Jump to content

Sincronizare Cheie


ciobi68
 Share

Postare recomandată

mersi de raspuns, intre timp am citit tot si am vazut ca nu sunt singurul... voi cauta o alta cheie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Vă salut domnilor, passat b7, probleme cu telecomanda, nu funcționează inchiderea, am schimbat bateria,crezand ca este din această cauză, când apasă butoanele ledul funcționează 

Modificat de Cehu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fă-i o resincronizare cu vcds ul și vezi dacă merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc de răspuns Florinel, dar nu pre știu ? care este procedura, dacă se poate un link, ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Răzvan! 

Modificat de Cehu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am un Touran din 2006, am cumparat o cheie cu telecomanda de la dezmembrari si nu reusesc sa o sincronizez cu masina.

Am incercat ambele metode cu contact pus cu cheia functionala si apasat pe butoane 10 secunde la cealalta cumparata nu a mers.

Cand apas pe butoane ledul emite semnal.

Se poate sincroniza pe masina mea, daca nu a fost nici odata adaptata cu masina ?

Modificat de leonard4446
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu vcds ul. Daca este compatibila, va merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa caut in oras, pe cineva, poate cu ocazia asta aflu pinul din ceasuri si adaptez imobilizatorul.

Am o porcarie de delphi 150, dar nu prea ma descurc.

Modificat de leonard4446
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fie mai greu cu immo. In primul rand, iti trebuie cip nou la cheie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare! 

Am patit-o si eu recent, nu am mai folosit vreo 2 luni una din chei si nu mai raspunde la comenzi desi i-am schimbat bateria. O sa incerc varianta asta mecanica apoi VAG. 

Va anunt daca merge(golf 5)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu, cu VCDS ul, pe 46 convenienta, in 10 Adaptari - pt a sincroniza telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua . Pot verifica daca telecomanda emite in 46 , masuri , campul 10   daca telecomanda nu este inregistrata la masina ?. Am mai multe telecomenzi de wv si vreau sa le verific , ledul se aprinde . Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Decat daca a fost înregistrata pe masina respectiva, pe care esti cu vcds ul. 

Altfel, un receptor de frecventa pt telecomenzi, te va ajuta.

Eu pt asta si pentru scris, am o intefata dedicata, citeste frecventa radio, cod emis, citește si scrie cipuri, etc. Dar, fiind originala, e scumpa....nu merita sa iti cumperi una, pt ce ai tu de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc . Masina (Jetta 2008 )nu mai recunoaste telecomanda (baterie noua . se aprinde ledul ) . Am incercat sincronizare am scris 1 in camp dar nu sunt active  test si save (am incercat cu 2 interfete VCDS ) . Am crezut ca se activeaza dupa ce primeste semnal de la telecomanda  dar in clipurile video  se sincronizeaza dupa Save .  Am crezut ca este telecomanda devina . Am imprumutat niste telecomenzi sa verific dar acum trebuie sa aflu de ce nu se activeaza test si save .

 

Modificat de cocioaba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu alt modul confort 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!