Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

da, era noua, montata cam acum 1 an...si in urma cu ~7000km. nu mai am actele pentru a fost luata print-ro firma de tuning. dar era KW fixa. asta e :) daca pica..inseamna ca necesita upgrade, asa ca va urma B14 sper cat mai curand.

dupa aia, bag banii in Hring, turbo (probabil tot K04 pt ca e mai simplu si puterea e de ajuns), si eventual roti mai usoare, ca sa le tin pe astea de iarna. dar tot pe 17". asa mai vrea un downpipe..ca sa usurez flowul evacuarii. si sa schimb injectoarele tot cu unele stock, ca sa fie noi. si in rest doar km,intretinere si (en)joy.

Mai pune-l pe fuscobal să tragă niște cadre. Superb, absolut superb!

o sa-i fac maine niste poze mai profi la janta si roata, pt ca mi-au cerut cei de la Tarox, fiind kitul asa nou sa aibe poze de demo.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tarox alea au range cam mic. 800grd o fi maximul pana se dezintegreaza dar probabil pana pe la 4-500 lucreaza rezonabil. Carbotech xp10 au tot vreo 850 rating dar diferenta e mare fata de am vazut eu la Tarox. De asemenea 200grd min inseamna ca trebuie incalzite putin ca sa lucreze corect

http://www.ctbrakes.com/brake-compounds.asp

Link către comentariu

Pai la TAROX mai sunt unele mai sus ca temperatura. astea sunt...cele de mijloc. Sunt Strada, Corsa si Track (Able to withstand temperatures of over 900

Link către comentariu

Aveti vreo idee de un catch can mai mic in dimensiuni? gen...~10cm inaltime?

greddy...are 18cm... si e cam mare pt ce inghesuiala e la motorul meu.

Link către comentariu

:))) ala sigur e mai mic de 10 cm. dar pana ne vedem, tre sa gasesc si alta solutie.

si nu ai nicio pata, oricat de mica de ulei sub masina cand o lasi parcata?

Link către comentariu

Doar in garaj am o pata, foarte mica, care s-a format in mai bine de un an de cand am acest model de "catch can" :) La birou unde parchez ziua masina nu este nimic sub ea ;)

Link către comentariu

inseamna ca la mine o fi si vreun oil line care duce de la /la turbina mai.."rebel". ca uneori gasesc asa..un varf de deget. oricum ceva de la catch can sau de la un oil line imi cauzeaza si fumul ala aiurea pe frana de motor.

Link către comentariu

Bine ma, gata, nu mai zic nimic de Carbotech. Le tin doar pentru mine si ma bucur singur de ele. Muhaaaaa ! In alta ordine de idei, Stii ca_Carbotech RP2 au rating de temperatura 120 - 1100deg, deci tin bine si la rece si la cald ! :icon_thumright:

Link către comentariu

Felicitari pentru frane Bogdan!!!! Dar in acelasi timp sa nu ai nevoie de ele .....

Link către comentariu

:lol: Pai cine cumpara asa ceva FACE in asa fel incatsa aiba nevoie de ele !

Link către comentariu

multumesc, dar din moment ce toate au cedat pana acum, inseamna ca le folosesc :) nu le folosesc doar la franari de urgenta.

fusco, da mah...ho ca nu mai scap de tine..dau comanda acum la Carbotech ?:)))

care e dif de pret intre B14 si B16?

gata, am si diplay nou in bord...lumineaza superb. ca se dusesera pixeli la cel vechi.

Link către comentariu

multumesc, dar din moment ce toate au cedat pana acum, inseamna ca le folosesc :) nu le folosesc doar la franari de urgenta.

fusco, da mah...ho ca nu mai scap de tine..dau comanda acum la Carbotech ?:)))

care e dif de pret intre B14:813

Link către comentariu
octavia 4ever

Au cedat si brembo max-urile ? :)) astea cred ca nu se compara cu brembo max :)

Link către comentariu

Brembo max erau pt Golful pe care l-am avut inainte. dar nu le-am mai montat. dar au cedat primu set de frane stock, ferodo+zimermann, ebcurile...deci am ceva istorie :)

Zeno, multuemsc. raman la B14 :)

si un set de poze mai profi

si

ultima

post-2758-0-97457500-1306991372_thumb.jp

post-2758-0-94665700-1306991416_thumb.jp

post-2758-0-81513700-1306991468_thumb.jp

post-2758-0-72771300-1306991504_thumb.jp

Link către comentariu

un coleg are aparatul ala. ca fusco putea d-abia in weekend.

eu sper sa nu le ingrop imediat :) sa ma tina mai mult pana pun Carbotechurile lu fusco :)))

Link către comentariu

pai nu le iau pe ale lui. imi comand unele noi.

dar la ce PR le face tind sa cred ca ori e fffffffff altruist, ori are actiuni la ei :))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!