Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

:Driver: ce-ti mai place si tie sa invarti cutitu :rolleyes: Dar are o masina mult mai frumoasa decat un subaru ;)

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

vai ce offtopic aici.

dar degeaba, ca nu aveti cuplul meu adunat :Driver:

LE. cand au vazut cuplu, au plecat toti ;)

Modificat de c6t9
Link către comentariu

tu ce mai esti ontopic,ca noi... :blah_:

In alta ordine de idei,nu cred ca o sa tina doar 30.000km anvelopele,cel putin la un 4x4,care nu se intalneste prea des cu scarturile :icon_thumright:

Link către comentariu

teff asta e mare ofticos :D dar live, pe cat e de mare, pe atat de mielusel e. oricum, nu am asa mare putere...dar stim toti ca iti place sa-mi vezi stopurile...

teka...nu are cutit..el incearca...e ca si cum ar incerca sa joace biliard cu o sfoara..asa mult inteapa vorbele lui, ca stim toti adevarul :Driver:

cataline, da, nici consumul tau..dar pe N-ring..nici pozitia ta in curbe nu o vom avea :P

oricum, eu nu am 4x4 de subaru..asa ca nu cred sa fie aici problema. pana la primavara am timp sa meditez asupra gumelor. oricum, cand le voi pune, va fi in acelasi timp si cu suspensia si cu noile frane...sa simt ceva total nou. ca pana acum am facut pasii marunti. :))

probabil voi trece si eu la EBC redstuff sau yellowstuff, sunt cam 90e pentru puntea fata, si am auzit ca sunt super ok.

Link către comentariu

Cele mai bune cauciucuri pentru o masina sport. Ti-am spus asta de acum 2 ani cand mi-am pus si eu pe GTI. Dar nici eu nu cred ca tin mai mult de 30-35000 km. Tu te uiti la din astea de vara si eu am inceput sa caut de iarna pe 18.

Link către comentariu

eu am roti de iarna... si nu are rost sa-mi iau acum de vara..ca sa le pun d-abia in martie.

Link către comentariu

nu le pot avea pe toate. chiar ma uitam la o filmare si cred ca merg mai repede in drum spre casa seara :icon_thumright:

redstuff nu e pt mers tare, nici macar putin. la mine pe cheia, nici pana la babarunca nu au tinut. plus ca s-au si consumat repejor. yellowstuff e alta treaba in schimb, dar se consuma chiar mai repede.

Link către comentariu

am mers azi cu un corrado cu redstuff si par ok. dar am mers f putin. proprietarul zice ca si pe curbe sunt ok (a fost la durau, daca-l mai stii)..dar el nu merge asa brutal ca mine...

si eu inclin catre yellow, dar...prin oras pana la incalzesc ce fac? cat de repede se uzeaza? scartaie? si daca dau masina cuiva...(lucru fff rar..dar posibil) tre sa-i pun sticker pe volan :icon_thumright: A NU SE FRANA PUTERNIC DIN PRIMA?

Link către comentariu

bai, nici nu merg mereu tare, sau sa fac Cheia zilnic..iar diferenta intre red si yellow e de 8-9 euro la setul pe fata, deci nu e problema de bani.

Link către comentariu
..dar el nu merge asa brutal ca mine...

Pai atunci schimba si tu stilul de condus cu unul mai cursiv gen M. Schumacher care avea cel mai curat stil de pilotaj. Desi daca tu mergi brutal atunci pe MaryS unde sa-l incadram ? La stilul "smuls" ?

Link către comentariu

asa brutal..adica asa tare..si asa puternice accelerari si franari. pe cheia. F1 si "WRC" sau raliuri sunt stiluri diferite.

marys? la stilul "tzantzar"...

cataline, bine mah, iau yellow stuff :D

Link către comentariu

eu zic ce scrie intr-un mail din uk, ca aveam aceleasi nelamuriri. plus ca am om cu yellowstuff pe STI si e foarte incantat. franele stock sunt totusi brembo la el.

Link către comentariu

am cedat :vaidecapulmeu:

iau yellow stuff. 91 de euro pt puntea fata. pe spate inca am >80% din ferodo-uri. si discuri schimbate acum ~20 000km. deci sunt ok. bine si pe fata mai merg lejer ~30 000km..dar vreau ceva mai dur.

deciziile sunt luate, mai trebuie sa strang banii :D suspensie+cauciucuri+yellowstuff=~1200euro.

Link către comentariu

Pai si schimbi si discurile pe fata Bogdan ? Bafta dar vezi sa nu fie prea zgomotoase cand mergi normal prin oras.

Link către comentariu

suspensia va fi ori Vmaxx ori SPAX, ambele cu reviewuri f ok pt pretul ala. in UK sunt multi multumiti de ele.

placutele si discurile la toate 4 rotile au ~20 000km, deci mai au carne. schimb doar placutele pe fata ca vreau ceva mai dur. discurile sunt ok.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

ziceam ca pana la primavara bag banii in "pereti", dar se pare ca a fost necesar sa schimb bucsele de la bara stabilizatoare si un not set de capete de planetare. se pierduse un colier de la un burduf, a intrat apa si una incepuse sa rugineasca.

am pus originale, facute in DE, vreo 6 mil bucata :(

culmea e ca acum directia merge mai usor, si masina e mai tacuta la denivelari.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ti-am vazut azi masina parcata, arata ciudat cu rotile de iarna :)

Am vazut ca si tu ai probleme cu vopseaua la aripa din spate..am patit-o si eu si eram nelinistit ca trebuie sa o vopsesc, dar deja ma obisnuiesc cu ideea, vad ca e ceva general..

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

arata chiar extrem de ciudat :icon_thumright: ... parca n-ar fi rotile ei

arata ca un ''A3'' :lol:

ne vedem dupa sarbatori ...si poate ii pui si tu niste capace :)

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

da, stiu ca arata ciudat, chiar se ascunde mai bine in blana de oaie... :D dar designul exterior chiar nu ma intereseaza. mai stau si cu grija capacelor in curbe sau cand ma invart pe zapada. :P

2-3 luni rezist cu ea asa "urata". se mai si fura capace "intr-o veselie" in oras...

asa ca ...nu cred ca va vedea capace masina.

diferenta Tibi e ca pe mine nu ma deranjeaza sa arate ca un A, atata timp cat face ce face un S...:D cunoscatorii stiu sa vada diferenta si fara roti.

mda...m-a atins o "inteligenta" care nu s-a uitat cand intorcea si mi-a sters aripa spate, dar f usor. desi eu trecuseam prin fata ei, nu s-a sinchisit sa aiba rabdare inca 2 secunde sa trec de tot...dar asta mai demult. si la primavara voi face un polish si sa vopsesc si deasupra numarului ca am o pata mica de vopsea sarita de pe platicul ala.

pana atunci masina s-a luptat cu zapazile chiar si in primele zile de ninsoare, pe DN1. nu voi mai trece niciodata la FWD, si nici la RWD nu cred, la asta din urma decat daca va merita dpdv al puterii.

am dat jos si gumele de vara de pe jante, pentru ca si-au dat sfarsitul. pana la primavara astept sa ma decid ce cauciucuri vor urma. pe langa suspensie mi s-a pus pata si pe jante mai usoare.

VA doresc tuturor un AN NOU plin de BUCURII si sa fiti multumiti de masinie voastre, cel putin la fel de mult cum sunt eu de a mea !

Link către comentariu

asta e discriminare, adica toate a3-urile au capace? :angry: ca imi pun si eu jantele la vara si o fac s3. :icon_cool:

lasand gluma la o parte, eu am capace iarna, si am ramas fara unul iarna trecuta in bucuresti. acum cand le-am pus iar, le-am prins cu coliere de plastic de janta de otel, si ma indoiesc ca le-ar mai fura cineva. chiar a trebuit sa dau inca ceva bani pe un capac nou, pt ca mie chiar nu-mi placea cum arata fara..

e pacat sa o lasi asa, pt ca nu arata tocmai bine..dar daca zici ca nu te intereseaza aspectul exterior, si-asa odata ce intri in ea si mergi, probabil nici nu-ti mai pasa.. :rolleyes:

cat despre cauciuri, as merge pe michelin..pot sa-ti recomand din proprie experienta

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!