Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

haha :icon_thumright: orice sfat ajuta.

dar am de achitat o datorie, plus ca noua casa imi va manca toti banii. asa ca...doar daca dau de matusa tamara mai bag in masina.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

merci, si venind din partea unuia care a facut si el cursuri inseamna mai mult :icon_thumright:

sv24.th.jpgsv23.th.jpgp1040055.th.jpgsv08.th.jpg

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

:blink: recunosc, nu stiu/mi-e mila sa scot sub 6.0 pana la suta. numai 6.1-6.3 vad..pe ceasul din bord. dar nici nu plec "dusmaneste" cu ea.

intre timp astept sa bag masina la revizie, si am comandat si PCVul nou. sper sa vina curand si softul stage 2..si sa fac masuratori.

Link către comentariu

sa te vad pe tine fara "limitarea activa cu voce" cum te descurci :)

ia apartamentul pe 4 roti si skoda si hai sa te vad :D ambele versus me.

Link către comentariu

stai sa-mi pun softul la skoda si mergem sa ne plimbam pe cheia

aviz moderatorilor: nu sunt adeptul curselor sau "liniutelor" pe drumurile publice

Link către comentariu

sa mergem la plimbare, sa facem pzoe...cum am facut anu trecut cu fusco, marys, zGb, blazey...

pana pui tu stage 1, trec eu la stage 2+ si tot te oftici :icon_cool:

Link către comentariu

long live FMIC!!

azi, erau 11 grade afara, pe DN1 la 100km/h aveam 18 grade temperatura pe admisie. mi se pare excelenta !!

am facut logurile pregatitoare pt stage 2, si am observat ca masina nu are boost mai mare de 1.3 si trage excelent. asta pentru ca mi-am auzit povesti..ca am soft RACE..ca e impins...ca blah blah :angry:

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

E fortat nu impins soft-ul tau. :angry: Just kidding. La ce putere zici ca a ajuns masina in prezent ? Suntem pe aceeasi lungime de unda ?

Link către comentariu

cifrele nu le stiu si nu cred ca mi le poate spune cineva...cred ca pe acolo pe undeva cu tine...oricum. ar trebui sa mai stam si noi de vorba...

Link către comentariu

catre moderatorul care a sters discutia: era vorba de niste masuratori facute in incinta unei rafinarii..unde sunt legale, fiind zona privata...dar daca s-a preferat stergerea fara sa mi se ceara amanunte...o lasam asa...stiu ca discutiile despre liniute sunt interzise...

a sosit si softul, sper in weekend sa-l scriu, si diseara masina intra la revizie..d-abia astept !

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

astept sa ma dai si pe mine o tura cu noul soft, chiar sunt curios cum trage. Oricum am auzit numai lucruri bune despre astia de la Jabba, unul din ei a fost actor/tuner in filmul Star Wars.

post-45741-1254231031_thumb.jpg

Link către comentariu

invidia asta...ii mananca pe multi :P . asa cum iti ziceam..asta de l-ai pus tu a facut softurile si pentru navele spatiale din film..si ai vazut cum fug alea..la fel va fugi si a mea..doar ca va fi putin mai zgomotasa...

dar linkul ala de ti-am aratat..de ce nu l-ai pus.. :icon_thumright:

Link către comentariu
dar linkul ala de ti-am aratat..de ce nu l-ai pus.. :)

din invidie :blah:

Ca sa terminam cu offtopicul, sa te bucuri de masina

Link către comentariu

Bafta cu instalarea softului! :) si sa te folosesti/bucuri de noile performante asa cum doresti ;)

ps: pacat ca uneori unii dintre cei inzestrati cu functia de moderator nu fac diferenta intre "litera" si "spiritul" regulamentului si decid sa altereze informatii care poate sunt interesante/relevante pentru multi dintre cei care citesc si participa la discutii

Modificat de RoSonic
Link către comentariu

rosonic...merci mult urari. astept sa vad unde ajungi si tu din 1.8T :rolleyes:

in fine,ii explicam lui WRC (care e tot din Ploiesti, deci mai stie despre ce vorbesc) ca un S3 ca al meu cu soft la o firma autohtona cu 3 litere (NU TCM)...se lauda ca are 300 de cai, si a plecat dezamagit dupa ce ne-am intalnit si am stat de vorba, desi eu pierdeam presiune dupa turbo. si serios ca discutia s-a purtat intr-un spatiu inchis. cam cum e aeroportul de la Craiova..privat...dar liber.

teff :P merci ...si tu..de jucariile tale. te invidiez pt sunetul X5ului!

revenind, am lasat masina la revizie+PCV+bujii noi, plus alte mici verificari...

tot mergand cu ea, mi-am dat seama ca as da-o doar daca as avea bani de RS4 B5, sau de Porsche....

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Alo domnu', sa-ti cumperi un pix de firma ca sa scrii bine soft-ul cel nou. Bafta in continuare cu masina.

By the way cand mergem pe Cheia sa vad si eu rezultatele cursului ?

Link către comentariu

:)

nu scriu cu pixu ca vreau sa mai fac modificari..am un creion mecanic...cu guma..pana iese bine.

ce am invatat la curs nu e nevoie neaparat de un drum cheia sa pun in practica. plus de asta...se lasa frigul. prima data de cand am masina zilele astea mi-a scartait o fractiune de secunda din 1a in 2a..ceea ce inseamna ca gumele nu se simt chiar in largul lor la 11 grade... si oricum ma pregatesc sa le schimb. s-a cam terminat sezonul de plimbat pe cheia pe uscat.

Link către comentariu

Offf zici ca avem sezon de plimbari profesioniste. In timpul zilei in weekend sigur vor fi mai mult de 11 grade in plus asta e unul din motivele pt care am optat pt quattro : sa nu ma mai intereseze chiar fiecare grad in minus care apare pe termometru.

Link către comentariu

au inceput sa apara portiuni umede pe curbe,..in umbra...dar vom iesi sa ne plimbam.

we asta nu pot..dar probabil viitorul..

Link către comentariu

as vrea..sincer :lol: dar ma impiedica ministerul de finante..cu vanzarea asteia..cumpararea..blah blah.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!