Jump to content

Schimb intre Fabii


Jacku
 Share

Postare recomandată

Cat sunt eu de fan TDI spun ca nu merita sa faci schimbul...Masina aceea e de 3 ori mai rulata ca si a ta.

Daca insa vrei neaparat sa-ti schimbi masina...te sfatuiesc sa te informezi cat poti sa iei acum pe masina ta. Si daca nu cumva cu 1600 euro diferenta nu poti sa iei o Octavia TDI de prin 2001 inscrisa deja in circulatie. Care e pana la urma alta masina si cu motorizare TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sustin ce spune @diesel, daca tot vrei tdi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite ca din punctul asta de vedere nu am pus problema. Pe a mea as lua exact asa cum e ea 7200 eur linistit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o da! Iaca. Am zis si eu. Desi nu m a intrebat nimeni. Eu nu as da-o. Parerea mea! Argumentele sunt mai sus. Si 101 CP e tot ce ti trebuie in patria noastra. Daca nu cumva esti obsedat de liniute la zebra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, corect. Nici eu nu as face schimbul.Per ansamblu e mai buna masina.(asta daca ar avea acelasi nr de km).Dar pe a ta o stii iar despre cea diesel nu prea sti ce si cum(asta sa nu mai zic faptul ca "puricatul" masinii mai costa si ala un pic).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vlad tu cati km ai cu a ta? de curiozitate...ca vad ca tot 1.9 tdi e...si din ce an e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat-o pe 15 mai de la cunoscut.este din 2001.avea 54450 de km iar luni va avea peste 58000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce ar fi cealalta mai buna la acelasi nr de km? Sa nu uitam ca masinile au aceleasi performante (acceleratie, vit maxima). Castigi eventual senzatii in accelerare si problemele inerente motorului diesel de pe Fabia (turbina, ambreiaj, cutie de viteze).

Masina e din 2000, cu siguranta e plina de bube ale copilariei (poate unele rezolvate, poate nu). Te apuci iar de pus la punct Fabie din 2000? Ca numai ce ai incheiat cu unele bubite la a ta...

Si e un motor diesel Euro3 versus motor benzina euro4 :D

Daca in curand ne raliem la modul de a plati taxe si impozite functie si de norma de poluare o sa te piste mai tare euro3-ul... zic si eu...

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum se face dar cand baga mana in tastatura rvacaru ma umple de respect... :)

Diferentele constatate de mine : 1, senzatia de acceleratie e clar ca e diferita..si acceleratia e alta indiferent de ce zice producatorul...la mine de ex daca dau drumul la aer cond se simte..pe cand la 1.9 nu cred ca se vede diferenta...al doilea lucru e posibilitatea de tuning...unde e clara diferenta(la motor ma refer)...si ..de ce sa nu recunosc...imi place mai mult neagra. I-am facut o oferta..sa i-o dau pe a mea cu zgarieturile pe care le am...fara sub, statie , mp3 player si cotiera...la schimb cu aia..doar in conditiile in care are distributia schimbata si in rest masina e 99% in parametri. ( aici ma refer la compresie..turbina si toate cele). Sunt convins ca gasesc pe cineva pe forum sa ma ajute cu o investigare ca la carte cat e cipos plecat din bucuresti. Asta in cazul in care ii convine oferta mea...daca nu.,..eu nu ma grabesc sa o dau. Oricum ii pregatesc luna asta sau inceputul lunii viitoare jante pe 16 cu goodyear eagle f1, si in functie de bani un tempomat si o evacuare ca pentru inima mea.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jacku,zi-mi te rog pretul de 7100e este cu tot cu taxa de 1600e si care este pretul final de vanzare,spune ca e usor negociabil?mersi.

Modificat de R Z F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si yo masina.7100 fara taxa si fara cei 10% pt ca nu e din spatiul UE.Nu merita Jacku.Eu am dat pe a mea 7200 acum 2 luni si un pic.Mai bine ti-o vopsesti pe a ta neagra daca iti place asa de mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine ti-o vopsesti pe a ta neagra daca iti place asa de mult

glumesti nu?in caz contrar nu stii ce vorbesti,nu merita.daca nu ai citit si observat masina este adusa din germania,deci este din UE.

Modificat de R Z F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E frumoasa, dar cum zice si vlad24, ca a luat-o cu 7200, poate o sa gasesti una mai ieftina. In plus cei 1600 de euro sunt chiar 1850, avand in vedere la ce curs calculeaza finantele - nu cumva sa piarda ei ceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!