Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

Super bolidul :) Am citit ceva la topicul asta , ia zi cu cat ai luat gauge-ul ala de indica toate valorile alea minunate. Cat e cu tot cu transport. Marfa culoarea.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu mai stiu exact, am scris atunci cand l-am luat. ceva gen 250-300euro a fost.

multumesc :)

Link către comentariu

salut,am vazut ca ai schimbat franele, mai ai cumva suportii de etrieri sau etrierii cu totul de la franele stock?

Modificat de 87drn
Link către comentariu

nope. le-am vandut cu totul.

multumesc Radu Marcel. mult timp am stat si m-am gandit daca sa iau GTI si eu.

Link către comentariu

nope. le-am vandut cu totul.

multumesc Radu Marcel. mult timp am stat si m-am gandit daca sa iau GTI si eu.

si...te mai gandesti inca :)

ce imi place in mod special la tine este faptul ca iti place iti iubesti la fel de tare masina...chair daca o ai din 2007 (dc nu ma insel)...mai sunt cativa ca tine de forum, dar putini...in ziua de azi de despartim f repede de o masina din pacate

Link către comentariu

nu, de ceva timp nu mai cochetez cu GTIul, pentru ca mi-am dat seama ca am nevoie de 4x4 :) merg si iarna si pe ploaie si imi da o siguranta mai mare. nu sunt atat de bun pilot si nici nu am locatia incat sa faca diferenta FWD fata de AWD la un cronometru. asa ca 4x4 e mai all rounder pt mine. si pt ca mi se pare ca interiorul la audi e mai bine lucrat si are mai multe gadgeturi.

dar..multumesc pt cuvinte . da...inca ma face fericit masina. si mi-am facut-o dupa gustul si buzunarul meu. din 2007 tot ma bucur de ea, si ar mai fi chetsii de bagat in ea...ca sa fie "perfecta" dar deocamdata am alte prioritati. daca ar fi sa o schimb, ar fi doar pt un RS3, dar e prea scump pt mine acum. si atunci probabil as fi fericit :))

pai..asta consider ca e bine. sa ti-o faci dupa gustul tau, asa incat sa-ti placa mereu. ca mine sunt multe persoane, si de pe vwf dar si de pe alte forumuri. chiar zilele trecute citeam ca se vinde o masina de legenda prin UK. un leon al lui RobDon, pe care-l are de prin 2003. si e un model pt orice 1.8T.

topicul intial de versus pt ce sa-mi cumpar era .:R32 MKIV, si GTI. S3ul a aparut..din senin propus de un amic.

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • Administrator

Felicitari pentru masina ! Azi la intalnirea aniversara 9 ani vwForum ai castigat premiul "cel mai apreciat topic din aria masina mea - 21 ianuarie 2012" . Multumim ca ai fost alaturi de noi la intalnire chiar daca vremea nu a tinut cu noi.

Link către comentariu

hehe, multumesc Dragos. Imi pare rau ca am plecat asa devreme, dar deja frigul ne invinsese.

Dar cred ca altii meritau premiu mai mult ca mine. au depus mai multa munca, atat in masina cat si in editarea/scrierea topicului.

Link către comentariu

Frig ??? Prietene, tu nu stii ca dupa ce mor toate vietuitorele de pe pamant de frig, imi pun si eu tricoul pe mine ? :biggrin: Ce frica mah ? N-am avut nici o masina din 2 disponibila (una fara numere de inmatriculare, cealalta fara cauciucuri de iarna si RCA). Zi mersi ca n-am venit, asa te bucuri si tu de premiu (cupa, diploma, ceva ai ?...altfel nu recunosc nimic !)

Link către comentariu

:)) stiu...si stiam ca te vei ataca!! tocmai de aia ti-am aruncat-o!

Link către comentariu

Hai, mai faci si tu ceva la masina sau faci off topic ca sa ai numar de views mai mare pentru premiul urmator ?

Link către comentariu

Acu serios...m-am mai gandit la ceva care ar face treaba buna la tine si n-ar fi scump > un tampon de motor mai dur (cel de jos) !

Gata, am fost serios destul... http://www.ebay.co.uk/itm/Rear-Wing-Assembly-Renault-F1-Team-R28-F1-car-parts-/110810664186?pt=UK_Sports_Memorabilia_ET&hash=item19ccd48cfa

Modificat de fuscobal
Link către comentariu

daca te referi la dogbone, sa stii ca am deja. de la powerflex. de vreo 2 ani :P

ma bate gandul sa le pun si pe cele care sustin motorul, dar in colaborare cu volant sport mi-e ca face masina ca naiba. trepidatii+zgomot.

Link către comentariu

Cristi la DSG nu e problema dar la o cutie manuala cu SMF si tampoane intarite apar zgomote foarte mari si chatterul volantei e amplificat foarte tare !

Link către comentariu

Da, categoric sunt vibratii mult mai serioase cu tampoanele dure dar altfel nu se poate elimina wheel hop !

Link către comentariu
  • 5 months later...

dupa ce am renuntat la H-ring in primavara sa rezolv turbina....am demontat-o si am gasit o fisura maricica pe corpul ei, cam intre cele 2 parti....asa ca dupa alte 2 luni pe bara, azi a venit turbina noua :) tot k04-023 .

urmeaza un downpipe la TOPGEAR, si pregatirea pt Hringul din toamna.

turbina veche a rezistat eroic, zic eu...190 000km, din care soft stage 1 de la 118.000, stage 2 de pe la 145.000...si destul de alergata.

as fi vrut un manifold nou, dar poate data viitoare. dureaza prea mult, e prea scump.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!