Jump to content

Alarma Getronic


Motorrad
 Share

Postare recomandată

Salut, acesta e primul meu post, abia am cumparat si eu un VW Golf IV.

Problema e ca am alarma GT (Getronic) si nu prea stiu cum sa o folosesc. Am intrat la firma pe site, dar nu te lasa sa faci download la manuale.

Ideea e ca apas pe buton, se inchide si uneori dupa 20 de secunde incepe sa urle. Alta data sta doar inchisa dar nu stiu cum sa testez daca e armata si alarma. Mi-am pus un coleg de servici inauntru, am inchis masina si armat alarma si i-am spus sa se miste inauntru. Nu s-a intamplat nimic.

Daca are cineva alarma de genu asta sau stie unde as putea gasi un manual, pls Help !!!

Multumesc,

Dan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine viziteaza un service pentru alarme auto.... Nu cunosc acest model de alarma si nu stiu ce sa iti spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are cineva alarma de genu asta sau stie unde as putea gasi un manual, pls Help !!!

Multumesc,

Dan

Incearca sa afli ce model(serie) de GT este alarma si poate pot sa-ti dau manualul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe telecomanda scrie GT482/GT82N.

Azi o sa caut si unit-ul alarmei. Inca nu stiu unde e.

Multumesc.

Modificat de Motorrad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei o gasesti in compartimentul motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit-o insa nu pot citi modelul doar daca o dau jos. Intre timp cei de la firma producatoare a alarmei mi-au trimis documentatie. De acolo am aflat care era problema la alarma mea.

Switch-ul de la capota nu era apasat pana in capat si alarma credea ca capota e deschisa, de aia imi bipaia aiurea si semnalizarile se aprindeau vreo 30 de secunde. Apoi dupa ce dezactivam, becul rosu de alarma din bord se aprindea de 5 ori + pauza, din manual reiesind ca probleme la capota. O sa repar switch-ul si sper sa nu mai am probleme.

Multumesc,

Dan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut,

sunt si eu nou pe aici si am o problema tot cu o alarma getronic GT482/GT82N care nu mai vrea sa imi recunoasca telecomenzile, adica nu o mai pot arma.... daca stie careva ce s-a intamplat va rog ajutati-ma sau macar un user manual daca aveti. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Are cineva manualul de utilizare de la aceasta alarma? Vreau sa stiu daca are si inchidere centralizata din telecomanda si ce reprezinta cele 6 comutatoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
florentincristea

salut

are cineva manual pentru getronic gt 840 in romana? sau se pricepe cineva la tipul asta de alarma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Gt111 nu mai pot sa o dezarmez ca nu îmi vede butonul de pe telecomandă cred... Ce se poate face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!