Jump to content

Xcarlink


alexabv
 Share

Postare recomandată

Deci tot nu ii dau de cap

Este posibil sa nu fie aceeasi compatibilitate cu orice cass/cd cu mufa cu 8 pini vw? Intreb, pentru ca proba am facut pe un soi de "navigatie" de pe un seat van (similar sharanului). Cumva interfata sa mearga doar pe mfd-uri si nu pe gamma/beta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ex member

    28

  • FABIAn RuSu

    28

  • mad_kat

    16

  • mirceateodor

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Seat Alhambra.

Interfetele de pe Gamma si MFD sunt identice. Trebuie doar sa introduci mufa albastra in priza albastra si sa legi firul de masa la un surub care are masa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiam :(

Am conectat mufa, si am intepenit firul negru pe carcasa radioului (oricum e legata la masa)

De mers merge insa nu ia comenzi de nici un fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Sunt dator sa postez si rezolvarea

Toate switchurile de pe spate pe off, apoi un reset, apoi pozitionarea switchurilor in configuratia necesara pt VW 8pini, si gata

Merge chiar fain

Aparent nu am problemele semnalate de mai muti - adica zgomotele de fond.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ca ai postat cu rezolvarea, ca multi intreaba si de cele mai multe ori nu mai confirma rezolvarea. Tu ai rezolvat-o singur...

Eu am avut intr-un Audi problema cu zgomotul de fond din cauza Xcarlink-ului si era foarte dezagreabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, voiam de cum am rezolvat sa postez, asa mi se pare normal, poate ajuta si pe altii cu probleme similare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu sunt pe cale sa achizitione un xcarlink pentru rcd300 de pe masina din semnatura si vreau parerea voastra daca merita sau nu,ma costa 50 euri uzat,ce se intampla de nu functioneaza cum trebuie?eu nush cum functioneaza pentru ca nu am avut niciodata si stiu doar ca trebuie sa pun mufa albastra la intrarea pentru magazia de cd-uri care nu am avut-o niciodata.merita sa il iau sau mai pun 50 euri si iau un rcd310?nu vreau sa ma frig si dupa sa nu mai scap de el.pana la urma merge la vreo cineva cum trebuie acest xcarlink?

 

 

Regulament Art. 2. Pe lânga cunoasterea limbii, este necesara cunoasterea regulilor de baza ale limbajului scris (majoritatea valabile în orice limba), dupa cum urmeaza:
- scrierea cu înflorituri (k, sh, tz, y) este interzisa, cu exceptia cazurilor în care pot aparea confuzii; aceasta va fi sanctionata cu avertisment verbal iar in cazul repetarii cu warning;
- se lasa spatiu dupa si nu înaintea semnelor de punctuatie; semne de punctuatie sunt considerate inclusiv semnele de exclamare si întrebare;
- nu se lasa spatiu dupa prima paranteza, nici înaintea celei de-a doua; se lasa, în schimb, înaintea primei paranteze;
- un singur semn de exclamare sau de întrebare este de cele mai multe ori suficient, trei semne sunt considerate maximul admis, un numar mai mare
ducând la enervarea cititorului; desigur, uneori se impun si exceptii, important e ca exceptia sa nu devina regula;
- orice propozitie începe cu litera mare, orice nume propriu începe cu litera mare (acest punct este doar o recomandare);
- numarul punctelor de suspensie este trei, nu doua si nici mai mult de trei;
- scrierea cu diacritice este optionala;
- scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, cu culori sau alte artificii este interzisa. Aceasta va fi
sanctionata cu avertisment verbal iar in cazul repetarii cu warning.
În general, tineti cont de faptul ca un post trebuie sa poata fi citit rapid.
Orice abatere de la regulile de mai sus îngreuneaza parcurgerea textului si enerveaza inutil cititorul. Cine doreste cu orice pret sa iasa în evidenta, o poate face în alt mod, nu "chinuind" ceilalti membri ai comunitatii.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde stii tu ca nu functioneaza "cum trebuie"? Ai avut si nu a functionat?

La mine functioneaza "cum trebuie" de vreo 5 ani. Si sper sa mai am parte de el inca pe atat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se plang membri pe club ca nu functioneaza corect aceasta interfata,trebuie neaparat sa te inseli ca sa vezi ca arunci banii pe geam? intreb asta deoarece e posibil sa nu functioneze bine din alte motive cum ar fi ca au montat-o gresit sau mai stiu eu ce.nu stiu de ce dar vad un pic de rautate in postul tau si nu inteleg ce vrei sa demonstrezi cu asta, am cerut o parere doar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-a ajuns xcarlink-ul model 5,l-am instalat in torpedou si functioneaza perfect,nu se aude nici o interferenta ba din contra se aude mai bine decat cd-ul.Se instaleaza foarte simplu are mufa albastra care intra in locasul magaziei de CD-uri si mai are doua fire de "masa' din care vine legat unul singur daca nu ai si magazie.Prima dat am bagat un usb de 4 gb de la TDK si nu a mers chiar daca am facut 6 foldere a cate cca.50 melodii si usb-ul era in format FAT32,dupa care am bagat un mini sd card sandisc intr-un adaptor (de marire) am copiat tot ce era pe cheita tdk si functioneaza foarte bine cel putin pana acum :icon_bounce:  .va salut si sper sa fie de ajutor pentru altcineva postul meu pentru ca eu am cautat pareri aici si nu prea am fost lamurit daca functioneaza corect aceasta interfata,inca un lucru klumea e ca am bagat si telefonul prin modul si se aude foarte bine muzica chiar si din el.

PS:Ca si unitate audio este un RCD300 venit din fabrica cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a ajuns xcarlink-ul model 5,l-am instalat in torpedou si functioneaza perfect,nu se aude nici o interferenta ba din contra se aude mai bine decat cd-ul.Se instaleaza foarte simplu are mufa albastra care intra in locasul magaziei de CD-uri si mai are doua fire de "masa' din care vine legat unul singur daca nu ai si magazie.Prima dat am bagat un usb de 4 gb de la TDK si nu a mers chiar daca am facut 6 foldere a cate cca.50 melodii si usb-ul era in format FAT32,dupa care am bagat un mini sd card sandisc intr-un adaptor (de marire) am copiat tot ce era pe cheita tdk si functioneaza foarte bine cel putin pana acum :icon_bounce:  .va salut si sper sa fie de ajutor pentru altcineva postul meu pentru ca eu am cautat pareri aici si nu prea am fost lamurit daca functioneaza corect aceasta interfata,inca un lucru klumea e ca am bagat si telefonul prin modul si se aude foarte bine muzica chiar si din el.

PS:Ca si unitate audio este un RCD300 venit din fabrica cu masina.

de unde ai luat xcarlinkul? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius_magherca

Și eu sunt interesat, de unde l-ai luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am luat de pe un site din afara gen ebay,cred ca se gasesc si pe ebay.Oricum sunt mai multe modele,al meu e model V si e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,am o interfate xcarling si as vrea sa stiu daca se poate modifica o melodie di 128 kb in 320 kb si eventual sa imi explicati daca e cineva in masura sa imi zica de ce un mini sdcard sandisc de 2 gb merge pe aceasta interfata in format de 6 foldere format FAT si daca copiez totul si pun pe un stick TDK tot format FAT dar de 4 gb nu pot rula muzica de pe el,acel minicard daca il bag intr-un adaptor pentru usb imi canta fanfara de rupe dar cu acel usb TDKnu merge,mi-e greu sa cred ca-i trompeta stickul pentru ca il folosesc pentru alte chestii fara probleme,eu l-am cumparat deoarece ma apucat nostalgia vremurilor cand inregistram casete TDK :evil:  

Modificat de manyx86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasiti si pe XCarLink .

Va sfatuiesc sa sunati inainte si sa vorbiti cu ei privitor la modelul de care aveti nevoie, in functie de HU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,

 

Stiti care e dimensiunea maxima a unei melodii care se poate incarca prin acest sistem? Se pot pune mixaje de 1 ora de exemplu?

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am achizitionat si eu un xcarlink si nu ma descurc cu montatul....mentionez ca am un rcd 310. nu stiu unde vin montate mufele alea...ca am 2 cu 12 pini o "'masa'' si 2 cabluri care intra unul in altul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare,

 

Daca in momentul instalarii xcarlink-ului deconectez alimentarea de la sistemul audio OEM al masinii si o reconectez dupa imi va cere vreun cod? este vorba despre sistemul Swing cu care vine masina din fabrica. Si apropo, imi va afisa numele melodiei pe display sau Track 1 .... (Swing-ul stie mp3)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu o sa iti ceara codul - il are stocat in can gateway

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare

 

.eu am attasat si un cd player om la hd gamma.unde ar trebui sa atasez Xcarlink-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti multumesc pt clip.eu am instalat cd playerul oem in locul unde este ar trebui instalat xcarlinck-ul.nu as vrea sa renunt la cd player.se poate monta xcarlinck in cd playerul oem?si daca se poate unde trebuie sa il montez?mersi mult de tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cd player-ul OEM mai are pe spate un loc pentru magazia CD din portbagaj (exact acelasi tip de mufa cu 9 pini), si cu butonul de select de pe unitate, alegi intre xcarlink si cdplayer

 

asta teoretic, practic nu am avut ocazia sa testez...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intrebare - un xcarlink cu mufa de 8pini care a mers pe un Audi Concert 2 (deci vechiut) merge si pe Beta/Gamma de vw, corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!