Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

Spor la treaba cu planurile propuse! si eu ma gandeam tot la EBC yellow stuff, sunt curios cat de tare uzeaza discurile :icon_thumright:

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

:icon_thumright: ai intrat si nu ai comentat de franele mele? :P

si tie spor la treaba si ignora rautatile spuse de altii, vezi-ti de drumul tau, sigur, chiar daca ai 400 sau 150 de cai :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

vestea proasta e ca nu mai aduc PS2 :icon_cool:

dar vestea buna :blink: e ca aduc PS3 la mai putin de 500 ron ...deci PS3 will be!

sunt curios inca de anduranta lor, pt ca la GY am fost multumit de cat m-au tinut..dar sper sa nu fie asa mica.

Link către comentariu

225/45 R 17.

~485RON mi s-a zis. Joi le am pe jante ar trebui. desi la ce vreme e afara..pot sta inca 1 sapt cu cauciucuri de iarna :))

Link către comentariu

nu e vb de noroc. e vb de rabdare. de ~2 luni caut. preturile sunt publice. am pus site-ul pe topicul de cauciucuri de vara, si recunosc l-am primit si eu la randul meu.

inainte sa dau de el, bataia era intre TOP GEAR si autosoft :( care ambii au preturile comparabile la GY si Pirelli. dar la PS2 sunt ceva mai sus amandoi. si cand siteul asta mi-a spus ca aduce PS3 in loc de PS2 la banii astia....nu am mai avut de ales :P

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

si avem PS3uri, facute in FRANTA in saptamana 06 din 2010 :Driver:

urmeaza o suspensie KW (fixa vreau) si frane EBC.

Link către comentariu

Sa aiba aderenta maxima si sa nu se toceasca niciodata :). Poate pui un link cu suspensia la care te-ai gandit. Cum de ai ales fixa. Eu tot fixa am pe masina dar Koni pentru ca masina mea nu este nici macar 20% din a ta ca si sportivitate si am zis ca 3 cm nu sunt multi pentru cat o coboara. Te intreb pentru ca ma gandeam ca ai nevoie de duritatea unei suspensii reglabile. Din cate stiu vrei sa mergi si pe circuit cu ea.

Link către comentariu

eu vorbesc de reglabila pe inaltime. alea reglabile pe duritate (care au neaparat si reglaj pe inaltime) depasesc deocamdata bugetul alocat. majoritatea banilor mei, acum se duc in casa, si tocmai mi-am dat seama ca trebuie si frane. am observat ceva ciudat. placutele pe spate s-au tocit mai repede decat cele pe fata. pe fata mai am carne, dar pe spate se apropie de capatul puterilor. si cum nu imi place sa umblu cu jumatati de masura, voi schimba placute, discuri, lichid si furtune metalice.

am avut suspensie reglabila (pe inaltime) pe golful anterior. si in 18 luni am reglat-o o singura data. si aia cu multe chinuri si ruleta si masuratori.

asa ca acum vreau fixa. pt ca unii s-au plans de v-maxx, iar Spax nu fac pt mine, am ales KW. nu pot sa dau mai mult de 6-700e pe suspensie.

iar pe circuit ma duc 1 data pe an. sau si mai rar si nu prea merita investitita avand in vedere ca drumurile noastre sunt cum sunt.

Link către comentariu

Bai, incredibil, puteam sa jur ca nu ai masina si cand colo, ce sa vezi, am dat peste topic-ul asta al tau...

Bravo Bogdan, tine-o tot asa ! :):))

Modificat de ierdnA
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

in curand voi da comanda de suspensie si de frane.

voi pune placute yelowstuff, lichid motul nou rbf 660 si furtune metalice fata si spate. dar inca nu stiu ce discuri sa pun. de zimermann sunt satul, iar de la EBC am asa :

Discuri standard UPR: 80 Eur/set fata si 82 Eur/set spate

Discuri upgrade TurboGroove sau USR: 238 Eur/set fata si 158 Eur/set spate

la brembo pe site, cele sport sunt in jur de 331 euro.

alte idei intermediare mai aveti?

Link către comentariu

nu vreau normale. yellowstuff sunt ceva gen ds3000...deci imi trebuie ceva mai dur

alea neuspeed sunt ceva mai dure?

Link către comentariu

Neuspeed sunt mai dure decat OEM, insa sigur nu la fel de dure ca Black Diamond.

Ca pret diferentele nu ar fi mari, ramane de vazut cat mai e si transportul.

PS: daca te hotarasti pe ceva de la MJM Autohaus sa-mi spui inainte ca il stiu pe tipul care are site-ul, poate obtin un discount.

Link către comentariu

in we am schimbat un etrier pe spate ca ramane usor blocat si am scos suportul de numar. am dat comanda si banii pt suspensie (merci corrado) pt ca am gasit un amortizor spart. cand ma intorc din DE dau comanda si pt frane. inca nu sunt hotarat ce discuri sa iau...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

mi-am comandat suspensie kw fixa, franele EBC yelllow stuff+turbo groove+furtune metalice+motul rbf 660 si 4 bobine BOSCH cu codul 6B, 4 bujii NGK, revizia completa, si sambata viitoare ma duc la EXELIXIS pt oil catch can.

dupa cateva cautari m-am decis sa schimb si uleiul

http://www.motul-romania.ro/default.asp?op...45&idsub=24

"Recomandat pentru Audi TT si S3 si toate motoarele W din grupul Volkswagen."

urmatoarea investitie va fi in baia de ulei:

http://www.jabbasport.com/store/index.php?...ow&ref=test

Link către comentariu

Ala e uleiul pe care l-am folosit pana acum, motorul a avut intotdeauna un sunet frumos. Bafta cu modificatul in continuare! :Driver:

Modificat de GtSport
Link către comentariu

Frumos de tot. Eu vreau o tura cu tine si cu EA pe Cheia. :(

Link către comentariu

Eu vreau o tura pe Nring :P, la anul...

Felicitari pt modificari.

Link către comentariu

Sabine, greu cu ringu..m-a cam speriat sa vin cu masina mea. mai bine avion+inchiriat acolo, sau un VAN ceva toti 6 pana acolo :P

animalutz....sigur ca da...doar daca nu mai lasi masina in CHEIA :)

GT, de unde ai luat uleiul? eu am sunat la importator si d-abia sapt viitoare il aduc. astept raspuns de la nadir, poate il are el.

Link către comentariu

Bhai, sper sa n-o mai las pe acolo. Poate ajung la BV next time. :)

Link către comentariu

Tot de la importator l-am luat si eu, dar trebuie sa fi atent la preturile lor, nu intotdeauna sunt cele mai bune. Lichidul de frana l-am luat cu 90 ron/ 500 ml de la ei si in alta parte era 55-60.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!