Jump to content

Modificarea Instrument Cluster-ului la Skoda Octavia


ender
 Share

Postare recomandată

Mersi mult de aprecieri. Atunci asa am sa fac, le lipesc acolo pe pozitie.Maine revin cu poze de zi si cu inelele montate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    93

  • bn64and

    53

  • sinn3r

    29

  • pop cristian

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezi cu ce le lipesti.... sa nu folosesti superglue, ca risti sa-ti albeasca suprafata....si iti strica toata munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam la o pelicula subtire de poxipol transparent, dar pus pe inele asa din loc in loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit super glue si am dat roata pe toata suprafata,dar am dat un strat subtire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie atat.... ai avut noroc ca ai pus putin.....

Poti aplica si cateva puncte cu letconul, sau cateva picaturi de silicon topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pozele promise, scuze de claritate dar acuma invat incet, incet sa reglez magaria asta de canon powershot sa faca poze pe timp de nopate si sa pozeze si clar :

http://imageshack.us...8/img7414n.jpg/

Montajul inelelor cromate pe maine.Ma intrebam daca stiti careva daca trebuie sa le lipesc inele sau se potrivesc acolo plug&play daca pot sa ii zic asa.

Super arata tot! ... chiar arata foarte bine...nu realizez doar acum, atunci cand am terminat fiind obosit...BETON! :icon_bounce:

Asteptam inelele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bn64and ce leduri ai folosit la displayul climatronic

Da-mi un pm cat ma costa sa imi faci climatronicul,

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumita tie au iesit asa de bine :)) tu ai fost cel ce a facut posibil ca interiorul sa arate "BETON" tin sa iti mai multumesc inca odata.

Si pozele cu inelele care mi-au dat mare bataie de cap, in special la centrarea lor, punand aceste inele liniutele de la turatii si kilometraj se micesc un pic si daca nu esti atent risti ca intr-o parte sa fie mai lungi si in alta parte mai scurte, la mine este un pic descentrat dar se observa mai greu din apropiere dar asta e, multi vad putini pricep.

http://imageshack.us/g/252/img7420c.jpg/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce sa le faci, se torsioneaza un pic.....asta-i singurul inconvenient, dar nimeni nu va observa...doar tu, ca stii de ele. Au iesit perfect. Felicitari pentru munca depusa ! :emthup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru aprecieri.Sper sa tina si sa nu cada :)) cand mi lumea mai draga .LOL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...stiu cum e.... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa spui de unde ai luat foliile de la turometru si vitezometru? MS!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) e Octavia vRS ... sunt originale din fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folia la afisaj nu o inversezi?sunt curios daca la altcineva se vad umbrele la 8-uri.Eu am redus si luminozitatea cu folie de geamuri neagra pusa pe dispersorul acela alb din spatele afisajului chiar deasupra ledurilor dar se mai vad noaptea cu pozitiile aprinse privindule perpendicular sau din partea stanga, din partea dreapte nu se vad. am cautat pe mai multe forumuri si de alte masini dar aceasta chestiune a ramas in aer de cate ori a intrbat cineva nu sa dat raspuns.A mai ramas sa incerc cum imi recomanda Florin sa pun banda adeziva de hartie sau mam gandit eu sa pun intre folie si geamul afisor o folie transparenta care sa imite stratul de lipici care a fost,(acea distanta data de lipici si razuirea lui) probabil ca trebuie putina distanta intre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cu cat luminozitatea e mai mare, cu atat se vad si circuitele care ar trebui sa fie stinse.... si la mine, cand aveam clusterul ala modificat, se vedeau un pic.....dar eu am folosit leduri originale - am luat de la acele altui cluster - si nu erau asa puternice, erau mai decente...

post-30007-0-94162200-1327332226_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pozele promise, scuze de claritate dar acuma invat incet, incet sa reglez magaria asta de canon powershot sa faca poze pe timp de nopate si sa pozeze si clar :

http://imageshack.us...8/img7414n.jpg/

Montajul inelelor cromate pe maine.Ma intrebam daca stiti careva daca trebuie sa le lipesc inele sau se potrivesc acolo plug&play daca pot sa ii zic asa.

colegu..nu mai sunt valabile pozele...un refresh? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://imageshack.us/g/252/img7420c.jpg/. Nu știu de ce nu s-au mai mai văzut sper ca acuma se pot vedea.

Acuma am văzut ca nu sunt acestea pozele cerute celelalte nu le mai găsesc trebuie sa le incarc din nou dar din păcate acuma nu am cum sunt plecat din oraș si nu am acces la poze

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu...se vad doar cele cu inelele

incearca sa le uploadezi pe forum direct, nu imageshack si deastea :)

Modificat de bn64and
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe firul care alimenteaza bordul am incercat sa-l alimentez cu + pe contact dar se aprinde si ledul din butonul de la geamul din dreapta.asa o fi cuplate ele?mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAi trebuie pusa o dioda pe traseu sa nu se intoarca curentul catre celelalte chestii alimentate pe iluminare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!