Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

Publicat (modificat)

CTL, da...de vreo 6 luni m-am mutat. acum are locul ei de parcare, mai sigur.

in alta ordine de idei..azi le-am platit. acum..sper sa ajunga mai repede. tot azi am platit si diplayul nou, din bord care e trimis din UK, ca la al meu s-au dus din pixeli.

post-2758-0-70732400-1304959285_thumb.jp

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

323 x 28. cu 330 nu stiu daca imi intrau. sau daca intrau...era la limita.

Link către comentariu

din mailuri cu ei. am facut ceva prospectare d epiata si am ajuns la concluzia ca astea sunt cel mai bun raport pret/calitate. cam 1400e au fost. cu tot cu lichid, placute CORSA...tot setul.

Link către comentariu

Bravo Bogdan! Sa le stapanesti sanatos si sa iti aduca zambetul pe buze de fiecare data cand franezi... :)

Link către comentariu

multumesc. sper doar sa treaca mai repede asteptarea.

Link către comentariu

Frumoase frane. Discurile au marimea discurilor din kitul Brembo, 323mm, din cate stiu intra si 330 pe acelasi etrier.

Multi km fara probleme!

Link către comentariu

Bogdaneeee ce frane iti tragi! Bravo si poate asa mai pui si tu frana! :)

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

BRAVO misto franele :)

Sa-mi spui te rog cum sunt placutele ca ma gandesc si eu la Corsa ca un upgrade la astea stoc ale mele.

A, sa cantaresti discurile inainte sa le montezi. Sunt din alea din 2 bucati?

Link către comentariu

thank you all! :)

Bogdan, nu sunt alea din 2 bucati, pt ca sunt extrem de scumpe. gen 600e bucata. iar placutele..iti voi spune dar conteaza si etrierii cum sunt. multi lauda placutele yellowstuff. eu sunt nemultumit de ele. si asta din cauza etrierilor. kitul cel nou are 25 de kg COMPLET. asta de pe masina sigur mai mult cu vreo 10kg.

Am preferat discuri de 323, pentru ca sunt la fel de groase ca cele de 330, deci au o aerisire f buna, dar kitul contine etrierii noi, model B30. iar kitul de 330mm costa Euro 2399. deci diferenta era f mare. mai aveau o oferta la etrierii pt 312mm cu 1500e...dar astia de 323 au fost cea mai buna alegere.

pt discurile de 330 ei au alt kit, cu modelul vechi de etrieri.

asta e un kit nou aparut la ei, de cateva luni, nici nu avea cod cand mi l-au prezentat. nu apare nici in catalogul lor.

Link către comentariu

Cel de 330 de costa 2400 Euro sigur e cu discuri din 2 bucati, altfel n-ar avea cum sa fie diferenta asa mare de bani. La 2400 Euro este si kitul Ap racing cu discuri de 365x34mm care dupa mine este clar peste Tarox-ul de 330mm. Kiturile din zona 1500 Euro cu 323-330mm sunt budget (are si brembo ceva asemanator) dar sunt oricum mult peste franele OEm, ca sa nu mai vorbim de diferentele de greutate. Franele tale OEM ar trebui sa fie cam ca si cele de GTI si anume 15Kg/roata. Daca astea au 12.5Kg/roata cum spui tu, castigi 2.5Kg de unsprung mass, ceea ce se va simti atat la directie cat si la amortizare (teoretic masina urmareste mai bine denivelarile si creste comfortul) !

Link către comentariu

Pana la urma ramai pe yellow stuff? Unii cu Big Brake Kit se plangeau de ele, pe circuit efectiv le-au rupt. Eu ti-as recomanda Pagid RS42. Sunt foarte bune. Sau carbotech precum fusco

Link către comentariu

teff, raman doar pe spate la yellowstuff. kitul nou va veni cu tarox CORSA. pe fata schimb tot. si lichid, si furtune. nu stiu cand voi ajunge pe circuit, dar imi trebuie si ceva care nu necesita mereu incalzire.

pana la circuit, eu fac >10.000 km pe an..pe aici.

fusco, da... stii ca la fel am vorbit si atunci, dar nu dadeam >2000 oricum. si greutatea e cea data de ei. o sa-l cantaresc oricum la montaj.

Link către comentariu

Super. Sper sa iti vina repede si sa le incingi cu un drum pana la Bucuresti sa le vad :P

Link către comentariu

Bravo man, senzatie!!! Sa le primesti cat mai repede si sa te bucuri cat mai des de ele. Iar referitor la

. oricum, am ales astea + swaybars..in loc de GT28RS si 340 de cai....deci ar face bine sa nu ma supere :))

ei zic ca ai ales foarte bine...mai ales daca iti place mai mult sa invarti de volan, decat sa-l tii drept :blah:

Bafta!

Link către comentariu

Te felicit si eu cu intarziere! Super alegere, mult mai importante franele+swaybars. :Driver: :Driver:

:cheers: :cheers: :cheers:

Link către comentariu

Acidutzul, ai dreptate...doar ca turbina mea are peste 180 000km, soft de la 120 000, stage 2 de pe la vreo 160 000..si nu stiu cat ma mai duce. de aia ma gandeam daca tot o schimb..sa pun mai mare. dar pun frane si swaybars, eventual in viitor un B14 ca suspensia KW e moale, si daca o pica turbina pana atunci, pun tot K04, dar noua. dupa aia..o sa vedem ce se mai intampla.

Gt, multumesc mult. sa ne mai vedem pe cheia :)

Link către comentariu

Sapt asta au fost fabricate..si azi sau maine pleaca spre RO. :Driver:

Link către comentariu

E treaba, saptamana viitoare le ai. Sa-mi zici cand facem programare la montaj sau daca asteptam si sway-bars sa punem tot odata !

Link către comentariu

decoamdata daca nu le montez nu am banii de swaybars. ca vreau sa iau swaybars din banii de pe franele pe care le dau jos si vand.

sa-mi dea tracking numberul si vorbim cu Gabitza.

Link către comentariu

mai multe poze cand le voi monta :) cu ajutorul fotografului de serviciu'..fuscobalaurus.

post-2758-0-78657200-1306250681_thumb.jp

Link către comentariu

nu. sunt aproape noi dar le-am vandut cu tot setul, cu etrieri si placute. la mine etrierii erau problema.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!