca eu vreau sa pastrez numerele. Poate cineva sa imi dea aceste informatii. Ultimele informatii pe care le mai cer de la voi, e trist, am facut multe la masina, unele cu ajutoru vostru, ne-am sfatuit... si acum trebuie sa ma despart de ea, de masina pe care am iubit-o. Atasez si ultimele pozeinca 2 poze ;)

post-1735-1184583937_thumb.jpg

post-1735-1184583946_thumb.jpg

post-1735-1184583965_thumb.jpg

post-1735-1184584388_thumb.jpg

post-1735-1184584419_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te duci cu clientul ;) la un nene care intocmeste contracte de vanzare-cumparare :D ala se ocupa de tot :D

dupa aia ;) te duci la inmatriculari :( si zici ca vrei sa pastrezi numerele de pe masina mult iubita :( dar care si-a gasit un alt stapan :( si platesti acolo 10 lei :( si gata, numerele ti-s rezervate :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumoasa masina.

ce urmeaza? ramai in grup? sau te dai pe japoneze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa foc masina,imi aduce aminte de "fosta" mea... :D

Referitor la acte,iti pot povesti cum am facut eu acum o luna la vanzare:am fost la autovit in fata la o rulota care are deschis pana la ora 23:00 si am semnat acolo actul de vanzare-cumparare(am avut la mine cartea masinii si buletinul) cu noul propietar,am primit de la nenea de acolo o fisa,m-am dus la fisc si am radiat masina de pe numele meu(trebuie sa fii acolo cu impozitul platit la zi)de unde am mai primit o hartie ca sunt ok cu datoriile.Am fost la Udriste si am platit taxa de 30 RON pt pastrarea numerelor si i-am dat mai departe cumparatorului actele necesare pt a-si inmatricula masina,respectiv cartea masinii,foaia primita de la fisc si talonul masinii.Si cam asta a fost la mine!

Sper sa iti fie de ajutor informatiile si asteptam sa vedem urmatoarea achizitie...speram tot din "familie" :D

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar din momentul in care ma duc la udriste si spun ca vreau sa pastrez numerele, noul proprietar mai poate sa circule cu masina ? Ca asta e problema lui ca cica nu mai poate sa circule cu masina.

Referitor la urmatoarea ... ma gandeam la AUDI A4, imi place mult masina DAR mi-e frica de pompe duse si benzina... nu prea am ce sa aleg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da mai are drept de circulatie inca 30 de zile!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar din momentul in care ma duc la udriste si spun ca vreau sa pastrez numerele, noul proprietar mai poate sa circule cu masina ? Ca asta e problema lui ca cica nu mai poate sa circule cu masina.

Referitor la urmatoarea ... ma gandeam la AUDI A4, imi place mult masina DAR mi-e frica de pompe duse si benzina... nu prea am ce sa aleg

pompe duse si benzina nu avem. Adica avem PD doar pe motorina. Asa ca daca iti iei pe benzina fii fara grija ca pd nu vine cu astea :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El poate sa depaseasca cele 30 de zile,da se duce pe jos,fara masina,sa si-o inmatriculeze.Dar,am impresia,ca e pasibil si de o amenda daca depaseste acest termen ;)

Faina masina A4 :icon_thumright: ,si eu m-am gandit la varianta asta inainte sa ma decid asupra lu' Octi 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pompe duse si benzina nu avem. Adica avem PD doar pe motorina. Asa ca daca iti iei pe benzina fii fara grija ca pd nu vine cu astea :)

Nu m-ai inteles, vorbeam de faptul ca nu prea am ce motor sa aleg la Audi A4, adica toate motoarele diesel, trag frumos si consuma putin dar sint PD ceea ce ma sperie din cauza pieselor extraordinar de scumpe iar daca nimeresc o masina alergata sau cu km dati inapoi trebuie sa ma pregatesc de (turbina, pompa de inalta presiune sau injectoare). La benzina ... nu stiu toate motoarele , dar este odata 1.8T de care se plange toata lumea din cauza ca nu trage si consuma mult si au dreptate, este ceva similar ca la BMW-ul 520 E39. alt motor 2.0 8V de care am avut, este un motor foarte fiabil dar consuma mult, eu ma gandesc cat consuma pe o caroserie de 1100kg dar pe 1400kg ? ( nu mai e injectie digifanta ca la Golf, este motronic, dar nu cred ca face minuni). Cred totusi ca o sa ma axez pe un diesel, dar care ? stiu ca 2.5 nu este PD, este cu pompa clasica rotativa dar este 2.5 asta e problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!