Jump to content

2001 Audi S3 8l


Bogdan_wrc

Postare recomandată

tot pe site acolo am gasit si pt S3 special.

ca e prea mic displayul? :) asta sa fie problema...sau care? nu e nici f ieftin...dar eu zic ca merita.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    589

  • c6t9

    52

  • xht20

    36

  • fuscobal

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

hahah..sunt total surprins de reactii :)

deci eu as vrea un ceas de boost, dar tocmai asta vroiam sa nu se vada adaugat undeva gen NFS (pe stalpi nu vreu mai ales ca am airbag, pe bord nu, dupa volan nu...)si de aia ma gandeam ca asta arata ok, si vine ca si cum ar fi acolo OEM.

mie unu imi place.

img1952.th.jpg

cum vine montat la un leon.

Link către comentariu

Bogdane eu sunt de acord cu tine, faza naspa e ca e mic tare displayul ala ;)

Mai cauta poate gasesti ceva cu display mai mare, plus ca asta costa vreo "2 lei" :)

Link către comentariu

Bogdan sigur nu te ajuta.. Din ultima poza imi pare ca iti trebuie ochi de vultur sa citesti display-ul asta ....

Asa ca renunta la idee - parera mea. Unde mai pui ca race - race dar nu sunt de acord cu renuntarea la "o gura de ventilatie" cand la vara ne asteptam la 50 grade 2 luni la rand - mai ales ca este cea din stanga, de langa sofer... :icon_thumright:

Link către comentariu

WRC, asta cu gura de ventilatie chiar nu conteaza. in vara chiar ff rar am folosit ACul. sunt o fire care rezista extrem de bine la caldura :icon_thumright:

plus ca de la volant sport, daca dau drumu la AC se aude mai galagioasa...

si se poate monta si in gura din mijloc, unde am 2 una langa alta, dar probabil e mai complicat de tras cablu.

as avea de ales fie pun un ceas normal, rotund in una din guri, ori asta si as prefera asta, pentru ca arata mai multe (mai mici, corect ;)) si mi se pare mai aratos. as vrea sa aratae cat mai OEM, dar si sa aflu cat mai multe informatii, mai ales boostul.

iti dai seama ca doar in primele zile voi sta cu ochii mereu acolo, dupa aia decat asa..uneori...si doar dupa alte modificari voi mai privi.

pana sa pun evacuarea si sa trec la stage 2 de soft as vrea sa monitorizez putin boostul si alte informatii.

Link către comentariu

mie-mi place ideea,arata bine in bord,dar subscriu la ce a scris xdx,cauta cu un ecran mai mare

Link către comentariu

d-abia l-am gasit pe asta :lol: credeti ca se fac dupa marimea fiecaruia :P

acum serios, mai mare poate insemna mai scump ..si nici nu vreau sa fie cat un DVD player.

Link către comentariu

Si eu vazusem cu ceva timp in urma o varianta de genu si chiar mi s a parut ok

Vroiam sa mi pun si eu desi eu nu am pe stalp airbag si nu m ar deranja nici acolo

3834730002large.th.jpg

Modificat de Flow
Link către comentariu

da, numai ca eu nu am 3 grile in mijloc, doar 2, deci va trebui sa anulez una. doar ca probabil va fi cea din stanga soferului, de langa usa.

as vrea sa montez asta inainte de evacuare ca sa urmaresc exact datele.

astept sa vand telefonul din semnatura si o cumpar.

intre timp am revenit la rotile de vara, am pus si azot, am revizia facuta...deci sa vina caldura !

ce dor imi era sa o vad cu rotile astea...

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

si cateva poze de la montarea intercoolerului:

din pacate a trebuit sa pun intr-o parte un furtun rosu si in alta negru pentru ca a diferit putin traseul fata de cum era facut de bbm pt LEON...dar nu se vede prin grila fata..si pana la urma nu conteaza asa mult, ca imi place mult cum a iesit.

dsci0004r.th.jpgdsci0002m.th.jpgdsci0006q.th.jpg

dsci0005.th.jpg

Link către comentariu

uite aici

http://vwforum.ro/index.php?showto...st&p=924479

nu, nu se vad. tocmai de aia nu m-a deranjat ca e aia neagra si aia rosie. dar ma oftic...ca ar fi trebuit sa se vada ..sa fie BAD asa :P

oricum, o sa schimb furtunul negru, ca e cel stock, si in timp vreau sa pun tot siliconic.

bine, in poze se vede ca ea are in partea de jos o buza, care e decupata pe partea soferului putin din fabrica asa vin toate si acum atarna asa. ma bate gandul sa o scot de tot si sa pun o buza neagra de cupra... dar parca ar fi prea lasata, mai ales ca vreau sa o cobor putin din suspensie.

oricum, iar va trebuie sa astepte suspensia :D ca vreau racing gauge si evacuare.

Link către comentariu

la ce evacuare te-ai gandit?milltek?daca da,cat te duce?am inteles ca undeva la 1000 de euro evacuarea completa?

Link către comentariu

da, milltek are fi undeva peste 1000. si vreau ceva facut custom, ca vreau sa scot catalizatoarele. si poate in curand oricum trebuie modificat traseul, ca sper la un turbo upgrade peste ceva timp. (da, normal dupa gauge,suspensie,N75 race si alte mici artificii, si poate roti mai usoare. )

si desi cunosc calitatea celor de la milltek nu dau 1500 pe una. cand valoarea masinii a scazut catre 12-13000. adica peste 10% sa fie doar evacuarea nu imi convine. stiu Ibiza cu evacuare custom care fuge extraordinar de bine, nu are erori in bord, nu zdrangane..deci e ok. probabil pentru asa ceva voi opta.

Link către comentariu

Ce suspensie vrei sa ii pui pana la urma?

Eu am comandat SPAX, este model PSX fixa dar cu reglaj pe duritate. O sa iti arat poze si o sa postez impresii cand vine si o montez.

Link către comentariu

inca ma gandesc, dar cred ca aleg vmaxx...sau sa vad spax-urile tale :icon_thumright: si ce impresii vei avea.

la ce bani sunt?

nu as vrea reglaje, ca am avut pe golf reglabila si 1 an nu am umblat la ea.

din pacate pt ca merg mult, se duc multi bani pe benzina si nu pe modificari :rolleyes: am facut 10 000 km in 4-5 luni. dar macar asta e un lucru bun, ca am luat masina sa mearga.

hmm..tu parca aduceai piese de tuning? as vrea si eu toba finala, dubla, cu diametru minim 76. gasim ceva?

Link către comentariu

O sa ti-o arat.

Dar sincer intre spax si V-maxx... nu exista termen de comparatie. Vezi mai ales parerile in UK.

Noi avem franciza TOPGEAR UK, iti dau PM cu detalii daca vrei, dupa aia e reclama.

Intra pe site la exhaust sa vezi niste finale. O sa ma uit si eu .

Link către comentariu

astept pe PM sau pe topicul tau detalii despre SPAX.

Link către comentariu

dupa cateva masuratori, stau mult mai bine cu 535d, din mers, stam fix unu langa altu. el zicea ca inainte pleca din fata mea in 4a...deci softul asta chiar trage mult mai bine !!

pt asta, masina va primi cateva goodies! :) cateva artificii demult asteptate!!

sper in 1 luna sa trec la stage 2, meaning si exhaust!

daca si importatorii de piese si bancile ar lucra mai repede....offof..

Link către comentariu

hm....cand am mers la Sighisoara, si eram cu zGb in masina stiu ca ai plecat tu tare 1 data pe la cheia pe undeva si eu imediat dupa tine si stateam lipit de tine atunci...

nu stiu cate kg ai tu... dar probabil tot cam un un 530d, nu? si ala cu soft RBN sta tot langa mine... fara soft cred ca mai in spate...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!