Jump to content

Modul comfort pt Golf 4 (pentru Cheie Briceag)


IoneLL
 Share

Postare recomandată

sau cu ce ?

iti trebuie un programator care este scump.... sau un laptop cu mufa seriala nativa, interfata seriala si VdsPro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi...da cred ca o sa ramana asa, nu stiu daca este in Oradea cineva care sa stie sa faca asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citat:

procedura am facuto corect am intrat pe confort am dat la 0 am citit am salvat de sau sters toate cheile ce erau programate dupa am intrat la programare cheie am dat test si am apasat pe butoanele de la telecomanda am tinut apasat si pe unul si pe altul dar nimic nu vede cheia si cheia ce am incercat sa o programez era de pe o scoda din 2004 combi era cea cu 2 butoane dreptunghiulare nu ovale si pe masina respectiva mergea

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

skoda din 2004, de care ?

Octavia 1, Superb 1 - pe viitor scrie si tu ceva in post, a trebuit sa dau pagina si sa ma gandesc de ce ai pus acest citat....

Daca este de O1, S1, Fabia 1 - trebuia sa mearga - procedura e corecta - deci poate e vb de un modul confort cu probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este de pe o scoda octavia suze din greseala am pus ala

este scoda octavia 1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuia sa mearga. Probeaza si cu alt modul confort... sa nu ai probleme la cel actual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum as putea sa aflu care e pinul unde vine firu de la antena sai adaptez o bucata de fir

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat modulu jos lam curatat am intarit contactele iam pus si un fir la antena dar nu merge cu cheia de la scoda nu stiu ce sa zic arata  bine modulu nu se vede sa ceva suspect si nici cu testeru nu da vreo erroare da erori numai la semnalizare claxon si senzori de alarma ca nu am mufa alceva nu da

MODUL CONFORT.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara revin iara am facut rost de mufa, cea cu antena la modulu de confort si as dori sa stiu daca ma poate ajuta cineva unde ar trebui sa duca firele de la pini care ii am eu conectati pe mufa, deci eu am asa: 1-7-10-11-12-13-14-15 la pini astia vin fire restu pinilor sant liberi nu au fire, si la pinul 13 si 15 am doua fire rosi care au niste sloturi pe ele si au fiecare cate o siguranta albastra de 15 amperi bagata in loturile respective. Va multumesc

 

20170303_200026.jpg

20170303_200450.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate trece pe tip briceag o alarma care nu-i stoc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa adaptezi telecomanda de la cheia briceag OEM la o alarma after market ? din pacate nu merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap, ma gandeam ca merge, am o alarma UNGO si s-a deteriorat telecomanda, si nici carcasa vad ca nu gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La actionarea inchiderii centalizate (mai mult atunci cand este umezeala afara ), luminile de la semnalizare raman aprinse pe ambele parti . O mai sacai putin inchis deschis si luminile i-si revin la normal. Masina are geamuri electrice , modul comfort , cheie briceag. ( masina din semnatura)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se blocheaza releele din modulul confort - ori il desfaci, cauti relee si le inlocuiesti... sau schimbi modulul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu are nimic in comun cu releul de semnalizare sau avarii , electricianul mi-a spus ca acelea sunt buba . Bauiesc ca dadeam banii degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu are legatura - alarma/inchiderea oem, foloseste modulul confort pentru semnalizare la incuiat/descuiat/alarma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate anula acesta optine , de a nu mai semnaliza inchiderea/ deschiderea masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cu VCDS-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit pe net ca se poate pune geamuri electrice deschise si inchise folosind telecomanda. Trebuie modificat ceva la  o adresa de memorie in modulul de comfort.

Cum se face asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!