Jump to content

Cat costa reparatia la motor!!!


Cody
 Share

Postare recomandată

Daca poate cineva sa ma ajute!!!

Sunt pe cale sa-mi achizitionez alt Golf III, pretul este f bun si ca atare daca se poate sa-mi spuneti si mie cam cat ar costa de reparat un motor pt Golf III

Ideea este in felul urmator:

Am vazut masina, merge bine, nu are rugina( nu a fost lovita)Problema este ca pretul care-l achit este cam mik si ma gandesc sa nu aibe ceva probleme la motor peste catva timp.

Asa ca astept si eu ceva preturi :( piese,manopera, etc)

Motorul este :1.9 TDI.

Ps.Actele sunt in regula, deci nu ar fi asta motivul pt care l-ar vinde asa ieftin!!!

:pirat:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cel mai bine ar fi sa ii faci o diagnoza inainte sa o cumperi si poate si un test de compresie, dupa cum mult s-a discutat pe forum. Daca aceste ies OK atunci nu vad ce probleme pot aparea.

Pretul mi se pare bun mai ales pentru o masina diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt un TDI mi se pare suspect de mic. La pretul asta prin TM se vand benzinare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cel mai bine ar fi sa ii faci o diagnoza inainte sa o cumperi si poate si un test de compresie, dupa cum mult s-a discutat pe forum. Daca aceste ies OK atunci nu vad ce probleme pot aparea.

Pretul mi se pare bun mai ales pentru o masina diesel.

Obligatoriu fa-i test de compresie. Am mai vazut masini care mergeau in 3 cilindri desi nu asa le era design-ul :pirat: Ca pret subscriu la ce a zis dogarel. Mai da un 10 EUR si du-te la un service unde ti-o ridica pe elevator si pune-i sa-ti verifice si directie, tot, pentru ca daca ceva e un pic deplasat atunci o sa cam bagi bani in ea si nu mai merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate nu este o idee rea sa faci o identificare la RAR. Sa nu ai alte surprize ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!