Jump to content

Plasticul de la oglinzi Fabia


Drarkelf
 Share

Postare recomandată

Sambata seara mi-a atras atentia o urma de la la plasticul oglinzii. La inceput am crezut ca este ceva mizerie. Am luat ceva apa si am curatat dar urma nu se duce. Este groasa de 5mm alba si destul de luga, dar nu este in adancime. Nu imi dau seama cum a putut ajunge acolo ca alarma nu a sunat. In weekend spal masina si vad daca iese cu solutie speriala pentru plastic. Plasticul este negru fara dichisuri. O sa dau pe peste dunga cu marker negru permanent daca nu iese, sper sa nu se vada. Plasticul oglinzii nu este negru si in adancime ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai senzori de miscare/vibratie pe alarma , degeaba te loveste cineva nu suna ( am patit-o si eu ).

Mai bine retuseaza oglinda cu un spray cu vopsea :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are toti senzorii ( mai putin cel de perimetru ) si oglinda nu era cat de putin miscata. Inca nu imi dau seama cum a s-a putut 'zgaria' asa. Pe unde as putea gasi spayuri. Sunt bune cele de la metro&co ? plasicul este cel simplu, nevopsit. O sa pun si o poza mai tarziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze la urma cu pricina. Aveti idee de la ce ar putea veni ?

post-11337-1182795748_thumb.jpg

post-11337-1182795780_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pare sa fie zgarietura, ci o urma de vopsea! Ai incercat sa cureti dunga aia? Dar cu ceva care sa nu atace plasticul carcasei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sambata am timp sa ma ocup serios de ea si incerc sa o curat cu solutie speciala de plastic. Sper sa fie doar murdarie(vopsea). :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mea e vopsita si e zgariata la fel ca a ta.Dar este pt ca am atins-o de cateva ori de stalpul de la usa de garaj.Banuiesc ca n-ai garaj cu stalpi vopsiti in alb,deci rezulta ca a trecut un marlan pe langa tine din sens opus cu ceva mai mare si ti-a pictat oglinda cu vopseaua lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca a fost facuta la viteza mica ? Cand am iesit de la Real din subteran unii mai destepti au ignorat semnele de pe jos si m-am trezit cu ei f. aproape. Probabil atunci s-a produs minunea, dar nu am auzit nici un sunet de impact sau sa fie oglinda rabatata. Daca e vopsea ar trebui sa iasa ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai curatat? Am mai incercat sa postez pe 27 dar n-a mers.Incearca cu o crema de polishare,ca aia cel putin inlatura o vopsea straina de pe cea originala de la atingeri de genul asta.Eu am avut tot alb pe bandoul negru de pe usa si a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zgarieturile ies la polishare? Si eu am urme pe ambele oglinzi, una e chiar adanca. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am curatat sambata si a iesit. Nu a fost zgarita, ci pictata cu ceva vopsea (de zugravit :sick: ?) din cate se pare. Nu stiu inca cine a fost artistul. Am spalat bine inaininte masina (insistand pe oglinda) si a scazut in intensitate cu 50%, apoi cu ceva solutie pentru plastic care avea si diluant. Initial se duse putin luciul plasticului de pe oglinda in zona cu pricina dar am dat cu silicon si acum este ok, arata ca noua. :soothe[1]: . Mersi pentru sfat cu creama de plolisare, o sa tin minte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!