Jump to content

geotd
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    9

  • ByZ

    7

  • BobbyG3

    6

  • untouchablle

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am vopsit pragurile la vento vara trecuta(sunt schimbate de aprox 2ani) au fost date cu teroson cred pt ca e gronjoasa vopseaua pe ele, cu toate astea vara asta probabil si de la iarna grea care a fost au aparut mici pete de rugina..am inteles ca e problema din interiorul pragurilor exista vreo ceara ceva buna testata de cineva sau ulei care sa se dea pe interiorul pragurilor sa nu le mai ia rugina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am gasit sa schimb pragurile, iar tinichigiul a cerut 200 de lei manopera cu pragurile mele, acum nu stiu daca a cerut mult sau putin. Pretul este fara vopsit, doar scos cele vechi si sudat cele noi. Voua cum vi se pare pretul?. Mutumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine.

Eu am vopsit pragurile la vento vara trecuta(sunt schimbate de aprox 2ani) au fost date cu teroson cred pt ca e gronjoasa vopseaua pe ele, cu toate astea vara asta probabil si de la iarna grea care a fost au aparut mici pete de rugina..am inteles ca e problema din interiorul pragurilor exista vreo ceara ceva buna testata de cineva sau ulei care sa se dea pe interiorul pragurilor sa nu le mai ia rugina ?

Amesteci vaselina cu ulei si pompezi in praguri. Uleiul sa nu fie ars.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, rootyoo daca ai schimbat pragurile sa ne anunti si pe noi, eventual poate pui si niste poze, e super pretul. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am reusit dar am sa pun poze cand o sa se intample. momentan lucrez la schimbatul bucselor,capat de bara, pivot, amoprtizoare. In schimb am sa fac un mic tutorial cu schimbatul bucselor, amortizoare,pivot.

Modificat de rootyoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit sa schimb pragurile, iar tinichigiul a cerut 200 de lei manopera cu pragurile mele, acum nu stiu daca a cerut mult sau putin. Pretul este fara vopsit, doar scos cele vechi si sudat cele noi. Voua cum vi se pare pretul?. Mutumesc.

Pretul mi se pare f. bun insa iti recomand sa-ti faci mai multe griji pntru calitatea lucrarii. Eu mi-am schimbat pragurile in primavara undeva pe Bd. Timisoara, pe o straduta laturalnica si tot asa am fost bucuros de pretul oferit. Am regretat amarnic pentru ca pe langa ca mi-a pus pragurile prost si deja au inceput a rugini pe capete, mi-au rupt si plasticele din interior spate pentru ca nu a stiut respectivul cum se scot si a tras ca prostul de ele pana s-au rupt. Nu mai spun ca atunci cand am luat masina am fost surprins sa constat ca "meseriasul" a folosit bordul masinii mele pe post de scrumiera.

...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 1 year later...

salut. am ceva probleme cu rugina de la praguri care s-a agravat iarna asta(cel de pe dreapta s-a gaurit) o sa incerc sa le curat de rugina, reparat si chituit unde e cazul. vreau sa stiu daca trebuie sa dau un strat de grund inainte de teroson sau trebuie dat direct pe metalul curatat/ chit. dupa teroson ma gandesc la cateva strauri de vopsea culoarea masinii dar nu stiu daca va face priza buna. praguri de plastic unde as putea gasi la un pret decent? mersi

Modificat de omu_negru84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar veni cam aşa: curăţat până la luciu metalic să nu mai rămână urmă de rugină, eventual foloseşte şi ceva produse de îndepărtat rugina, reparat, aplicat grund iar pe la îmbinări mastic pensulabil. După ce se usucă bine masticul (eu zic să aştepţi mai mult decât scrie pe cutie, cred că măcar o zi ar fi bine) aplici 2 straturi de teroson la interval de 12 ore şi apoi dai cu vopsea (face priză pe teroson). Ar fi bine ca înainte de venirea iernii să dai cu ceară de podea pe la praguri să protejeze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. ms. o sa revin cu rezultate numa sa se-ndrepte vremea sa pot lucra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!