Jump to content

Martor Frana De Mana Aprins


rycco4u
 Share

Postare recomandată

salut,

in mers imi apare pe bord martorul de la frana de mana aprins, bineinteles frana de mana nefiind trasa. Cateodata martorul respectiv este f rosu, alteori este intermitent, mai putin rosu... nu are nici o logica.

Care ar fi cauza, pot fi frannele spate? Am observat ca au inceput sa scartaie cand apas pedala.

multam'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

martorul ala se poate aprinde si din alte motive... verifica intrerupatorul de la frana de mana dar sa te uiti si la nivelul lichidului de frana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum a spus si Paul iasi verifica nivelul lichidului de frana aceiasi problem o aveam si eu ramanea acel bec aprins am scos si mufa aceia de la intrerupatorul de la fran de man si tot a ramas aprin , dupa un timp am vazut ca mi sau distrus de niste garnituri de la pistonasul acela de la frane la roata din dreapta spate am completat cu lichid ca sa ajung la un mecanic sa mil sdchimbe si sa rezolvat problema . Scuzati scrisul

Cu stima Gafincu Adrian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

martorul ala se poate aprinde si din alte motive... verifica intrerupatorul de la frana de mana dar sa te uiti si la nivelul lichidului de frana.

scazuse nivelul lichidului de frana... am completat si acum e ok

multam'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!