Jump to content

Probleme Electrice...


picasso
 Share

Postare recomandată

Golf 3, 1,8 CL, am si eu o problema, vreau sa fac toata instalatia electrica, desi merge totul dar la panoul de sigurante parca ar fi spaghete, nu stii care ce si cum, problema e ca in timpul mersului, chiar si la relanti, pun semnalul, totul ok, il iau si imi tremura considerabil motorul, parca nu ar mai avea curent, fara a se oprii sau alte chestii, pur si simplu tremura 2 sec, asta se intampla si cand folosesc stergatoarele numai in momentul cand dezactivez comanda, semnal sau stergatoare. Mi a zis cineva ca ar putea fii de la relee, ma gandesc acum ca daca ar fi de la ele nu ar mai fii mers pur si simplu sau nu ar mai fii actionat corespunzator comenzii, e foarte stresant lucrul asta, si pana fac rost de bani sa ii re-fac instalatia ma gandeam sa mearga totusi ok, multumesc tuturor, si inca o intrebare; are cineva idee cum se schimba ledurile din butoanele pt trapa, cele 3, am vazut ca sunt leduri pe placa, se pot scoate si pune leduri normale, sau becuri de bord? ce recomandati: leduri sau becuri, am gasit si o sa iau becuri de bord colorate, 1 leu bucata la un Piese de schimb,

Merci mult

Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt interesat sa aflu ce baterie trebuie sa cumpar pentru un VR6?

Ce amperaj sa aiba...? Unde aflu treaba asta? Producatorul ce zice? Voi ce stiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am gasit nimic in manual referitor la aceast

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in fine...lasa ca se rezolva asta. Am o dilema acum..vreau sa schimb si eu culoarea la bord(lumina), am desfacut bordul, am gasit 2 leduri, am scos filtrul de culoare verde si am reusit acolo, nu arata bine doar ceasurile albastre..., am scos panoul de lumini cel din stanga, l-am desfacut(1 ora) si ce am vazut, e aproape imposibil chiar si practic sa schimbi culoarea acelor semne de culoare verde(faza scurta, pozitii, etc..), toate filtrele sunt vopsite pe dedesubtul semnelor, am incercat foarte putin sa sterg cu acetona vopseaua verde dar se pare ca se curata cu tot cu semn:( are cineva vreo idee? daca ati inteles ce vreau sa spun bineinteles, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult, e foarte explicit, asa am facut si eu mai putin partea cu rezistentele, nush daca la toate modelele e la fel ca si asta, vad ca acolo e decupat filtrul verde, eu nu am ce decupa, e pur si simplu desenat sau vopsit cu verde in spatele semnului, am incercat sa sterg vopseaua verde cu acetona cum am zis si se ia cu tot cu semn, adika ramane o mazgalitura fara sens prin care se vede intradevar culoarea alba a becului, nu am mazgalit de tot (spre norocul meu) doar o particica, nu vad cum as putea sa inlatur filtrul verde. Daca era ca in imagine rezolvam de mult. Merci pt ajutor...

O seara buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!