Jump to content

Stopuri de Golf III


Cody
 Share

Postare recomandată

In afara de dezmembrari de unde alt undeva as putea sa-mi iau si eu niste stpuri de golf III.Nu de alt ceva dar am fost la cateva si aveau ceva naspa(inclusiv zgariate)

Asa ca astept si eu un semn

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cat esti dispus sa platesti ?

pot sa-ti ofer niste stopuri de tuning noi noute undeva pe la 124EURO+TVA ... asta din cate imi amintesc. Posibil sa pot sa-ti fac o oferta si mai jos. Niste LEXUS STYLE oricum. Poate gasesti pe careva pe forum care-ti da stopurile lui pe 50-60EURO si el plateste doar diferenta la mine.

PS: stopurile de la mine sunt noi si au factura si toate cele necesare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu si vreau si cele normale si unele de tuning. vreau sa mi le schimb cu unee gen lexus style. daca e

sa-mi dea 1tel sa vb 0723.000.350

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Poate sa ma sfatuiasca cineva care ar fi solutia cea mai buna pentru amplasarea celui de-al treilea stop pe frana. Pe hayon sau pe placa portbagajului? Sunt bune stopurile de parbriz adezive? Nu se dezlipesc? Apoi care ar fi cea mai optima solutie de amplasare a firelor.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am eu 4sale stopuri OEM in stare f. buna. Am pus lexus style si am ramas cu cele vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Poate sa ma sfatuiasca cineva care ar fi solutia cea mai buna pentru amplasarea celui de-al treilea stop pe frana. Pe hayon sau pe placa portbagajului? Sunt bune stopurile de parbriz adezive? Nu se dezlipesc? Apoi care ar fi cea mai optima solutie de amplasare a firelor.

:)

Salut

Eu sunt nou pe aci asa ca, daca gresesc corectati-ma.

Eu am un golf 3 hatchback si nu aveam al treilea stop, asa ca i-am pus eu.

Eu l-am montat astfel:

- l-am lipit de geamul haionului - acolo sus unde e marginea geamului cu picatele negre (?!) (a treia oara a stat - traiasca POXIPOL ! )

- am bagat firul in partea stanga(sau dreapta) a haionului - unde este o garnitura de cauciuc alungita - de acolo l-am scos prin alta garnitura de pe haion si a ajuns intre haion si caroserie - si apoi prin garnitura de cauciuc de pe caroserie l-am coborat jos pana la stop

- la stop l-am legat cu o mufa papuc mama pe pin-ul corespunzator la stop pe frana

Succes. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

In legatura cu stopurile alea tuning poti sa pui si niste poze cu ele, ca poate sare cineva, eu unul as fii foarte interesat, si mai ales la pretul asta!!!

Ciao!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat esti dispus sa platesti ?

pot sa-ti ofer niste stopuri de tuning noi noute undeva pe la 124EURO+TVA ... asta din cate imi amintesc. Posibil sa pot sa-ti fac o oferta si mai jos. Niste LEXUS STYLE oricum. Poate gasesti pe careva pe forum care-ti da stopurile lui pe 50-60EURO si el plateste doar diferenta la mine.

PS: stopurile de la mine sunt noi si au factura si toate cele necesare.

pune o poza si poate te scapam de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

e vreo diferenta intre stopurile de GT(I) si cele normale ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vreo diferenta intre stopurile de GT(I) si cele normale ??

cred k da :cele de GT(I) sunt putin mai fumurii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred k da :cele de GT(I) sunt putin mai fumurii

cele fumurii se gasesc si pe celelalte echipari respectiv CL,GL VR6,le-au facut fumurii de prin 95 parca si era mi se pare si in functie de ce optiuni avea masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele fumurii se gasesc si pe celelalte echipari respectiv CL,GL VR6,le-au facut fumurii de prin 95 parca si era mi se pare si in functie de ce optiuni avea masina

poate doar ca sunt si pe model gtd 94 si gt :rolleyes:

Modificat de sr_giu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare baietzi:P

Azi mi-am pus bec pentru ceata in stopul de pe partea soferului, intrebarea mea este: cum as putea sa leg sa mearga si pe dreapta(ca doar locasul pentru bec il are in stop), ii lipseste cablajul ....deci se poate rezolva sa trag ceva cabluri din stanga?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hunior vorbeste de becurile de ceata pe spate, care se folosesc cand e ceata pt. a fi vazut mai bine. Eu la Variant am becuri la ambele stopuri, echipare de fabrica, deci nu inteleg care este problema :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot trage cabluri,dar nu le vad practicalitatea.Poti sa ramai si doar la un bec de ceata pe spate, ca sigur nu se intampla nimic :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma comfrunt cu o mica problema, am pe fata semnalizatoare albe dar se aburesc sau intra apa in ele si deja s-au inverzit pe dinauntru.Un ptieten si-a luat recent noi si deja sunt ude pe interior.Pe ale mele daca nu gresesc scrie TPY.Imi puteti recumanda ceva mai de calitate?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot reconditiona.Desfaci sticla, cureti totul foarte bine si apoi pui silicon ca sa nu mai fie probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

v@sy, m-am gandit pentru look, da bine cand merg cate doua becuri rosii pe stop+frana.....am un prieten care are vento, el are legat ambele becuri.de acolo mi-am luat ideea:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha, ma gandeam eu ca pentru look.Poti sa incerci sa pui bec si pe partea dreapta, nu este foarte greu.Trebuie trase cablurile si fixat becul in soclu.Spor!

p.s. eu cand mi-am montat proiectoarele de ceata , am luat jos becul de ceata din spate, pentru ca proiectoarele le mai folosesc,dar stopul de ceata nu.Daca va fi cazul, am 1 minut la dispozitie sa pun becul inapoi in soclu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

na aici incep problemele mele , cu tragerea cablurilor:P nu stiu pe care trebuie, si cum as putea sa fac, sa fie cat mai safe, caci nu vreau sa carpesc:S

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifici pe care cabluri vine comanda/curent la becul de ceata in spate, dupa care dai jos izolatia, pui firele, izolezi.Dupa care ai ceva de lucru la cum o sa pui becul in soclu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce va complicati sa cheltuiti banii pe stopuri clare sau chestii dinastea! Se gaseste in comert un spray de vopsit stopuri special care dupa parerea mea este mai cool decat stopurile respective, acum depinde si de cat de mult le vopsesti ca dupa ai putea avea probleme cu politia. Eu nu le-am vopsit cu spray le-am facut la un prieten vopsitor dar nu este mare diferenta. Atasez niste poze sa vedeti cam cum arata. :D

post-30772-1257956068_thumb.jpg

post-30772-1257956080_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot reconditiona.Desfaci sticla, cureti totul foarte bine si apoi pui silicon ca sa nu mai fie probleme.

Am incercat sa desfac sticla dar s-a rupt.Am cumparat altul tot de acesta ieftin, credeti ca daca ii dau vreo 2 gauri se va mai aburi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am verificat, pe partea dreapta stopul are soclu pentru bec, acuma astept sa se incalzeasca un pic si ma apuc :P mersi v@asy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!